Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Zašto se pašteta sa sirom zove tako?

Evo, godinama kad uđem u pekaru i vidim paštetu sa sirom, ja razmišljam zašto se zove psšteta, kad veze nema sa paštetom XD eto, alo neko zna, neka me prosvetli, baš me zanima
2019 02 23
☺️☺️☺️ni meni to nije bilo jasno nikad
2019 02 23
Mene samo ime fascinira, a evo npr makaroni, kad nemamo sta drugo - makar oni 😂😂😂😂😂😂
2019 02 23
Pašteta- pa šteta da se baci😂😂
2019 02 23
Ahahsgs makar oni XD
2019 02 23
> 11Ivana11: > Mene samo ime fascinira, a evo npr makaroni, > kad nemamo sta drugo - makar oni 😂😂😂😂😂😂 😂😂😂😂😂😂😂😂hahahahha
2019 02 23
Mislim da je naziv dosao iz francuskog i da je u tome fora. Ako nadjem tacno objasnjenje ubacicu ovde.
2019 02 23
Toooo Angel :D hvala puno, baš me kopkalo :D
2019 02 23
Koliko mi je drago da sam naletela na ovu temu, pre par nedelja smo imali diskusiju nas nekoliko bas o ovome haha :D
2019 02 23
Ima na fb vise gupa sa jezickim nedoumicama gde se raspravlja i o poreklu izreka i raznih naziva. Dobro je sto ima dosta strucnjaka da pomognu. Pa sve sto vas zanima mozete potraziti tamo.
2019 02 23
Nemam fb, prezirem tu mrežu :D ali zato imam vas divne đevojke XD
2019 02 23
:) tooo! A volim tu pastetu :) A za ovu drugu - letos, zapravo zimus neki trener nam je dosao iz Izraela...vodimo mi njega na rucak, u fensi restorancic u blizinu...donose nam za predjelo pastetu od cvaraka i kozji sir (ne da smo se najeli ;) I mi se polomismo da objasnimo prvo sta je cvarak, kao seces kockice od slanine, pa u kazan, pa topi, melji ....preznojismo se... A on kaze (in English) : "Ahaa...pa ne znam, ja sam Jevrej rodjen u Ukrajini, tamo se to kaze pasteta"
2019 02 23