Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

U trudnoci popravljanje zuba hitno savet

Jako me boli jedan zub vec par dana, a sesti sam mesec, sta da radim? Cula sam da ne sme anestezija u trudnoci da se prima, jel to istina? Ima li neko neko iskustvo ili zna nesto o tome
2019 01 05
Ja u 7 mesecu izvadila sesticu sa anestezijom bez problema :-) To je lokalna anestezija 🤔
2019 01 05
U odlicno! Dobro je da moze :) hvala tiii :)
2019 01 05
Naravno da moze anestezija, meni su serklaz radili pod totalnom anestezijom u 5.mesecu. I carski rez se radi pod anestezijom. Epidural je anestezija. Stetnije je da se trpe bolovi.
2019 01 05
Moja jetrva takodje... Sve je bilo u redu posle toga, i sa zubom i sa bebicom sekicom :) Znam da neki lekari preporucuju izbegavanje lekova protiv bolova, sem ako bas "zagusti"... onda ako bas mora febricet...ali tu se vec konsultovati sa ginekologom... Postoji nesto na biljnoj bazi, kao propolis, mislim da se zove dentanol ili dentinol, tako nesto, deluje lokalno. Istrljaju se desni oko bolnog zuba i bol prestane, kao da je blaga anestezija. Sluzi samo za umirivanje, dok se ne ode kod stomatologa.
2019 01 06
Meni dao paracetamol, i bas ako zagusti da odem kod zubara :/
2019 01 06
Imam kontrolu ove nedelje pa cu ga pitati opet ako bas ne bude gusto, al boli, pa cu lepo da odem kod zubara... ne vidim razlog to ne bih ako je anestezija odobrena
2019 01 06
Slobodno idi kod stomatologa u svoju ambulantu ili hitnu, koliko znam trudnice ne košta ni pregled ni popravka u državnoj službi. Anestezija naravno može, to je lokalna anestezija. Gore je i po tebe i po bebu da trpiš bol, tako da samo napred i bez straha.
2019 01 06
Tokom trudnoce i narednih godinu dana, tj. trudnice i porodilje ne placaju kod drzavnog stomatologa.
2019 01 06
Ček, a inače se plaća državno??? Ja godinama idem kod privatnog, ne sećam se kad sam bila kod državnog i tačno da sam bila i da su mi naplatili, ja nih se šlogirala
2019 01 07
Placa se, ali nemam pojma koliko.
2019 01 07
> Debela_devojka: > Ček, a inače se plaća državno??? Ja godinama idem kod privatnog, ne sećam se kad sam bila kod državnog i tačno da sam bila i da su mi naplatili, ja nih se šlogirala Pa i ja isto, mislila sam da se ne placa, al u principu meni bi naplatili i da sam trudna sto puta koji sam baksuz, uvek me neko odere ili odzepari....... Inace,prosao me zub,ne znam kako je to moguce.. nesto sam radila ovih dana pa imam obicaj da stiskam zube kad sam nervozna pa verovatno zbog toga :/ mada cudno mi da me pet dana bolelo...al ajde.. ako opet krene ja cu otici, al moram pre toga svakako na kontrolu kod gin
2019 01 07
100 odsto sam sigurna da se placa inace, kao i da je za trudnice i porodilje besplatno, samo Vam treba potvrda od ginekologa, meni je uvazila i poslednji izvestaj od ginekologa. To je odlicno jer mozete koristiti besplatno zubarske usluge tokom dve godine. Ja sam popravila zub i ocistila kamenac.
2019 01 08