Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Preporucite mi knjigu

Moram da priznam da dugo nisam procitala ni jednu knjigu. 😒-.- nedostatak vremena uglavnom....posto uskoro dolazim kuci, zelala bih da oplemenim svoju biblioteku, pa bi mi dobro dosla vasa pomoc, ono sto ne volim su "tra la la" romani i knjige anonimusa /Kija, i ostale/ , dakle nesto sto zaista vredi procitati. Hvala 💖😇
2019 05 14
Trilogija ,,Milenijum''
2019 05 14
> Debela_devojka: > Trilogija ,,Milenijum'' Hvala 😍
2019 05 14
Bilo koja knjiga Haleda Hoseinija (ukoliko ih nemas i nisi ih citala). Ako volis istorijsku tematiku i period antickog Rima, onda bilo koju knjigu Kolin Mekalou (obicno su trilogije, ali se mogu i nezavisno citati).
2019 05 14
> MakaMaka79: > Bilo koja knjiga Haleda Hoseinija (ukoliko ih nemas i nisi ih citala). > Ako volis istorijsku tematiku i period antickog Rima, onda bilo koju knjigu Kolin Mekalou (obicno su trilogije, ali se mogu i nezavisno citati). Apsolutno se slažem. Hoseini je očaravajuće emotivan, snažan, svaku kosku pomeri svojom pričom. Predlažem redosled čitanja : !. Lovac na znmajeve ; 2, 1000 čudesnih sunaca ; 3. A planine odjeknuše Onda , ako ti se sve dopalo i " naježilo" .. pročitaj "Orhanovo nasleđe" Alin Ohanesjan. Ako više voliš drugačije teme, pomalo ženske ali ne naivne pričice , predlažem : "Divne kosti", "Plod strasti", " Mati princa" , " Kleopatra" " Crveni šator" ...ili šokantni i fantastični " Parfem". Ako voliš klasike, onda Hese, Remark , Bromfild ... Nedavno pročitala odličnu knjigu " Ostrvo" Viktorije Hislop, kao i Trenutno čitam Bil Brajsona "Kratka istorija bezmalo svačega" , ali to je bukvalno vodič kroz nauku i sveopšte ljudsko ekscentrično istraživanje od geologije , genetike, astrofizike na jedan izuzetan način ispričano , mada .. i nije za tako lako čitanje.. a mene baš fascinira , pa ako voliš taj žanr i imaš u sebi beskrajnu radoznalost, zaista vredi !!! :) Preporučili su mi " Bronzanog konjanika", Pavline Sajmons , trilogiju .. Da li je neko čitao ?
2019 05 14
...zapisujem, zapisujem 📌📌📌📌📃📃 hvala svima i unapred i unazad :), da se ne ponavljam, samo vi predlazite, pratimmmm 😍😍😍
2019 05 14
Ja sam zimus procitala Vodic kroz ljubavnu istoriju Beograda od Novaka Stevanovica. Ako volis istoriju odusevices se ovom knjigom. :") Svima kojima sam preporucila i procitali su isto su odusevljeni. Pored nje preporucuje nesto isto novije: Govori koji su promenili svet, zatim Gala- Dali od Karmen Domingo, Zudnja za zivotom od Irvin Stoun, Ljudi lazi od M.Skot Pek... :)
2019 05 14
Markus Zusak - Kradljivica knjiga Tea Obreht - Tigrova zena John Fowles - Kolekcionar :")
2019 05 14
Divno je što jos uvek ima nas zaljubljenika u knjigu! Moj spisak je dug, nadam se da će preporuke biti od koristi! :) Dragoslav Mihailović, Petrijin venac Gistav Flober, Madam Bovari Viktor Igo, Jadnici Mihail Bulgakov, Majstor i Margarita Muharem Bazdulj, Lutka od porcelana
2019 05 14
Umberto Eko - Ime ruze
2019 05 14
Potpisujem za Majstora i Margaritu, Ime ruže, sve knjige Dena Simonsa, posrbno DRUD, Haleda Hoseinija takođe, divota od pisca. Onda dalje od mene: Perl Bak—Mandala Nik Hornbi— SVE KNJIGE Teri Pračet i Nil Gejmen— Dobra i tačna predskazanja Agnes Nater Marko Vidojković— SVE KNJIGE :) Irvin Velš— Trainspotting Joj, ima toga još puno, puno.. ne mogu svega da se setim :D
2019 05 14
Dete zvano to- Dejv Pelcer Albet Camus-Stranac Gabriel Garcia Marquez - 100 godina samoce Ralf Elison-Nevidljivi covek Una- Momo Kapor Ivo Andric- znakovi pored puta Ako se setim jos neke pisem💝🥰
2019 05 14
> Sanja0701: > Dete zvano to- Dejv Pelcer > Albet Camus-Stranac > Gabriel Garcia Marquez - 100 godina samoce > Ralf Elison-Nevidljivi covek > Una- Momo Kapor > Ivo Andric- znakovi pored puta > Ako se setim jos neke pisem💝🥰 Joooj, 100 godina samoće....joj, kakva knjiga.... Moram opet da je pročitam.... I, DD, da, Irvin Vels....i Den Simons (ne mogu reći da su sve dobre, ali je generalno dobar pisac)... joj, koliko dobrih knjiga ima...
2019 05 14
Dodala bih od Zusaka-Glasnik, Kosingas-Tešić, Peta žica - Janković, Pola žutog sunca-Cimamanda Ngozi (nadam se da sam dobro napisala),
2019 05 14
Ostrvo Mesa Selimovic😀
2019 05 14