Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

savet u vezi macaka

Imam 7 macaka. 5 velikih i 2 mala. Mama je na putu nasla malo mace i donela ga kuci. Znaci sad imam 8 macaka. E sad, problem je sto svi sikcu na nju, osim malog muzjaka. Kako da ih naviknem na nju? Da li neko ima neki savet?
2019 08 06
Samo neka ono bude sa njima i one ce se adaptirati. Obavezno i sto cesce da jedu zajedno. Meni je došlo pre 3 nedelje mače a imam 4 odrasle.Malo su se bunile, reze na njega ali kad se malecki nakostresi nije im svejedno. Sada vec jedu zajedno i kad se igram igram se sa svima u grupi tako da niko nije zapostavljen.
2019 08 06
Moje su se navikle i prestale da sikcu na mace tek posle nekih dve ned.
2019 08 06
Sikce zato sto je nova na njihovoj teritoriji, trebace vremena da se adaptiraju jedne na druge, moje 3 sto godinama zive zajedno pa upadnu u faze da se ne tolerisu pogotovo ako se nekoj pruza vise paznje, odma ostale protestvuju. Polako i strljivo bice sve ok:)
2019 08 06
Hvala vam svima! :)
2019 08 07
I kod mene je situacija kao kod Tine. Godinama cimeri, nekad se vole najvise na svetu, spavaju zajedno, igraju se.... ma milina. A nekad im dodje "zuta minuta" pa se lemaju a ja idem i razdvajam. Npr jedan uzme igracku misa i pocne da se igra, onda drugi to vidi pa pridje, klepi ga sapom po glavi, zgrabi misa i pobegne. Pa ga ovaj juri da mu otme. :D Sto se tice pridoslica tu su vrrlo neprijateljski nastrojeni. Kad im uljez upadne na teritoriju doceka ga siktanje, frktanje, rezanje, napadanje... To traje nekoliko dana kod starijeg a mnogo duze kod mladjeg macka. I onda se smire, pocnu da se njuskaju i sve bude ok. Kao sto su devojke rekle poklanjaj im puno paznje svima i neka jedu zajedno. Kako je sada macence?
2019 08 10