Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Drugo /

Porudžbine iz e-prodavnice /

Porucivanje sa aliexpress, ebay, amazon... pojasnjenje?

Zanima me jel su sajtovi tipa: amazon ebay aliexpress shein zaful ... kao mojekrpice gde ljudi prodaju svoje polovne stvari ili se prodaje iskljucivo novo, ili je nesto drugo u pitanju? Konkretno, na ebay-u sam nasla komad odece, u pitanju je drzava iz Juzne Amerike. Biram velicinu (posto ima vise velicina ne znam jel ovo kao radnja ili sta), pa ubacujem proizvod u korpu. Sta je sa placanjem, jel ima opcija da se plati u evrima ili samo u dolarima, ko garantuje da ce stvarno biti poslato posto se placanje vrsi unapred karticom? Da li ce postar/kurir kad mi donese paket traziti da platim nesto, carinu i sl. (da li se uvek placa ili sve zavisi)? Da li mozda postoji opcija placanje pouzecem ili iskljucivo karticom unapred?
2019 01 03
Bas sam krenula da otvorim ovu temu...Nadam se da ce neko odgovoriti :-) Porucujem odavno sa Aliexpressa i tu znam kako ide ali sa Ebay-a nisam nikada...Mislim da se tu prodaju i nove i polovne stvari,i da sada nije potreban PayPal vec da se moze jednostavno platiti karticom kao na Aliju :-)
2019 01 05
na Aliexpressu je sve kineska roba i sve je novo , na ebayu imas novo imas i polovno uvek ti pise ako je stvar polovna i tu stvar imas uglavnom samo u jednoj velicini sve ostalo je novo , shein, zaful nove stvari, etsy rucna izrada garanciju da ce nesto da stigne nemas i cesto i ne stigne meni nije stiglo brdo stvari ali novac uvek vracaju tu zastitu imas, zavisno od cene predmeta nesto ide na carinu nesto ne zavisi koliko imas srece tako da mozes da platis dodatne troskove carine i za stvar od 12 dolara kao sto sam ja platila dodatnih 1000 dinara , a sve preko 50 dolara placas carinu sigurno, pouzecem ne moze da se placa iskljucivo se placa pre slanja i te stvari donosi obican postar znaci ne placas dodatnu postarinu, e sad da li mozes da placas u evrima ili kako vec ja imam karticu na koju moram da uplacujem dinare kad nesto narucujem preko oni mi konvertuju novac u dolare
2019 01 07
Hvala 😘
2019 01 10
Hvala na odgovorima :") Inace, i kod nas npr. na kupujemprodajem sam videla da ima firmi koje se oglasavaju i prodaju novo, nije iskljucivo polovna roba kao sto sam mislila... pa onda izgleda stvarno i na ovim stranim sajtovima je isto tako, ima i novo i polovno, samo treba paziti i citati pazljivo
2019 01 11
😊
2019 06 24