Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Saveti o upotrebi sajta /

Slanje robe

Pozdrav, tek sam napravila nalog na sajtu sa idejom da prodam neke svoje nenošene stvari koje samo sede u ormaru i skupljaju prasinu. Zanima me koji je najlaksi nacin slanja i naplacivanja posiljki? S obzirom da nemam nikakav racun u drzavi (Srbiji), kako onda ide napalcivanje? Mozda su pitanja naivna, ali zaista sam nova u svemu ovome i koristili bi mi savjeti od Vas, iskusnijih dama. Biću zahvalna na svakom odgovor!
2019 09 05
Slanje je najbolje postom tj post expresom jer ukoliko osoba nije kuci,paket moze podici u posti narednih pet dana. Placanje s obzirom da nemate racun je najsigurnije pouzecem tj kad preuzima paket tada da plati u posti(ukoliko preuzima patek iz poste jer nije bila kuci) ili kuriru koji donosi,cim kurir to odnese u postu tj preda smenu vama leze novac post netom na br tel i mozete ih podici u bilo kojoj posti. :) Mozete slati i bilo kojom privatnom kurirskom sluzbom kao sto je Bex,AKS,Royal itd s tim sto kurir nosi paket dva dana za redom mislim i ako ne nadje osobu onda se vama vraca paket pa snosite troskove postarine u oba pravca....nikad nisam slala privatnim kurirskim sluzbama,tako da nisam sasvim sigurna da li je to bas tako.
2019 09 05
Slazem se sa @wesna90 (postexpres,pouzecem uplata) A sto se tice kurirskih sluzbi (bex,dex,i ostalabezobrazna i lenja zgabija) izbegavaj u sirikom luku Moje iskustvo:nece da dodju na vrata nego moras da sidjes ispred zgrade-cak nece ni iz kombija da izadju pa to izgleda kao da ne kazem sta A desilo se : kao "pozvali su ,ali se nisam javila pa su odneli u magacin,i nece da donose sutra morate Vi doci a magacin je obicno negde van grada u nekoj vukojebini...) nikad me nisu i zvali.
2019 09 05
Uh, ja nikako ne podrzavam placanje pouzecem. Svega 2x sam radila tako i sve je bilo ok, ali je sigurnija uplata unapred jer se nakotilo prevaranata koji narucuju pa ne preuzimaju da to nije normalno...
2019 09 05
@minamasa u pravu si,dva puta se zeznuh ozbiljno (u prodaji) ,ali kad idem na posao (posta,bNke jos nisu otvorile) a kad se vratim s posla vec su svi zatvorili i retko uspem da zbrisem i uolatim tako da mi vise odgovara pouzecem,e sad ... To je rizik koji prihvatam...
2019 09 05
> MinaMasa: > Uh, ja nikako ne podrzavam placanje pouzecem. Svega 2x sam radila tako i sve je bilo ok, ali je sigurnija uplata unapred jer se nakotilo prevaranata koji narucuju pa ne preuzimaju da to nije normalno... A sta kad zelite da kupite nesto od clanice sa 0 utisaka? I ona trazi uplatu pre slanja?
2019 09 05
Nisam kupovala do clanica sa 0 utisaka, kupujem od ljudi koji su provereni/koje mi je neko preporucio. A ovo sam navela za prodaju. @Elenahana, jao, verujem, to bas ume da bude problem. Mozda bi Vam bilo lakse internet placanje, e-banking? Meni su i tako clanice uplacivale, samo ne znam koje sve banke podrzavaju to.
2019 09 05
Pa kako onda ocekujete da neko kupi nesto od Vase kume? Samo mala digresija, nista zlonamerno, jer ste nam je grandiozno predstavili ovde na forumu. Provereni clanovi? Znamo svi epilog price sa proverenom clanicom LB npr. Mislim da je nerealno da clanovi koji su tek otvorili profile traze uplatu pre slanja.
2019 09 05
Na vama je da procenite sta je najbolje u toj situaciji. Ako je manji iznos, manji je i rizik... Ako su veci iznosi, bolje insistirajte da platite pouzecem. Procenite i po izgledu profila i komunikaciji sa clanicom da li se cini ok. Mozete i na drugim sajtovima proveriti da li ima profile i utiske.
2019 09 05
@jovaniccca, ne znam sto ste toliko tangirani time sto sam ukazala na novog clana koji je sasvim normalan i pristojan? I ranije su se javljale clanice koje su novi clanovi pa njih niste napadali (i da, napad je, evidentno je) Kao sto rekoh, i koje mi je neko preporucio. Grandiozno? Nisam rekla nista sto nije tacno, ali ako Vam smeta taj post, prebacite se na teme o prevarantima ili nosenom vesu, i nemojte kupovati od nas dve, nemam nista protiv, a nema ni kuma, ne volimo negativne ljude :) A, da, i ja sam nekad bila nova i uvek sam trazila uplatu pre slanja (sem u 2 situacije). Uostalom, i ja tako radim, cesto unapred uplatim i ptt ako se clanica koja prodaje slozi sa tim. Kao sto neko rece, nasi profili su nase "prodavnice", a kad se kesom placa u prodavnici placa se unapred. Nemam nista protiv ljudi koji placaju pouzecem, ali ja to ne volim, jednoistavno, ne uliva mi poverenje.
2019 09 06
Volela bih da podelim svoje misljenje sa novim clanicama. Ja nisam ni mesec dana na sajtu,ali trudim se koliko mogu. Citam dosta tema ovde i zaista pomazu.. Razna iskustva prodaje.. Od svega se pocinje od 0,tako da ne vidim nista lose u tome da se prodaju ili kupuju stvari sa 0 utisaka ili pak 1 ili 2 losa.. Sve je stvar dogovora i toga kako se vi postavite. Ako sam ja korektna i imam postovanja naravno to ocekujem i od drugih,ali Boze moj,nismo svi isti... Ja ne volim kada neko ne odgovara na poruku po 2-3 dana a tu je npr. ili vidi ali iskulira.. A hoce da uspe i da napreduje.. To nije okej,ako vec hoces postovanje uzvrati ga.. Tako da srecno svima,divnih clanica ima sa razlicitim misljenjima i iskustvima,lepo je videti nesto novo! Pozdrav svima!❣
2019 09 07
cinjenicno stanje u drzavi Srbiji je sledece , otvorite tekuci racun uplate se vrse na racun (unapred ) slanje postexpresom Vama mirna glava kupac zadovoljan godinama tako radim na raznim sajtovima prodajem i jedino tako nema problema
2019 09 09
Malo skrecem steme ali sam prinudjena ovako jer ne znam kako drugacije :/ Ja sam iskljucivo kupac za sada ,mozda se vremenom ukljucim i sa svojom roboma za prodaju ali otom potom :) Imam problem koji ne mogu resiti sama. Elem cura pod imenom TamaraNesa je izbacila robu za prodaju gde sam ja odabrala za sebe klompe koje nudi, to je bilo 30 avgusta tekuce godine, medjutim ona meni nista ne javlja, dve poruke sam joj poslala i nista se ne desava, vidjam da posecuje svoj nalog i svako malo ubaci novi artikal u ponudi...u cemu je problem i kako do odgovora konacnog? Ako mi ko moze pomoci bila bih mu zahvalna :)
2019 09 10
@SNezanaDinic, nikako, clanica ocigledno ne zeli da proda predmet cim ne odgovara na poruke o prodaji. Odustanite, nadjite na drugom profilu.
2019 09 10
MinaMasa hvala puno to cu i uraditi, totlano neozbiljno ponasanje
2019 09 10