Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

O korisnicima sajta mojekrpice.rs /

Neću nikad više , ali baš nikad više neću ....Humanost ?

Hvala devojke što ste pisale na ovoj temi! <3 Nisam je zamislila ni kao kukanje , ni kao optužbu , ni kao nešto loše... U stvari, nisam ni razmišljala puno, potpuno sam ponesena osećanjima napisala prvi post ovde. Ovde mi je bio potreban jedan vid oduška . Balon kojeg ću izduvati ... da ne pukne odjednom. MinaMasa, da baš tako.. naćin da opustim strune živaca jer , učili nas, nervne ćelije se ne obnavljaju . Razočaranost vremenom zaboravimo . Srećom postoji demencija svakodnevnice .. ;) A onda ćemo poklanjati ko je naučio da poklanja. :) Ja ću samo za decu , definitivno . Sms i ona u mom okruženju. :) Ima ih puno. Svima želim lep praznik , uživajte u izletu, roštilju , dobro društvu . ... Ponesite kišobran, pokupite otpatke i nahranite ostacima hrane napuštene životinje koje vidite . Svima šaljem veliki zagrljaj !!!! :") :") <3
2019 04 30
Jako mi je zao sto se ovo desilo. No, desilo se i meni jednom. Kupila sam nesto preko Ebay-a, naravno prvo sve platila, ljudi lepo poslali paket, poslali mi fotografiju paketa sa potpuno ispravnom adresom, a postar napisao " odbija da primi" i paket se vratio u GB. Pisala sam tu zalbu u carinskoj posti i dobila zvanican dopis posle dva meseca da im je zao i da ce ubuduce biti pazljiviji i da ce sluzbenik (postar) biti kaznjen ukorom. Naravno, morala sam da platim ponovo postarinu da bi mi poslali ponovo paket, jer mi je zaista trebalo to sto sam kupila .
2019 04 30
> bela.rada: > Jako mi je zao sto se ovo desilo. > No, desilo se i meni jednom. > Kupila sam nesto preko Ebay-a, naravno prvo sve platila, ljudi lepo poslali paket, poslali mi fotografiju paketa sa potpuno ispravnom adresom, a postar napisao " odbija da primi" i paket se vratio u GB. > Pisala sam tu zalbu u carinskoj posti i dobila zvanican dopis posle dva meseca da im je zao i da ce ubuduce biti pazljiviji i da ce sluzbenik (postar) biti kaznjen ukorom. > Naravno, morala sam da platim ponovo postarinu da bi mi poslali ponovo paket, jer mi je zaista trebalo to sto sam kupila . Da, to je baš fina zarada poštama .. :(
2019 04 30
Ista prica...slala sam devojci za crveni krst...zamolila me je da ne budu kineske stvari...napakovala sam joj veliku kesu onu iz yiska...svaceg je bilo zaista...nista staro,sve cisto...i postarina je bila 760din...paket mi se vratio i platila sam u oba smera...toliko o tome :) 1500din caoooo ☺️
2019 04 30
Auuuu ... :o Baš "lepa" cifra za neuručenu humanost. Nemam reči... Pomislim da bi bilo ok navesti i ime osobe koja je zahtevala sve to "nekinesko" i nije preuzela. Ako nemaš , ne biraš. Odavde je, sa sajta ? Definitivno , ako ipak neko šalje bilo kakav paket ( ne mora humanitarno) i plaća poštarinu uvek bolje izaberite post ekspres kurirsku službu jer će neće naplatiti duplo ako se paket vrati . Vrlo korisno za one koji to nisu znali. Lično, nisam.
2019 04 30
Desilo se i meni jednom ovde na sajtu. Pošaljem paket, naglasim šta sve imam, slikam , kaze odgovara , paket se vrati i platim dupli ptt,članica nestala bez traga 🤔, ostavim negativnu i tako..
2019 04 30
> AngieWhite: > Shvatam ...ja zelim bar novčani deo nadomestiti znam da stvar osećaja ne mogu ... zaista mi je zao :( Ne vidim devojcinu krivicu ako je rekla da nije do nje, i ako zeli da vam nadomesti trosak? Nije ona birala da se to desi, vec je greska postara. Zasto se osecate onda lose? Svaka vam cast na dobrom delu, to svakako, ali ako se devojka vec javila i hoce sve da resi to je pohvalno. Gomila clanica se ni ne javi, zavlaci, laze, mulja, neko cak i poklon uruci rucno, ona koja poklanja odlazi na licno preuzimanje, pa se doticne ni ne pojave, opet kazem, nemate zasto da se osecate lose.
2019 04 30
Potpuno vas razumem, kao i taj osecaj koji imate. Evo, skoro je bila ovde tema o clanici kojoj su potrebne stvari jer je u losoj situaciji. Spakovah ogromne kese, odecu, obucu, kozmetiku... Kako smo iz istog grada, dogovorile smo se da licno preuzme. Nije joj odgovaralo da dolazi do mene, tako da sam joj i tu izasla u susret i dva puta predlozila da joj odnesem bukvalno do kuce. Jednom nije mogla, drugi put mi nije ni odgovorila ( evo vec 3 nedelje, komunicirale smo preko Vibera). Odlucih da tako spakovane kese ostavim pored kontejnera. Verujem da je otislo u prave ruke.
2019 05 01
Kupila je jedne pantalone...i preuzela normalno...i pitala sta imam jos od markiranih stvari...ja islikala sta imam...i jos ne zivim u Srb...i umesto da sam spakovala stvari koje su mi potrebne za put...ja sAm napakovala te stvari i ogromnu kesu...posta je strajkovala ali joj je kurir ostavio izvestaj to znam...i platila sam obe postarinekada se vratio...i pitala kada da posaljem ponovo...i nikad se vise nije javila.. #zbunjenasam 😂> Maculi: > Auuuu ... :o Baš "lepa" cifra za neuručenu humanost. Nemam reči... > Pomislim da bi bilo ok navesti i ime osobe koja je zahtevala sve to "nekinesko" i nije preuzela. Ako nemaš , ne biraš. Odavde je, sa sajta ? > Definitivno , ako ipak neko šalje bilo kakav paket ( ne mora humanitarno) i plaća poštarinu uvek bolje izaberite post ekspres kurirsku službu jer će neće naplatiti duplo ako se paket vrati . Vrlo korisno za one koji to nisu znali. Lično, nisam.
2019 05 01
Ubavka , verujem da je devojka puno izgubila jer nije prihvatila Vaš poklon paket. Imate lepe stvari, svoj stil a najbolje od svega srce. Pored kontejnera je nekad i najbolji način. :) @Volimpink, nisam ni rekla da smatram da je devojka -posrednik u ovoj humanitarnoj nesrećnoj akciji kriva, vratite stranicu , vidite ... Napisala sam da su mi iz pošte javili da je lično odbila paket i da se zato vratio odmah u poštu i sledećeg dana poslat meni nazad. Da nije odbila , tako rekoše, čekao bi 5 dana u pošti. To je zakon pošte, ne moj. Opet , ona tvrdi da poštar nije dolazio . Ja ne mogu da budem sigurna gde je zapelo , ko je u pravu ... članica je bila od početka kulturna, korektna, rekla da je iskrsao problem , ali , pažljivim čitanjem uočićete da meni ne treba novčana nadoknada , niti rešenje jer sam stvari već poklonila komšinici . Samo sam htela da budete obaveštene šta može da se desi " na putu popločanim najboljim namerama" kao što reče drevna kineska izreka . Nemam razlog da ne verujem ni članici, ni zvaničniku iz pošte s kim sam razgovarala telefonom... Pitanje i dalje lebdi u vazduhu: ko je zakazao ? Neko jeste . Upropastio dobru nameru. U tome je stvar. Ne u parama i rešavanju situacije . A sigurno bi se svako osećao loše da mu zazvoni poštar i vrati mu paket koji je od srca poslao da bi pomogao nekom nepoznatom . Ne znam baš nikog ko bi se tome radovao.. bio ravnodušan ...Osećati se loše je vrlo "ljudski" u tom trenu. Zar ne ? A s tom "gomilom članica" koja muljaju , ne želim da imam posla nkada. U stvarnom životu muljatori su van opsega mog interesovanja i postojanja . :)
2019 05 01
Snežana123, zaista loše iskustvo.. :( Baš zato i nije loše podeliti i naličje medalje nekih priča , nesrećne predaje poslatih paketa na ovim stranicama ... Dugo , pre oko 14 god sam bila na jednom forumu gde nas je bilo najviše pedesetak aktivnih članova. Jednog dana stigao je post od mlade ženice koja je tražila pomoć da kupi neko specijalno mleko za bebu , pelene , hranu.. Poslala žiro račun. Mi smo bile dirnute pričom o teškom životu, bebi.. Za tren smo skupile novac i članica koja je živela najbliže tom mestu odnela joj kupljeno mleko (ličnim prevozom ) pelene , stvari za mamu i bebu... novac koji je preostao kad je sve to kupila. Da ne dužim , mleko nije bilo baš potrebno, kao ni pelene... već samo novac . Kasnije smo nalazili njene postove po raznim forumima , stalno je bila druga dijagnoza bolesti deteta , tužna priča... pa onda drugo bolesno dete .. Toliko je godina prošlo, verovatno su ta njena deca odrasla , naučena na majčin stil i svesnost da će uvek naći "meke duše" i možda nastavila mamin stil rada po sajtovima. Bile su neke klinke prevarantkinje i mama ? Ko zna... Mi smo tad "nahranile" maminu ideju kako lako doći do novca na forumima. Dali smo joj uzlet mada smo imale dobre namere. * Opet, ima stvarno ugroženih kojima je pomoć neophodna. Oni ne biraju šta će dobiti . Gladni su , bosi.. Zato sam da svako pomogne u svom kraju ali i pošalje tamo gde je siguran da životno treba. :)
2019 05 01
Čovek je onakav kakav jeste. Pre koju godinu na članak iz Blica, odemo mama i ja da odnesemo pomoć porodici blizu Niša, nakupovale Boga i vraga, brašna, šećera, ulja, testenine, mesa, slatkiša, slaniša i beda i sirotinja i gospođa nas pita nakon svega da joj damo keš. I dale smo joj keš. Mama nikada više nakon toga nije dala nikom ništa osim kontejneru. A postoji i situacija gde smo nosile stvari u Crveni krst još 90-ih i gde tada g-đe, bez blama, ispred nas otvaraju kese i sortiraju i otimaju se i viču - Lele, ovo mi za unučicu! Briga te za 360.
2019 05 01
Aaa toga ima i previse...ko god sta radi,sebi radi :) to je uvek moja baba govorila😂 tako da...sve sto radimo na nasu dusu...njima na njihovu :) bitno je da smo mi imali dobru nameru 😘> Maculi: > Snežana123, zaista loše iskustvo.. :( > Baš zato i nije loše podeliti i naličje medalje nekih priča , nesrećne predaje poslatih paketa na ovim stranicama ... > Dugo , pre oko 14 god sam bila na jednom forumu gde nas je bilo najviše pedesetak aktivnih članova. Jednog dana stigao je post od mlade ženice koja je tražila pomoć da kupi neko specijalno mleko za bebu , pelene , hranu.. Poslala žiro račun. Mi smo bile dirnute pričom o teškom životu, bebi.. Za tren smo skupile novac i članica koja je živela najbliže tom mestu odnela joj kupljeno mleko (ličnim prevozom ) pelene , stvari za mamu i bebu... novac koji je preostao kad je sve to kupila. > Da ne dužim , mleko nije bilo baš potrebno, kao ni pelene... već samo novac . Kasnije smo nalazili njene postove po raznim forumima , stalno je bila druga dijagnoza bolesti deteta , tužna priča... pa onda drugo bolesno dete .. Toliko je godina prošlo, verovatno su ta njena deca odrasla , naučena na majčin stil i svesnost da će uvek naći "meke duše" i možda nastavila mamin stil rada po sajtovima. Bile su neke klinke prevarantkinje i mama ? > Ko zna... Mi smo tad "nahranile" maminu ideju kako lako doći do novca na forumima. Dali smo joj uzlet mada smo imale dobre namere. > * Opet, ima stvarno ugroženih kojima je pomoć neophodna. Oni ne biraju šta će dobiti . Gladni su , bosi.. Zato sam da svako pomogne u svom kraju ali i pošalje tamo gde je siguran da životno treba. :)
2019 05 01
Da, definitivno dobre namere definišu mnoge devojke, ženice s ovog foruma . Lepo i toplo je to . Ljudski. I ne treba odustajati od njih , samo ih treba usmeriti u dobrom pravcu i stvarno ugroženim ljudima. :) <3 Jasno je da svima treba novac. Ali je nepristojno tražiti ga ako ti neko donese na prag i svoju dušu sa gomilom poklonjenih stvari. :(
2019 05 01
Ja to vise ne radim, sem jednoj stalnoj, zeni sa cetiri cerke i platom od 20-ak hiljada, koja nema ni ves masinu, pere sve na ruke. Odvojim bas puno garderobe, obuce, igracaka..komsinica pridoda, pa posaljem, razvrstaju sta je za koga. Ono sto je vece od obuce, jakni, nose kasnije.. deca se obraduju, ona jos vise kad vidi decu srecnu. Pitala sam je sto ne zovu ekipu Radne akcije, ona kaze da je najstariju cerku sramota da ih snimaju, da ljudi vide da su siromasni, ne bi mogla to da podnese. Kad je sezona radova u vocnjaku, na njivi, zena ide da radi teske poslove, da bi dodatno uzela jos neki dinar, vodi nekad i starije cerke
2019 05 01