Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Ishrana, recepti, ekologija /

kuvana jela, recepti

neka dobra corba ili sta god.. dajtee recepte :)
2019 03 10
Evo dobre i pomalo neobične a ukusne čorbice. Nije za ovo vreme jer nema svežih, sezonskih krastavaca ali za leto je idealna. Gotova je za pola sata a lepa je i topla i hladna, baš osvežava. Čorba od krastavca - maslinovo ulje - 1 srednji krompir - 2 srednja ili 1 veliki krastavac - peršun - mlečna pavlaka (obična) - povrćna kocka za supu Iseći veoma male i tanke kockice krompira (četvrt nokta) i prodinstati par minuta na maslinovom ulju (koliko da pokrije dno šerpe). Dodati oko 1.5-2 L vode, zakuvati. Nakon 15 min. dodati oljušćen, na grubo izrendan krastavac (odmah direkt iznad šerpe). Dodati kocku za supu, malo bibera, soli. Kuvati još 15 min. Posuti seckanim peršunom i jesti sa malo pavlake. *osobe koje paze na unos ugljenih hidrata mogu da izbace krompir i isto je ukusna a sprema se još brže. :)
2019 03 10
Obaris batak pa dodas krompir naseckan na kockice(dva tri ),luk (beli i crni),malo graska,boranije,sargarepe(ja stavim i saku kukura secerca))Kad sve bude kuvano,meso iscapkas i izvadis malo vode iz corbe za zaprsku. Kad se ta vodica ohladi (ja recimo odvojim dve kutlace) u to dodas jedno zumance i kasiku griza i sipas u corbu da prokuva. Kad prokuva dodas obicnu pavlaku ili prilikom zaprske neutralnu pavlaku i vegetu . Druga od bundeve(znam da mozda zvuci bljak ali je jako ukusna ) U vodu stavis krompir da se obari i malo pileceg mesa ili cak kockicu za supu. Pa kad bude na pola kuvan,dodas naseckanu bundevu i jedan lovorov list,glavicu luka (celu bez secenja).Kada se obari povrce,izvadis lovorov list i luk. Dodas vegete i izblendiras . Dodas neutralnu pavlaku i sacekas da provri. Ili posle blendiranja dodaj obicnu isto ce biti jako ukusno :)
2019 03 11
LOVAČKE SNICLE I TELEĆA ČORBA OD SVINJSKOG MESA (pogrešno smo izvadili) SASTOJCI: Svinjsko meso 1.5kg (to ima) Šargarepa 0.6kg Celer 0.2kg Crni luk 0.6kg Krompir 1.5kg Puter 1kom (0.2kg) Mleko 1l Praziluk 1 stap Vegeta, so, mast, senf, brašno Mere – meso 80g po osobi, povrća 60g po osobi (30g argarepe, 30g celera) TELEĆA ČORBA - NAČIN PRIPREME • Očistiti crni luk, šargerepu i celer. Luk iseći na sitno, šargarepu i celer na kockice. • Najpre staviti luk u dobro zagrejano ulje i posoliti. Kada je 50% upržen (promenio boju i omekšao), dodati korenasto povrće. Mešati s vremena na vreme, po potrebi, da ne zagori.Kada malo omekšaju celer i šargarepa, dodati malo vegete. • Za to vreme iseći meso na kockice i prokuvati kratko (samo blanširati). Alternativa je bez kuvanja (npr svinjsko i pileće), da se odmah doda u lonac sa povrćem, ali onda se na vrhu skupljaju belančevine koje treba skinuti kašikom. JUNEĆE obavezno blanširati. Dodati blanširano meso u lonac sa povrćem. • Promešati pa nalivati povremeno prokuvanom vodom (ili bar toplom iz česme). • Kuvati na nekoj srednjoj temperaturi, dok meso ne bude gotovo
2019 03 16
Krompir, brokoli, sargarepa, luk - nakon kuvanja sa zacinima po zelji, dodati sir ili obicnu pavlaku i umutiti stapnim ili obicnim mikserom. Lagana i jednostavna, u zavisnosti od ukusa se moze kombinovati razlicito povrce.
2019 03 23
Ja imam najednostavniji receptza potaž koji obožavam, gotov za 15 min kad nemaš puno vremena. Kupiš frikom Carsku mešavinu, obariš, štapnim mikserom sa malo vode sve izmiksaš, dodaš još vode i ostaviš da se do kraja skuva, ali ne previše vode, da bi bilo gušće. Malo začina po izboru, obavezno biber i poslužiš sa kašičicom pavlake :) obožavam tu čorbicu baš od te carske mešavine, spremamo je svakih par dana, lagana je i ukusna :)
2019 03 27
Carska masavina za potaz je vrhunska ideja, preukusno, i ja to pravim, samo dodam malo griza. I deca se prejedaju tog potaza. meni najlakse da napravim potaz da me deca ne bi zapitkivala sta je to unutra. Stavim cetiri pecurke, dva manja crna luka, dva cena belog luka, sargarepu isecenu na kolutove, celer obavezno u svaku (jer ga ja obozavam) i kada se zajedno skuva umutim u potaz, i dodam mirodjije.
2019 03 27
Ja najviše volim od šampinjona i of spanaća potaž, ali kad nemam puno vremena ili me mrzi da se zamlaćujem u kuhinji, sprčkam to začas i svi hoće da jedu :D bukvalno se svima sviđa. A pošto mi je tata kuvar, i to odličan, ako smem da kažem :D , pitaću ga za njegov recept zaa leskovačku mućkamicu, verujte mi sa ni u Le nisam jela bolju, čovek baš ima šlifa, pa ću okačiti ovde, ako nekoga zanim
2019 03 28
pile 4 kisela mleka 1 pavlaka vegeta i so pirinac kao prilog Prokuva se piletina pa opere. Isecka na delove. U vecoj serpi se sipa malo vode, doda kasika vegete i kasika soli (po ukusu) i doda i piletina. Vode ne treba da bude puno tek da prelije. I ostavi se da provri. U vecoj ciniji se pomesaju kisela mleka i pavlaka. Kada provri voda sa piletonom sipa se to kiselo mleko i non stop mesa sve dok ne provri da se ne stvore grudvice. Kad je meso skuvano i sve lepo provrilo corba je gotova. Posebno skuvati pirinac i eto rucka :")
2019 03 28