Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

O korisnicima sajta mojekrpice.rs /

savet za clanice otvorenog srca

Tako gledam nekad sta ljudi prodaju ,i pitam se da li ih je neka muka naterala na to, da li im zaista znaci ova sitna para sto ove mozemo da zaradimo. Nisu svi rodjeni pod srecnom zvezdom da imaju.. Sve vise sam svesna da je ovde u Srbiji sve teza situacija, pogotovo u ruralnim delovima..gledam ovde kod mene u Pazovi kako zive neke porodice, srecom ovde ima posla uvek ali koliko poslova zene rade da bi obezbedile pre svega deci obrok i garderobu.. evo sad za zimu ,deca generalno nasledjuju stvari ili dobiju i onda odu u skolu i neko ih vredja jer nosi ruznu jaknu ili jer su ruzne cizme za sneg ne slazu se, a to dete ima samo to da obuje ili obuce, da ne pricam da im se ne slave rodjendani pa ih niko ni ne zove na rodjendane itd. Bas mi bude krivo ,naravno gledam da pomognem koliko mogu bar nekom da ulepsam dan ,al rastuzim se kad cujem kroz sta dete prolazi ,kakve muke tek muce njihovi roditelji koji su svesni svega ,ali jednostavno ne mogu da pruze bolje. Mozda ovde na sajtu ima bas takvih koji se bore za goli opstanak ili se trenutno nalaze u teskoj situaciji, ili mozda u vasoj okolini ima neko kome treba neka pomoc jer prolazi kroz tezak period ,dotakla sam se materijalnih stvari ali to se moze odnositi i na gubitak voljenih ,razvod,nasilje u porodici .. Pomazite drugima kad god ste u mogucnosti da to ucinite, ucite svoju decu da vrednuju prave stvari ..❤
2019 01 19
Jako lepo ste opisali situaciju koja je na zalost prisutna u celoj Srbiji. Poznajem i ja porodice gde deca skoro da gladuju jer su roditelji odlucili da hoce petoro dece a drzava za peto dete ne daje nikakvu podrsku. Izvinjavam se sto moram ovako da se izrazim ali nisu romi, muskarac radi, zena ne moze pored petoro njih kad najmladje dete ima dve godine. Kad smo mogli, kupili smo im hranu, odneli decije stvari sto je odgovaralo polu i uzrastu dece. Na zelost ni mi nismo u stanju da im pruzimo vise. Deca su puna ljubavi i uvek sa osmehom na licu. Strasno sto su za sistem potpuno nevidljivi. Dok neki fino podizu socijalu i deciji, oni se muce jer boze moj otac zaradjuje legalno pa nema pomoci. Bas iz ovih razloga prodajem deciju odecu po nizim cenama, mozda nekome treba lepa bluzica ili majica ali u radnji im preskupo. Cudan je osecaj kad vidim da raspravljamo o tome da neko daje 20000 din za torbu, cipele ili bilo sta samo zato sto je "marka". Tuzno. Znam da pojedinac ne moze puno, ali razmislite da ponekad kad kupujete mozda mozete i da darujete nesto nekome kome je potrebno.
2019 01 19
@brutalna "Nisu svi rodjeni pod srecnom zvezdom da imaju..." Upravo to sam htela da kazem u jednoj drugoj temi, ali me niko nije razumeo. Svako slovo potpisujem. Jako lepo objasnjeno, svaka cast!
2019 01 19
Bitno je da smo svesni situacije i bitno je da nesto preduzimamo ,odlicno je to sto i ovde na sajtu pomoc pristize onima kojima je zaista potrebna . Pozdrav za sve vas drage dame ,samo nastavite sa dobrim delima 🤗😍
2019 01 19
Ako neko zna nekoga kome je potrebna bebi odeca da je u losem materijalnom stanju. Imam dosta stvarcica koje bih poslala,nisu nove niti moderne, obicne za bebe od rodjenja pa do nekih 18 meseci :)
2019 01 20
Imam.i ja za bebe, već sam dosta poklonila, nešto je ostalo. Poklonila sam na ovom sajtu i kolica jako dobra, iskreno se nadam da su otišla u prave ruke :)
2019 01 20