Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

O korisnicima sajta mojekrpice.rs /

Neodgovaranje na poruke

Na sajtu sam periodično, jer mi povremeno dosadi velika količina nekulture i bezobrazluka, koji se ovde širi kao neka zaraza. Evo situacije: Videla sam nešto što mi se dopalo i sasvim lepo i kulturno pitala članicu da li bi se možda menjala za nešto. Pri tom, ni na profilu, niti kraj slike ne piše da nije za razmene. Naravno, vidim da je ulazila na sajt, dakle sigurno je videla poruku ali ne odgovara na nju. Ono što ona ne zna je da sam ja bila spremna da željeni predmet kupim ukoliko ona ne bude za razmenu. Tako je izgubila kupca zbog ignorisanja poruke. Zaista ne razumem. Zar je tako strašno nekome posvetiti 10 sekundi i napisati jedno "Ne, hvala."? Nikada ne znate koji je sledeći korak kupca, a moj bi u ovom slučaju bio: "Ok, onda kupujem!" Da li i vi primećujete sve učestaliju pojavu neodgovaranja na poruke?
2019 03 28
Da. Kada biram stvari ovde, vodim se cenom koju mogu da platim. U prethodnih nekoliko dana pitala sam tri članice za određenu stvar, konkretno za mere pošto ih nisu stavile. Sve tri su se uredno logovale ali mi nijedna nije odgovorila. A bila sam spremna da kupim bez spuštanja cene, razmene itd. Mnoge će članice reći da robe ima dovoljno, nađite nešto drugo i u prvu su ali i dalje ne razumem da ne može da se otkuca par redova. Ja kada dobijem poruku obradujem se baš bez obzira šta članice pitaju jer sam svesna da krpica ima užasno mnogo i kada je već neko pitao za moju stvar, najmanje što mogu je da u najkraćem roku odgovorim. Došlo mi je da otvorim temu i svakoj se zahvalim što su mi uštedele novac!
2019 03 28
Ni meni to nije uopšte jasno i koliko god da se trudim da shvatim, ne ide mi. Lepo kažu da ne treba polaziti od sebe, jer svi smo mi različiti. Ja uvek odgovorim na svaku poruku, jer sam isto svesna da je u moru ponuda zapravo sreća da neko zapazi baš neku tvoju stvar.
2019 03 28
Nekultura je standardna pojava i ovde kao i u realnom životu. Ne razumem ali mislim da ni ne moram. Dovoljjo znati da je to ipak stvar vaspitanja. Različiti smo. Na svu sreću ima dovoljno finih i ljubaznih ljudi sa kojima je zadovoljstvo saraďivati. Oni nekulturni nam samo daju jasnu poruku da sa njima nikada ne treba sarađivati i to je već odlična informacija. Izbegavati u širokom luku jer su nekulturni, nekorektni, možda i prevaranti tako da što se nene tiče učinili su mi uslugu😁. Uživsjte u saradnji sa puno divnih ljude, ove ignorišite😊
2019 03 28
Nekultura je standardna pojava i ovde kao i u realnom životu. Ne razumem ali mislim da ni ne moram. Dovoljjo znati da je to ipak stvar vaspitanja. Različiti smo. Na svu sreću ima dovoljno finih i ljubaznih ljudi sa kojima je zadovoljstvo saraďivati. Oni nekulturni nam samo daju jasnu poruku da sa njima nikada ne treba sarađivati i to je već odlična informacija. Izbegavati u širokom luku jer su nekulturni, nekorektni, možda i prevaranti tako da što se nene tiče učinili su mi uslugu😁. Uživsjte u saradnji sa puno divnih ljude, ove ignorišite😊
2019 03 28
Svakako se slažem sa vama i vodim se osećajem, tj. ne navaljujem ako ne dobijem odgovor, već shvatam kao znak da ne treba sa tom osobom sarađivati. Ali eto, zanimalo me kako drugi gledaju na to, a imala sam i višak vremena, pa sam otvorila temu. ;) A divnih ljudi ima, naravno. Oduševim se kad mi se putevi ukrste sa takvima. :)
2019 03 28
Uvek odgovaram na poruke, iako trenutno ne radim razmene, uvek svima odgovorim kulturno. Nista me ne kosta da odgovorim jer to je ipak znak paznje prema toj osobi. Sajt je pun nekulturnih i nadrndanih osoba ali takve treba samo iskulirati
2019 03 28
Uvek odgovaram na sve poruke .
2019 03 28
Neodgovaranje prodavca na poruke je isto kao kad udjete u neki butik a ne kazu Vam ni "Dobar dan", vi biste pitale za cenu/velicinu - a radnica prica mobilnim 10 min...Nista ovde nije drugacije nego u stvarnom zivotu. Ja svoje kupce jako postujem, cak i kad ne ostvarimo saradnju-zahvalim na interesovanju i kad-tad se takav stav isplati...jer nema niceg lepseg nego kad se neke clanice ponovo vrate po 2 i 3 puta da kupe od vas nesto. ;)
2019 03 28
Koliko sam samo para uštedela zbog tih što ne odgovaraju na poruke 😂. Ponekad se pitam kako su došle do određenog broja pozitivnih kao prodavci, ako kuliraju poruke za dodatne mere...
2019 03 28
Drago mi je što imam istomišljenike, jer već sam u jednom momentu pomislila da počinjem da se pretvaram u čangrizavu babu kojoj sve smeta. 😁
2019 03 28
> Mimi75: > Na sajtu sam periodično, jer mi povremeno dosadi velika količina nekulture i bezobrazluka, koji se ovde širi kao neka zaraza. > Evo situacije: > Videla sam nešto što mi se dopalo i sasvim lepo i kulturno pitala članicu da li bi se možda menjala za nešto. Pri tom, ni na profilu, niti kraj slike ne piše da nije za razmene. Naravno, vidim da je ulazila na sajt, dakle sigurno je videla poruku ali ne odgovara na nju. Ono što ona ne zna je da sam ja bila spremna da željeni predmet kupim ukoliko ona ne bude za razmenu. Tako je izgubila kupca zbog ignorisanja poruke. > Zaista ne razumem. Zar je tako strašno nekome posvetiti 10 sekundi i napisati jedno "Ne, hvala."? Nikada ne znate koji je sledeći korak kupca, a moj bi u ovom slučaju bio: "Ok, onda kupujem!" > Da li i vi primećujete sve učestaliju pojavu neodgovaranja na poruke? Mimi pozdrav, nadam se da se ova poruka ne odnosi na mene posto si bas meni jutros poslala poruku za razmenu a ja sam ti odgovorila tek naknadno jer sam u kontaktu sa nekoliko clanica koje mi trenutno pomazu oko nekih stvari posto prolazim kroz jedan tezak period. Uz to koristim vrlo star model telefona koji je jako spor I dosta koci, pa dok otvorim poruku, procitam, pa dok dgovorim kako treba, nazalost prodje neko vreme. Odgovorila sam ti cim sam mogla, ljubazno kao I svima, I ja ti se ovim putem zaista izvinjavam sto si cekala na odgovor, molim te ne zameri, zaista je opravdano :)
2019 03 28
> MojaJeftinoca: > > Mimi75: > > Na sajtu sam periodično, jer mi povremeno dosadi velika količina nekulture i bezobrazluka, koji se ovde širi kao neka zaraza. > > Evo situacije: > > Videla sam nešto što mi se dopalo i sasvim lepo i kulturno pitala članicu da li bi se možda menjala za nešto. Pri tom, ni na profilu, niti kraj slike ne piše da nije za razmene. Naravno, vidim da je ulazila na sajt, dakle sigurno je videla poruku ali ne odgovara na nju. Ono što ona ne zna je da sam ja bila spremna da željeni predmet kupim ukoliko ona ne bude za razmenu. Tako je izgubila kupca zbog ignorisanja poruke. > > Zaista ne razumem. Zar je tako strašno nekome posvetiti 10 sekundi i napisati jedno "Ne, hvala."? Nikada ne znate koji je sledeći korak kupca, a moj bi u ovom slučaju bio: "Ok, onda kupujem!" > > Da li i vi primećujete sve učestaliju pojavu neodgovaranja na poruke? > Mimi pozdrav, nadam se da se ova poruka ne odnosi na mene posto si bas meni jutros poslala poruku za razmenu a ja sam ti odgovorila tek naknadno jer sam u kontaktu sa nekoliko clanica koje mi trenutno pomazu oko nekih stvari posto prolazim kroz jedan tezak period. Uz to koristim vrlo star model telefona koji je jako spor I dosta koci, pa dok otvorim poruku, procitam, pa dok dgovorim kako treba, nazalost prodje neko vreme. Odgovorila sam ti cim sam mogla, ljubazno kao I svima, I ja ti se ovim putem zaista izvinjavam sto si cekala na odgovor, molim te ne zameri, zaista je opravdano :) Ne, ne, nikako se ne odnosi na tebe, nemoj se izvinjavati. Sa tvoje strane je sve korektno, kulturno i ljubazno, zaista. Ne bih da imenujem, nisam ni postavila temu da bih nekoga ovde olajavala. Od doticne, koja je samo jedna u nizu i eto, ovaj put bila okidač za otvaranje teme, nisam poruku dobila još uvek, a i ne očekujem je.
2019 03 28
Kao sto neko vec rece, mnogo sam novca ustedela zbog takvih koje ne odgovaraju na poruke. Ako u opisu pise: "prelepa, nova haljina" bez ikakvih drugih podataka, logicno je da ce nas zanimati neke mere, trebalo bi da je prodavac svestan toga. Ne mogu ni da izbrojim na koliko sam poruka uskulirana. A realno, nisam ni dosadna, uglavnom trazim duzinu jer mi velicina u vecini slucajeva odgovara. Naravno, ima i divnih clanica koje odgovore, a ukoliko neko ne odgovori, a loguje se, taj predmet izbacim iz omiljenih i trazim dalje. Ranije me nerviralo, sada sam oguglala i me obracam previse paznju. Samo prosto ne mogu da razumem toliku nekulturu. Em sturi opis, em neces da odgovoris na pitanje. Tolika je ponuda svega ovde da bismo se nervirale oko nevaspitanih zena koje su ovde mozda i da se zezaju. A ima i takvih...
2019 03 29
Ništa novo za ovaj sajt.. I ako ne radim razmenu uvek odgovorim na poruku... Ali druga strana posle toga ne napiše ni ok, zdravo, itd.. E takvim tikvama ni za pare ne bi prodavala... Isto tako mi je bitna i komunikacija kad ja kupujem...
2019 03 29
1 2 3