Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Ishrana, recepti, ekologija /

Domaca hrana

@Srebrna..Naravno ostavi.Da taj hleb stari ,odnosno sto se nekada pravio,je isto mogao duze i da stoji kada se ispece,nije se susio tako lako..Ja sam sve mislila da je to i do brasna,koje je nekada bilo kvalitetnije,od ovoga sto sada imamo u ponudi po super marketima ...Inace napisala sam gore da planiram da narucim brasno ,po preporuci,pa sam pre toga,danas kupila da isprobam ,brasno od spelete i heljde....Pomesala sam ta dva ,ubacila,maslinovo ulje i kiselo mleko,naravno i kvasac...Sacekala da naraste,vrlo malo sam ga razvlacila po stolu....Napravila dve male vekne i jednu vecu,Dve male dete smazalo,onako bez ikakvog maziva ,:) Odusevljena sam ukusom!!!
2018 12 17
Srebrna,taj sa rupama ako budem uspela bice super,uvek sam mislila da je to tehnika u pitanju ,koju ja nikako ne mogu da savladam ,:)
2018 12 17
Koju su sortu jeli?Da li to moze uopste da se nabavi,negde?Ja poludim od srece kada na pijaci nadjem onu staru vrstu sljive...Kazu mi ljudi,koji npr imaju te stare vrste sljiva...Da vec desetak godina uopste nemaju plodove,...Pretpostavljaju da se promenila klima,zemljiste....
2018 12 17
Ma jok, to je samo do startera i hidriranosti hleba. Probaj, ja ga pravim već dugo a i ne jedem ništa što je industrijski procesuirano. Tako da, ako mogu ja koja sam duduk za mešenje, može svako, jer tu i nema mnogo mešenja, vrlo je sve to lepljivo, gotovo tečno. Samo napred!
2018 12 17
Evo ppogledah prvo naravno ovu "laksu "varijantu...Ovo je stvarno ozbiljan"domaci zadatak"....Treba imati strpljenja,osobina kojom ne mogu bas da se pohvalim,ali probacu,pa javljam :)
2018 12 17
Potrudi se i nećeš se pokajati. Ja radim po prvoj varijanti i imam svoj starter u frižideru. Nije mi uspelo iz prve ali iz druge jeste. Svakako vredi da se čovek potrudi i da deca jedu skroz zdrav hleb a posle starter koristiš i hraniš i tako u nedogled. Srećno!
2018 12 17
A sta fali obicnom kvascu? Nisam ga shvatala kao neko zlo do sad 😁
2018 12 18
Pa kada se stavlja u hleb,odnosno mesa sa brasnom i secerima,postaje nezdrav za organizam tj za creva...Tesko se vari ili tako nesto...
2018 12 18
Nisam imala pojma, hvala 🤔
2018 12 18
> TinaKris: > Nisam imala pojma, hvala 🤔 Stvara nadimanje, "lepi" se za krvne sudove, "pomaže" testu da se "lepi" za one najkritičnije delove tela podložne gojaznosti... Najbolje je izbegavati kvasac, a ukoliko se nema gastro-problema, niti problema sa viškom kilograma onda slobodno koristi kvasac, u umerenim količinama naravno, tj. povremeno- npr. hleb, kiflice i sl. 😉😊
2018 12 18
Zdravo :) Mi na 20km od centra Beograda, u Ripnju, imamo ne samo koke, nego i lisicu! :) Nase koke nose redovno, osim pred Uskrs, Bozic, slavu i rodjendane :) tada se "preodevaju" i tada tacno vidim razliku domaceg i kupovnog jajeta. Drugarice mi se smeju kad kazem - "nema jaja", ta zar nema u prodavnici...a ja ne mogu da objasnim da nikako nije isto. Uglavnom, mogu jelena2606 da javim kada ima, donosimo mi ponekad, posto radimo an Novom Beogradu, prijateljima, narcito za malud ecu. Dok se ne "preodenu" - nista :)
2018 12 22
Pilice imamo,slicno kao sto je napisala clanica -“ciste se kukuruzom”...izgleda ne moze bez koncenttrata...mi imamo za nas,ali dever prodaje,pa moze da se poruci kad je sezona...Ista prica za govedinu,ovcetinu I kozje mleko... To su sve domacinstva Koja proizvedu za sebe/decu/unucice...pa se mora reci ranije da sacuvaju..
2018 12 22
Odlicno :) Pisala sam u inbox@sandokanka
2018 12 22
Joj ja sam od domace hrane nabacila kilograme,tako mi se osladilo sad mucim muku sa mrsavljenjem☺️☺️Ja sam dete iz grada a muz iz manjeg mesta van bg. Trenutno zivimo u njegovom mestu . I ovde imam priliku da svom detetu dam pravu domacu hranu. Cisto kozije mleko ,pravu zutu kajganu(a ne onu prozirno belo zutu iz maksija) sveze meso i piletinu koja nije puna vode i hormona. I zaista ova hrana ne moze da se poredi sa hranom u gradu. Meso ,hleb,mleko,jaja .. cak i riba verujte mi.Nije ni blizu hrani u gradu iako sad ima dosta dobrih mesta po bg gde je jako lepa hrana... opet je seoska hrana nebo i zemlja sa onim sto nama nude u radnji.Letos mi je sin jurio baku po dvoristu cim zena pomuze kozu on odmah grabi i pije. I jede meso tih kokica sto idu po dvoristu i kljuckaju kukuruz.. Bere kupus,,sargarepu,lubenice,dinje iz baste i rucka.. meni je ovo neprocenjivo sto mogu svom detetu da pruzim ovakav nacin ishrane. Zato ko god ima prilike i mogucnosti treba detetu da uzima pravu domacu hranu. Samo je jako tesko naci ko prodaje jer kao sto kazes uglavnom ljudi cuvaju za sebe i svoju porodicu. Ja sam ranije uzimala na kalenic pijaci od jednog deke kajmak i sir i stvarno je domace donosio covek kod njega smo godinama kupovali. A med i propolis uzimam od jednog coveka iz novog sada i prezadovoljna sam .
2018 12 25
1 2