Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Pomooc od devojaka koje imaju macku..

Dobila sam macu danas, ima 4 meseca i drzim je u kuci..Ne znam kako da je naucim da vrsi nuzdu u posip pa ako neko zna nek mi kazee kako ste vi vase mace naucili :D
2018 12 14
To je divno. Ako do sada nisi imala macu videces koliko su to divne zivotinje i uzivaces sa njom. :) Sto se tice vrsenja nuzde macke su vrlo ciste zivotinje i ne bi trebalo da imas problema sa navikavanjem na kadicu sa posipom. Nju postavi na neko mirno mesto. Kada mace zavrsi sa jelom uzmi ga i stavi u posip. Najverovatnije ce samo poceti da kopa. Ako primetis da se unervozilo, ide okolo i njuska opet ga stavi tu. Vrlo brzo ce nauciti, one su prave pametnice. :D
2018 12 14
Nema navikavanja .Mace stavite u posudu za posip i zabite joj njuskicu u posip . Malo njenim sapicama pogrebuckajte po posipu i to je to .Vazno je da posip stoji dalje od hrane ,na mirnom mestu ,da je cist i dovoljno prostran za macku .Tada ,ne bi trebalo biti problema . Macke vec imaju urodjen instinkt za kopanjem i zakopavanjem . Vec naredni put mace ce otici samo u posip da obavi nuzdu . To je to . Srecno
2018 12 15
Meni je pomoglo to da kada se maca popiskila na pod gde su bile neke novine, prebrisala sam maramicama i jednu od tih maramica sam ubacila u njen posip, posle je onjuskala da to mirise na nju, i od tada je stalno isla samo u njen posip, nije vise na pod. Imajte samo strpljenja s njom.
2018 12 15
Hvalaa vaam punooo na pomoci 😙
2018 12 16
Ne mogu da ti dam savet oko navikavanja posto je moja maca kupljena vec naucena na posip. Ali zato mogu da ti dam savet da tamo gde joj stavis posip odatle ga ni slucajno vise ne pomeras tj.da ne menjas mesto Ja sam mojoj prosle godine pomerila posudu bukvalno za pola metra samo i muke sam mesecima imala nije htela da vrsi nuzdu u posip dok se nije ponovo dovela u red
2018 12 17
Macu sam samo spustila u posip par puta kad je usla u stan. Odmah je isla u posip. Bitno je da se kutija za posip ne pomera jer to moze da joj bude konfuzno pa da krene da piski drugde, ako zelite da posipu promenite lokaciju u stanu pomerajte kutiju ali "mic po mic". Edit: tek sad procitah Elenin odgovor. Ja sam mojoj maci pomerala jednom kutiju, ali svaki dan po par cm i nije bilo problema.
2018 12 19