Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Lasersko skidanje dioptrije-POMOC

Zasto je u Svetom vidu 1600e a u Profesionalu 900e? Da li ima neke razlike Takodje pisite Vasa iskustva da li ste zadovoljni,koliko su Vam skinuli dioptriju,da li je bilo komplikacija.....
2019 10 31
Meni je pre nekih 6 godina jedna stjuardesa objasnjavala kako to izgleda, otvore ti oke sa nekim aparatom, i onda se skida tanak sloj po sloj ... Mada mislim da to zavisi od dioptrije. Kaze da ne boli, nego bude malo neprijatno samo. A za cene ne znam. Mislim da ako je ista tehnika u pitanju, da cena nije bitna. Ali treba da je operacija skoro pa rutinska. To skidanje dioptrije. I uspesna je u dosta slucajeva. I moj teca je skidao, samo ne znam gde ,ali negde u Bgu. Mislim da se za dan bukvlano oporavis.
2019 10 31
Moguce da je u pitanju koji lekar to radi..Pa na osnovu toga i cena.Takodje aako zovu nekog odredjenog lekara onda se ugradjuje i klinika a i taj lekar uzima novac,sve zavisi..Raspitajte se koji doktor to radi i na jednom i drugom mestu...Moj poznanik je radio u Svetom vidu,mislim..Ne nosi vise naocare a imao je astigmatizam i neku dioptriju
2019 10 31
Ja sam radila lasersko skidanje dioprije proslog februara, tako da sam tu za sva pitanja. Radila sam u Beogradu, na klinici Oculus i imam samo reci hvale. Ono sto je najbitnije jeste da se nisam pokajala ni jednog jedinog trenutka. Operacija je kostala 1000e plus 100e prvi kompletan pregled. Naravno, posle toga moj put do Beograda na kontrole (posto sam iz Zajecara) i dve vrste kapi za oci, koje stavljas do nekog drugog meseca nakon operacije 😊
2019 11 05
Ja pored dioptrije imam i ocni pritisak... Da li je to bio slucaj i sa vama ili ste imali samo dioptriju? I da li vam je dioptrija bila stabilna jer moja raste? :(
2019 11 05
Skidala sam dioptriju (kratkovidost -5 na oba oka) pre 10 godina, do sada mi se dioptrija nije vratila i nadam se da nece. Najbolje je podvrgnuti se ovoj operaciji u periodu kada je dioptrija vec duze vreme stabilna i kada osoba nije u fazi razvoja ili nekih znacajnih hormonskih promena, dakle pubertet, trudnoca i sl. Za ocni pritisak, cilindre i ostale promene na oku nisam sigurna jer ih sem kratkovidosti nisam imala,ali se u svakom slucaju kompletan pregled i priprema rade pre bilo kakve intervencije. Laser je bezbolan, intervencija traje 10 sec po oku, anestezija je kapljicna,bezbolna takodje ,oporavak 2-3 dana uz lekove za opustanje nerava i kortikosteroide po preporuci oftamologa.Nadam se da sam pomogla,samo napred , necete zazaliti :D
2019 11 06
Imala sam i ja blazi ocni pritisak, uglove i cilindre. Znaci sve sto mozes da zamislis 😂 Dioptrija mi je bila -2,50 a godinama unazad sam nosila kontaktna sociva. Imala sam 25 godina, a cini mi se da pre 22-e godine nece ni da rade operaciju, bas zbog cestih variranja dioptrije. Svakako cete kod njih na klinici da se podvrgnete detaljnom ispitivanju. Pre samog cina operacije, nedelju dana se piju vitamini i riblje ulje (u kapsulama). Permanentno je to sto posle laserskog skidanja dioptrije kod zena, NEMA porodjaja prirodnim putem. Doktorka mi je na to par puta sugerisala.
2019 11 06
Meni je par sati nakon intervencija bilo katastrofa, u smislu da su mi oci bile naduvene, bolelo me je i peklo bezobzira da li su mi oci bile otvorene ili zatvorene i te noci nisam spavala 😂 Stabilizacija vide traje nekih mesec dana nakon operacije. Na momente sam videla kristalno, na momente kao kroz vodu. To je naravno normalno. Kada bih mogla da vratim vreme, opet bih isto uradila. Tako da, samo napred ❤
2019 11 06
Ja imam 29 :') jedni mi kazu ti si savrsen kandidat , drugi da ne moze kod mene da se radi zbog ocnog pritiska i variranja dioptirje... definitivno cu ozbiljnje da se posvetim ovom pitanju. Hvala puno na svim informacijama :")
2019 11 06
Idem sutra na operaciju 👀 Izabrala sam Lasik metodu umesto PRK, zato što je brži oporavak. Moja dioptrija je -2 na jednom oku, a na drugom -1.5 sa cilindrom i na jednom i drugom. Nadam se, još samo danas pa da progledam i ja 🤗
2020 05 28
Devojke , dioptrija svedena na 0 😍🥰🥰🥰🥰🥰🥰🤗🤗🤗👀. Ponovo vidim kao kad sam bila dete. Plakala sam od srece kad sam videla mesec kristalno jasno sto nisam mogla ni sa naočarima za daljinu. 🧐🌜🤩😲
2020 05 31
Odlicno si prosla ako si progledala posle 3 dana, meni je trebalo mesec dana da se vid kristalise 😁 U svakom slucaju cestitam ti i bas mi je drago 😊🥰
2020 06 01
> MamaiTata: > Odlicno si prosla ako si progledala posle 3 dana, meni je trebalo mesec dana da se vid kristalise 😁 > U svakom slucaju cestitam ti i bas mi je drago 😊🥰 I tebi su radili Lasik metodu? Doktorka mi je objasnila da je PRK metoda drugačija i da oporavak traje 3 nedelje da stalno imaš osećaj kao da imaš pesak u očima, ali da je ta metoda preporučljiva za sportiste tj. ljude koji se bave kontaktnim sportovima zbog mogućeg udarca u oko. Hvala ti puno. Ja sam progledala 6 sati nakon operacije. Uveče sam videla kristalno jasno. Samo sam namerno izbegavala telefon 🙂
2020 06 03
Da, da isto kao tebi. Verovatno sve zavisi od osobe i oka. Svako reaguje razlicito 😊 Super, bas mi je drago zvog tebe. Uzivaj u bistrom pogledu 🥰 To je najbolja investicija u koju sam ulozila. Ko god ima mogucnosti, rado bih preporucila da uradi isto.
2020 06 03