Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Jezičke nedoumice :)

Ja mislim da je pre podne, odvojeno..A zajedno je u slucaju npr...prepodneva...odnosno nedeljnog prepodneva...ili prepodnevna smena..
2018 12 27
Ali ako bi rekla da si čitabo prepodne provela napolju, ponovo je spojeno. Mislim da se pre podne koristi u slučaju kada želiš da istakneš neposredno vreme pre 12 sati, ali ako uzimaš u obzir čitavo jutro, onda je prepodne
2018 12 27
Lakše je napisati ujutru, nego pre podne/prepodne. :) :) U toku prepodneva ide spojeno, kao i u toku popodneva...
2018 12 27
> Debela_devojka: > Ali ako bi rekla da si čitabo prepodne provela napolju, ponovo je spojeno. Mislim da se pre podne koristi u slučaju kada želiš da istakneš neposredno vreme pre 12 sati, ali ako uzimaš u obzir čitavo jutro, onda je prepodne Ne.Citavo pre podne....Nemam znanje da objasnim zasto ,:) Ali sam skoro sigurna da se pise odvojeno
2018 12 27
Baš me zanimalo, pa sam proverila
2018 12 27
Eto dala si odgovor tj google ,:) Ja sam do sada stalno pisala pre podne odvojeno,sem ovo u preponevnim satima....
2018 12 27
Možeš poćeti da pišeš spojeo :D osim kada hoćeš da pošalješ paket pre podne x-)
2018 12 27
Tesko da cu da se naviknem ,:) Ali probacu :)
2018 12 27
Još jedan primer: često ovde vidim samnom i uredu. Odvojeno bi trebalo: sa mnom i u redu
2018 12 27
Evo jedno i od mene: PREDLOZI K (KA) I S (SA) SE PIŠU BEZ APOSTROFA, DAKLE NE S' ili K' VEĆ S ILI K. 🌼
2018 12 27
> lokibg: > "Njih dvojica su bili zaostali zato što su gurali...." Koja stravična konstrukcija. Zar nije moglo da se napiše da su zaostajali zato što su gurali. > Da ne spominjem jadnog čoveka koji bi bio morao-šta god to značilo. ,:) > Da je u pitanju osnovna škola stvarno bih se pobunila jer ovakvih primera ima skoro na svakoj stranici, ali pošto ne umeju još uvek da čitaju samostalno želim da verujem da vaspitačice ispravljaju same dok čitaju. :@ Loki, to je pluskvamperfekat, tj. davno prošlo vreme. Ja, recimo, obožavam da ga koristim (i kad ne treba) Primer: Ja sam bila radila kao prodavačica dve godine.
2018 12 27
> CocoNS: > > lokibg: > > "Njih dvojica su bili zaostali zato što su gurali...." Koja stravična konstrukcija. Zar nije moglo da se napiše da su zaostajali zato što su gurali. > > Da ne spominjem jadnog čoveka koji bi bio morao-šta god to značilo. ,:) > > Da je u pitanju osnovna škola stvarno bih se pobunila jer ovakvih primera ima skoro na svakoj stranici, ali pošto ne umeju još uvek da čitaju samostalno želim da verujem da vaspitačice ispravljaju same dok čitaju. :@ > Loki, to je pluskvamperfekat, tj. davno prošlo vreme. > Ja, recimo, obožavam da ga koristim (i kad ne treba) > Primer: Ja sam bila radila kao prodavačica dve godine. Ali, da, čitam sad opet, previdela sam, da je upotreba pluskvamperfekta trebalo bi "bili zaostajali".
2018 12 27
Upropaštavati ili upropašćavati?
2018 12 28
Izbrisaše temu o frizeru-pevaču, šteta... 😁😁😁
2018 12 28
> LadyBlye: > Izbrisaše temu o frizeru-pevaču, šteta... 😁😁😁 Da, verovatno zbog linka.....steta hahhaha..... Na Youtube ukucati Marko Lakicevic Lucky-Prljava pravila! 3 minuta neprekidnog smeha....
2018 12 28
1 2 3 4 5 6 7 8