Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

O korisnicima sajta mojekrpice.rs /

Neću nikad više , ali baš nikad više neću ....Humanost ?

Evo stigao mi moj humanitarni paket nazad. :( * Platila 180 din poštarinu kad sam slala , sad sam platila još 180 din jer je napisano na paketu da primalac odbija uručenje paketa. Tako piše na paketu. Uz to pečat i potpis poštara i ovlaštenog lica u pošti , datum i vreme. Nazvala sam poštu njihovu gde mi je to i potvrđeno. Sve sam tačno adresirala, nikakvih grešaka na paketu nema. Poštar iz XX mesta je potvrdio odgovornom službemniku pošte da je bio na pravoj adresi i da je našao osobu koja nije htela da primi i zato se odmah paket vratio, nije čekao tih 5 dana. Dakle , potvrdio mi je da je ODBIJENO. Ja sam baš razočarana . Iznenađena i u šoku. Nisam ljuta. Ne mogu da verujem .. :(
2019 04 30
* Stvari koje sam spakovala vrede bar 2500-3000+ moja dupla poštarina , moj trud da sve odaberem, prevrnem pola plakara , izbiram lepo i novo , operem, ispeglam , upakijem , stojim u pošti i čekam.. Puno mog truda da nekom pomognem i ...ništa .. Još sam u minusu . Kao da mi je neko opalio šamar . :( Definitivno više u životu ne šaljem nigde paket . U mom gradu ima toliko siromašnih, nezaposlenih , bolesnih.. i sve ću sad isključivo deliti ovde, kod kuće. Zaista nemam šta da kažem.. Ukupno 360 din i više od pola sata čekanja u pošti da pošaljem paket u vremenu kad mi je bilo baš teško toliko da čekam, ali sam stisla i našla vreme da preporučeno, s praćenjem i uručenjem pošaljem. :( Čija je krivica ? Hmmm... Neću ni da lupam glavu. Uskrs je , vreme darivanja , praštanja.. meni je savest čista . I neću osiromašiti za 360 din ,ali mogla sam nekom bolesnom detetu kupiti narandže i odneti mu da ozdravi. Kad ćemo MI ozdraviti , pitam se???? :(
2019 04 30
Žao mi je, najiskrenije... No, opet, nije mi jasno ukoliko ste pri slanju platili ptt za paket/pošiljku kako onda plaćate opet isti iznos kada se paket/pošiljka vrati? Da li se plaća iznos koji ste platili pri slanju paketa/pošiljke, a ne dupla poštarina, ili..? Očigledno je da je slanje paketa sa najboljim namerama da se nekome pomogne, da se neko usreći, sa sve plaćenim ptt-om postalo..hm..ne znam zaista ni kako bih tako nešto nazvala, ali jasno mi je kako se Vi sada osećate. Na žalost. Takođe, ne razumem nikako i nikada neću razumeti osobe koje ne cene ništa tuđe, koje su pohlepne i krajnje bezobrazne, a takvih je sve više i više- opet: na žalost.
2019 04 30
Iz tog razloga ne na ovom sajtu ne dajem nikakvu humanitarnu pomoc.Odnosno ne dajem nikakve poklone.Kao sto ste rekli,svako od nas sigurno ako nista drugo ima u svom komsiluku neku porodicu za koju zna sigurno da joj je pomoc potrebna...Nekad kupim deci iz doma nesto u pekari ili Maxiju,ne predje ceh 200 din...Tako da u pravu ste 360 din je u pravim rukama mogao da bude neciji rucak.
2019 04 30
Ja sam u pitanju i greska je u posti nemam straha priznati i trazim da vrtim novčani iznos duple postarine iako je greska u posti.Ne zelim dobri ljudi da ispaštaju zbog nečije lenjosti traženja adrese pred Uskrs itd ...Znam da trud za taj paket ne mogu nadoknaditi ali dupli ptt mogu .Od poste sam samo dobila “uputite žalbu “ a postara kad sam rekla da se suoči samnom da vidimo da li sam ja LIČNO odbila kao sto tvrde dotični odbili su naravno .A znaju da lupaju pečate i potpise ..ČISTA SRAMOTA !!!
2019 04 30
Ni ja nisam znala da se vraća povratak preporučene pošilke (pisma) . To mi je sad objasnio moj poštar . Kaže da je drugačija procedira nego PE. Nisam to znala. Potpuno isti iznos se plaća kad se šalje i kad se vrati ako je odbijen prijem. :( Ako neću da preuzmem ide u poštu, mene zovu da potpišem nešto , Možda i platim ?? , ne znam pa ide na spaljivanje u nekom roku. Evo, ja baš odnela komšinici uz kolače i jaja . Nek nosi ili nek proda . Prodaje povrće na pijaci , ne radi nigde .. Članica kojoj sam slala tvrdi da poštar nije bio. Adresa je dobra .. Pošta u njenom gradu telefonski mi odgovorila da je odbijen prijem. Nisam islednik, neću da se nerviram (trudi se ..) . Eto, članicu neću imenovati, ništa lično . Mene brzo prođe ... Samo mi je žao dobrih namera koje ispariše ... :( Jelena, u pravu ste. Od kad smo skupljali novac za onu decu Đergoviće, ja stalno nekom nešto šaljem. Imamo puno , neko nema .. :( Sad ću po komšiluku .. :)
2019 04 30
To sam i ženici napisala u inbox čim samo utvrdile da ce se vratiti paket .Ne shvatam poentu ove teme .Da li je namera bila da me izjeda krivica NEPOČINJENIM delom ili ne ? Ne znam ja sam iznela svoje i stojim iza toga. :)
2019 04 30
> AngieWhite: > Ja sam u pitanju i greska je u posti nemam straha priznati i trazim da vrtim novčani iznos duple postarine iako je greska u posti.Ne zelim dobri ljudi da ispaštaju zbog nečije lenjosti traženja adrese pred Uskrs itd ...Znam da trud za taj paket ne mogu nadoknaditi ali dupli ptt mogu .Od poste sam samo dobila “uputite žalbu “ a postara kad sam rekla da se suoči samnom da vidimo da li sam ja LIČNO odbila kao sto tvrde dotični odbili su naravno .A znaju da lupaju pečate i potpise ..ČISTA SRAMOTA !!! Ne, nikako.. Meni novac nije bitan . Zaista ne znam gde je zapelo. Nisam htela ni da imenujem. Moguće i pošta ... Sve je moguće. Ovde je reč o onome šta uložimo od srca , koliko se potrudimo i onda "puf"... ništa. Nikad novac nije u pitanju. Kupcima sam poklonila više nego što sam prodala . Kad god imam pri ruci nešto lepo kupcima gurnem u paket. Takva sam. Nama šalju iz inostransva rođaci, a i kupoholičarke smo sve tri. Gomila stvari.. Zato i volim da poklonim. E sad do koga je .. Moguće pošta. Ni njima ne verujem , najiskrenije . Zaista sam tužna.
2019 04 30
Ne zelim da budes tužna i da si oštećena ..Shvati me ..Znam kako bi se ja osećala da se to meni desilo ...Ipak iako je postina krivica osecam se odgovornom .Jer je paket bio upućen MENI ..Shvati i ti mene i dozvoli mi da bar ispravim to sto mogu iako nije do mene ..I ovako se tresem od besa jer dobri ljudi uvek najeb* i da pisala bih žalbu ali znam da nema nikakve vajde od toga posebno sto je prvo praznik a drugo sto ih je bas briga za žalbe .
2019 04 30
Nije nikakvo prozivanje, već rekoh.. Zato sam i prvo Vama pisala. Isti tekst. Uopšte nije bitno ko je u pitanju. Bitnan je osećaj da se osećate ošamareno kad paket stigne nazad . To je posebno težak osećaj koji nikakav novac ne može nadomestiti . Greška , poštara ili zbog praznika ili .. ne znam. Samo se osećam loše . Ne vređam nikog, ne upirem prstom ali neću više slati nigde . Izvinjavam se članici, posrednici , ništa lično . Boli to što postoje siromašni, što postoji ovaj sistem slanja pomoći koji očigledno ne radi iz nekog razloga .. Smeta to što dobre namere završe u nekoj pošti na spaljivanju ako ne preuzmeš vraćen paket. :(
2019 04 30
Shvatam ...ja zelim bar novčani deo nadomestiti znam da stvar osećaja ne mogu ... zaista mi je zao :(
2019 04 30
> AngieWhite: > Shvatam ...ja zelim bar novčani deo nadomestiti znam da stvar osećaja ne mogu ... zaista mi je zao :( Nikako.. Već rekoh. Nije novac. Nikako.. Princip. A ja sam žestoko teška po principima .. o:) 8-) Novac dođe i ode . Ja poklanjanjem želim da budem bolja osoba . Da osetim da sam nekog usrećila. Taj filing je najbolji !!! Zato je današnji događaj bio povod da moram ovo da napišem , stvarno se osećaš glupo , zgužvano...kad se vrati humanitarni paket. AngieWhite, još jednom, ništa lično , nikakve uplate , opušteno . Svi ovako sazrevamo. Uvek nešto mora da se desi da bi bolje upoznali sebe i kako ćemo reagovati u ovakvim okolnostima.
2019 04 30
U jedno sam apsolutno sigurna: sve što nam se loše "obije o glavu" čineći dobro delo, kad-tad nam se zaista nečim daleko boljim vrati od neke sasvim desete osobe. Zagarantovano ovo tvrdim, jer moja iskustva su takva. Ne kažem da neću više nikome ništa poklanjati, jer hoću, takva sam i tu nema polemike uopšte, sve i kada sam u ovakvoj (blago rečeno) užasnoj situaciji gde mi se danas dogodilo (drugi put ove godine!) da nas je banka "obradovala" time da su nam puštena dva čeka (umesto jednog), plus rata za kredit koja naravno svakoga meseca ide, dakle od danas "extra vest" za minus 5000din, divota- šta drugo reći... A, na koji način izgurati do akontacije, to je već "viša matematika"... Izvinjavam se zbog manjeg skretanja sa teme, ali u ovom stanju trenutno ovakva potresanja mi uopšte nisu neophodna, i osećaj je zaista užasan. S'toga, radim stvari koje me usrećuju- kada već neće niko ništa da kupi, obradovoaću nekoga nečim poklonom onim što mu je neophodno.
2019 04 30
Žao mi je što je tako ispalo. ❤
2019 04 30
@Maculi, i ne treba, realno. Zivci i razocaranost su nepovratni, rekla bih.
2019 04 30
1 2 3