Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Letovanje sa bebom, da ili ne?

Sta vi mislite? Koliko je pametno letovati sa petomesecnom bebom? Ovde nas svi kritikuju "kako nam je uopste palo na pamet tako nesto" i sada smo zbunjeni i uplaseni, pitamo se jesmo li ludi mi ili oni ☺
2019 07 10
Vidjala sam cesto na plazi ljude sa bas malim bebama, tada su najmanje zahtevni i nemoj ni da razmisljas ako imas mogucnost! 😊 Samo biti u lepoj hladovini na plazi i praviti ceste pauze u putu zbog vadjenja iz autosedista. Kazu pedijatri da je mnogo vazno da dete u prve 2 godine ode bar jednom na more, za opsti imunitet.
2019 07 10
Da!!! Ako možete, obavezno. Mi ćemo imati 4 i palimo na more
2019 07 10
Joj ja se uzasavam letovanja sa malom decom, to niti odmora niti nicega, mada ljudi idu masovno. Ali eto meni je to smor zesci.
2019 07 10
Nama je pedijatar preporucio jos kada smo izlazili iz porodilista, mali je imao preblem sa nosicem (i sada je cesto slinav) i zena kaze samo morska voda i morski vazduh i bice sve super. Sada nam i drugi pedijatar isto preporucuje da idemo. A ovde ko god cuje- pa, malo je reci da se iscudjavaju. U takvoj smo sredini gde decu ne izvode iz kuce pre 7. godine. Sta znam, mene su moji vodili sa nepuna 4 meseca i mama kaze da sam bila ok, kako kuci tako i tamo. Pa valjda i ti grci imaju decu koja se radjaju i zive na moru 😀
2019 07 10
> MARIJANA832: > Joj ja se uzasavam letovanja sa malom decom, to niti odmora niti nicega, mada ljudi idu masovno. Ali eto meni je to smor zesci. Nama je smor ovde 😂 Ozbiljno, imali smo jako tezak period koji je sada iza nas i potrebno nam je da se sklonimo odavde. Znam da se necemo bog zna koliko odmoriti ali ne odmaramo ni ovde, a znacice nam da se izduvamo malo.
2019 07 10
Ne znam ko se iscuđava jer svi koje znam vode skroz malu decu, kazem za mene je to mucenje, osim ako idete avionom. Onda i ok. Ali kolima sa sitnom decom mi je brrrr.
2019 07 10
Maro, mi išle prošle godine bla bla carom, nas dve sa nepoznatim ljudima putovali, ona imala godinu. Veruj mi, uživale smo! Po ceo dan na plaži, nije bilo ni nešto buđenja noću, ni nervoze preko dana, ni problema sa kupanje, a mesec i po dana smo bile. Sve zavisi i kakvo je dete i kako se organizuješ. Ali sa tako malom bebom def avionom, makar ćemo mi ove god tako
2019 07 10
Bez brige Bojanaboka990, idite i uzivajte na moru. Ponesite samo kompletnu kucnu apoteku (da vam se nadje) i obavezno probiotik 5 dana pre polaska i 5 dana minimum kad stignete. To je zbog menjanja sredine, onako preventivno. Mada petomesecna beba svakako nije zahtevna sto se tice hrane i pica-flasirana voda i to je to :) Morski vazduh je za malu decu izuzetno bitan, mi smo nase vodili na more kad su bili bas mali i to smo ostajali po mesec dana bas iz razloga da izbegnemo respiratorne infekcije tokom jeseni i zime. A i nama je bilo lepo da se ne lazemo ,:)
2019 07 10
A, da ne pričam o zdravlju, šta je njoj izašlo iz nosaveć prvi dan na moru!!! Haos. Pre mora, dete hrkalo, nakon toga, nikad više
2019 07 10
Meni je lakse kolima nego avionom sa klincem, iz autosedista se ne mrda, i voli da se vozi, a u avionu je bilo bezanje i uvaljivanje kod nepoznatih ljudi koji imaju lap topove u krilo 😁 Kako god isli, sto kaze Loki, putna apoteka, osiguranje i milina, jos je mali bebic za izvoljevanje oko hrane, ne morate da trcite za njim, nece nigde da pobegne, vrh! 😀
2019 07 10
I ja mislim da je lakse sada nego kada bude imao godinu-dve-tri pa ga juri po plazi, pa hoce sladoled, pa krofnu, pa koficu i grabuljicu. Ovako jos uvek sisa, ima jednu igracku i jednu zvecku i milina 😂 Najvise me plasi to sto nece sedeti jos uvek pa kako cemo se transportovati na plazu na primer, ili kako ce se uspavljivati, da ne smetamo drugim gostima... ne bih volela da me psuju tamo svaki dan 😂
2019 07 10
Kolica zenska, svi su ih nosili! Tata na plazu kolica, bazence, igracke, suncobran, i jos 3 torbe, a mama bebu 😁😁😁 (Tate na plazi uvek izgledaju kao putujuci cirkus hahaha) Za uspavljivanje- sta te briga, sva deca placu, uopste se ne opterecuj, uvek ima ljudi kojima sve vezano za decu smeta 🙄
2019 07 10
Ja sam kolica, zaačim onu njenu torbu, potrpam šta treba, iznajmi ležaljke i full. Tata je radio, bile smo preko dana same i sve u fullu. U korpu od kolica peškire, u torbu sve ostalo. Imaš i onaj šlauf za bebe, što ide oko vrata, vrh stvarčica za kupanja.
2019 07 10
Naravno da treba da idete.Bebe se radjeju i na moru,a i na planini..Mi smo ostajali po dva meseca na moru.Odemo ujutru 9 i vratimo se uvece u 8 sa plaze..Beba je spavala na plazi u kolicima u debeloj hladovini...I oko nas su bile price kojekakve,da li beba sme da putuje itd..Pedijatar nam se smejao kada smo poceli da postavljamo pitanja od savetodavaca iz komsiluka. :)
2019 07 10
1 2 3 4