Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

O korisnicima sajta mojekrpice.rs /

Da li sam u krivu?

Moram da podelim sa vama. Oglasila sam Legend farke za neku minimalnu cenu 500 dinara. U opisu mog profila piše da su stvari nošene ali nisu stare i pohabane. Devojka ih je kupila, prvo se nećkala, nije znala zbog veličine, tražila 10 dodatnih mera koje sam joj odmah poslala. Na kraju ih je na hoće neće kupila, donela sam joj robu lično na noge, platila mi je u kešu. Kada je došla kući verovatno ih je probala i skontala da joj ne stoje, i da su joj široke, jer je vidno mnogo mršavija od mene. Tad su krenule da pljušte poruke o nekim flekicama (koje nisu neoperive). Ljudi farke su kao nove. Tri flekice su milimetarske, ali se vide jer su farme svetle, dve su vel. 7x7 mm i jedna vel 1x0,7 cm. Postaviću slike koje mi je poslala. Ne, nisam navela u opisu da imaju fleke jer nije neoperivo i mislim da je nevažno za tu cenu ako ti stoje i dopadaju ti se. Mislim se neću ih još i prati i Wanishovati za 500 dinara, nek nekome dobro dođu. No, bilo kako bilo, insistirala sam da joj vratim novac zbog načina na koji je iskazala svoje nezadovoljstvo sa te tri milimetarske flekice, i rekla joj da zadrži farke. Naravno da je žena pristala na novac i na robu bez trunke savesti. Da li je ok da ljudi zameraju takve stvari, prete negativnim ocenama iako stvari nisu nove, prodaju se ispod cene, a pri tom da zadrže stvar i uzmu novac nazad?? [](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/65921d7cc1b997519b0e5f93bdc4de51.jpg) ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/85f61eb59a3c9e5022002be174336ea4.jpg) ! ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/b41bd0b9abb5c20dbfa727904b5a904f.jpg) ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/e014da62e4a90a4d9c34f09522c06426.jpg)
2019 10 17
Ja mislim da bi ipak bilo fer staviti i te fleke u napomenu. A cena i to što su iz Legend ništa ne znači. Samo mi nije jasno kako nije videla fleke kod ličnog preuzimanja.
2019 10 17
> milica.kovac83: > > AppleRed: > > Ja mislim da bi ipak bilo fer staviti i te fleke u napomenu. A cena i to što su iz Legend ništa ne znači. Samo mi nije jasno kako nije videla fleke kod ličnog preuzimanja. > hvala na odgovoru i savetu. Nije ni pogledala. Ja sam joj dala u kesi i ona je otišla. Prihvatila je novac i zadržala je robu.
2019 10 17
To što nije proverila je njena greška, zato se radi lično preuzimanje. To što je zadržala i ovce i novce po meni nije OK. A moj krajnje dobronameran savet je da naznačite sve mane u buduće da bi izbegli ovakve situacije.
2019 10 17
> lilali: > Ne razumem prodaju isflekanih stvari > Ni kad poklanjam ne dajem flekavo > Ne i ne > Kakve veze ima da li je 100 dinara 500 ili 5000 > Jednostavno ne Hvala na odgovoru i savetu. Tema nije "da li da se prodaju flekave stvari?", Nego da se sagleda cela situacija, jasno nam je svima da su ovo Moje krpice i da su stvari većinom polovne i nošene. Ja sam kupila Tenezis bodi za 1000 din, za koji je cura rekla da je nov pa sam dobila dve fleke (slika). Ne može se očekivati da je kao iz butika. Fleka u svakom slučaju nije neoperiva, takvu ne bih ni oglasila. U svekom slučaju tema je započeta da se savleda cela situacija. ![] (http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/e6094330fa8c2c218a6cdef515331042.jpg)
2019 10 17
> AppleRed: > To što nije proverila je njena greška, zato se radi lično preuzimanje. To što je zadržala i ovce i novce po meni nije OK. > A moj krajnje dobronameran savet je da naznačite sve mane u buduće da bi izbegli ovakve situacije. Hvala zaista. Tema i jeste da bih pokupila što više vaših dobronamernih saveta. Ja sam npr kupila Tenezis bodi za 1000 din oglašen kao nov, nenošen i dobila dve fleke. Nisam mislila da je to nešto strašno jer se sve može oprati.
2019 10 17
> lilali: > I da, clanica je trebala svakako da vrati predmet kad si pristala da joj vratis novac Još jednom hvala cure. Zaista. Ni jedna moja stvar nema rupu, ni pocep, niti je staro i smrdljivo, ako ima naglasim. A što se tiče tih mini tačkica tu sam malo opuštenija. Ni u prodavnici kad kupujem ne zameram što ima puder na kragni od probavanja, kontam opraću. Ali jasno mi je iz ovog primera da tako ne treba i ovo mi je fakat za nauk. ♥️
2019 10 17
Treba da naglasite svaku manu, trebalo je da naglasite fleke. Kupila sam jednom farmerice sa flekama, nije bilo naglašeno u opisu, dakle nije mi prodato ono što sam videla.
2019 10 17
Mislim da je vazno sve napisati, kako bi kupac imao preciznu sliku šta se prodaje (po kojoj ceni) i na osnovu tih informacija doneo odluku. Osečam se prevareno ukoliko mi stigne proizvod sa manama koje nisu navedene. Takođe su i greške moguće, može se dogoditi da nešto kao prodavci nismo videli ali onda kupac ima pravo da trazi svoj novac nazad ili neko alternativno resenje. Moj stav je da nema velikih i malih parica, svi smo različiti i kriterijumi su nam različiti. Ono sto bih zaključila jeste da ima korektnih i nekorektnih kupaca i prodavaca.
2019 10 17
> MlleSanja: > Treba da naglasite svaku manu, trebalo je da naglasite fleke. Kupila sam jednom farmerice sa flekama, nije bilo naglašeno u opisu, dakle nije mi prodato ono što sam videla. Tako je. Iako su stvari uglavnom čo 100, 200, 300 dinara, navodim svaku tačkicu. I, izvinjacam se postavljačici teme, ali 500 dinara je pola dnevnice i nikako nije mali novac da bi ga neko uzalud potrošio na krpicama. Samo naveditw uvek i najsitniju manu, a bilo bi lepo oprati krpicu, ako imate vremena, pre slanja/preuzimanja zbog neke ponovljene saradnje, opšteg utiska i slično. Srećno!
2019 10 18
Cekaj, prodala si farke sa tri operive flekice. Znaci da farke i nisi prala onda pre prodaje. Naravno da clanica kupac treba da se buni jer ako nisi naglasila, nema logike da nju napadas. Nije bilo u opisu, nije ni mogla da procita da kupuje sa flekicama koje su operive ili ne. U ovom slucaju je kupac skroz u pravu, to sto nije pregledala stvar na sred ulice ne znaci da nije mogla biti kupac kom dodje takav paket. Obaveza prodavca je da naglasi sve, a iz poruka se vidi da si znala za to, nisi naglasila, znaci da nije propust koji se desi i resi izvinjenjem i daljim dogovorom. Izgleda sam ja budala sto naglasim i ako je nesto dodatno usivano po savu ili menjano dugme npr.
2019 10 19
> DzoDzo: > Cekaj, prodala si farke sa tri operive flekice. > Znaci da farke i nisi prala onda pre prodaje. > Naravno da clanica kupac treba da se buni jer ako nisi naglasila, nema logike da nju napadas. > Nije bilo u opisu, nije ni mogla da procita da kupuje sa flekicama koje su operive ili ne. > U ovom slucaju je kupac skroz u pravu, to sto nije pregledala stvar na sred ulice ne znaci da nije mogla biti kupac kom dodje takav paket. Obaveza prodavca je da naglasi sve, a iz poruka se vidi da si znala za to, nisi naglasila, znaci da nije propust koji se desi i resi izvinjenjem i daljim dogovorom. > Izgleda sam ja budala sto naglasim i ako je nesto dodatno usivano po savu ili menjano dugme npr. Tako je DzoDzo, no bojim se da joj se odgovor nece dopasti :) https://mojekrpice.rs/forum/t/45135/crna-lista?page=102
2019 10 20
Meni bode oči što prodajete prljave farmerice.
2019 10 20
> BadGal: > Meni bode oči što prodajete prljave farmerice. Bas! 🤮😷😫
2019 10 20