Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Molim za preporuku knjiga

Naime, naisao mi je malo tezi period u zivotu i kako ne želim da padnem psiholoski sto zbog sebe, sto zbog svoje dece, molim za neke dobre knjige koje ce mi pomoci da neke zivotne negativne stvari prebrodim sto pre. Hvala 🥰
2019 11 11
Josef Marfi- Moc Podsvesti , neprevazidjena po mom misljenju ♥️
2019 11 11
Moje iskustvo je da mi ta moderna psihologija nikada nije previše pomogla, posebno ne ta famozna krilatica :,, Misli pozitivno, šta poželiš, to se desi. Itd, itd. Život ne miriše svakodnevno na ruže i ne sija uvek Sunce, nekada pada kiša i ako si zaboravila kišobran u gradskom prevozu, sigurno ćeš pokisnuti. E, sad, kad si već mokra do gole kože, umorna od posla i dekintirana, jer si malopre poslednju lovu dala za detetov ekskurziju, sigurno nećeš ostatak dana da se smeješ, pevaš i budeš srećna kao da si dobila sedmicu na lotou. Bićeš besna, nervozna, mokra i umorna. I to je normalno. I proći će. Bićeš nervozna još dan, dva, tri, pa ćeš se smejati narednih 15 kad nađeš bolji posao, odeš na odmor, dete ti napravi čestitku za rođendan itd, itd. Poenta je da nećeš potonuti, ako sebi ponavljaš da će sve PROĆI. Guraj, radi najbolje što umeš, čitaj knjige, naravno, ali ja bih ti preporučila neko Gurđijevo delo, jer on baš ume da ti lupi šamar realnošću, ali i objasni zašto je nešto moralo da se dogodi baš tad, baš tebi. Srećno i ne brini, ŠTA GOD DA JE, PROĆI ĆE
2019 11 11
Kad god mi je bilo teško, Andrićev "Ex Ponto" mi je pomogao.
2019 11 11
Skot Pek - Put kojim se redje ide kada sam citala je ostavilo utisak na mene , pomoglo mi da shvatim bolje neke stvari. I Lujza Hej ima dosta motivacionih knjiga, ako zelis mogu ti posati link sa knjigama u PDFu , ima raznih zanrova i jako mnogoo knjiga :")
2019 11 11
Ako čitaš na engleskom, knjiga uz koju sam plakala od smeha je A guide to Serbian mentality od Mome Kapora. Ima u PDF, ostavljam link, verovatno će se izbrisati, ali ga je lako naći na Guglu https://dereta.rs/cached/dereta.rs/Images/e02f24f9-6a50-4d64-9292-9eac815870a8-00004611457108.pdf
2019 11 11
Hvala vam mnogo zene na divnim preporukama.🥰
2019 11 11
> Debela_devojka: > Moje iskustvo je da mi ta moderna psihologija nikada nije previše pomogla, posebno ne ta famozna krilatica :,, Misli pozitivno, šta poželiš, to se desi. Itd, itd. Život ne miriše svakodnevno na ruže i ne sija uvek Sunce, nekada pada kiša i ako si zaboravila kišobran u gradskom prevozu, sigurno ćeš pokisnuti. E, sad, kad si već mokra do gole kože, umorna od posla i dekintirana, jer si malopre poslednju lovu dala za detetov ekskurziju, sigurno nećeš ostatak dana da se smeješ, pevaš i budeš srećna kao da si dobila sedmicu na lotou. Bićeš besna, nervozna, mokra i umorna. I to je normalno. I proći će. Bićeš nervozna još dan, dva, tri, pa ćeš se smejati narednih 15 kad nađeš bolji posao, odeš na odmor, dete ti napravi čestitku za rođendan itd, itd. Poenta je da nećeš potonuti, ako sebi ponavljaš da će sve PROĆI. Guraj, radi najbolje što umeš, čitaj knjige, naravno, ali ja bih ti preporučila neko Gurđijevo delo, jer on baš ume da ti lupi šamar realnošću, ali i objasni zašto je nešto moralo da se dogodi baš tad, baš tebi. Srećno i ne brini, ŠTA GOD DA JE, PROĆI ĆE Hvala dd 🥰 U sustini, imam ja taj način razmisljanja u životu inace, i uvek i sebi i svima kazem "sve dodje i prodje". Ali prosto mi treba i neka realna motivaciona knjiga, obozavam takve knjige i zaista volim da se borim kroz život, ver mi je zato nekad i tezak.😘
2019 11 11
https://www.panknjiga.com/view.php?id=261&Najvece_%C5%BEivotne_lekcije Ako zelite nesto i za sebe i decu... Knjiga za sva vremena...
2019 11 11
Viktor Frankl: Zasto se niste ubili Ozbiljna knjiga (nije new age- shit) koju procitas i prosto se postidis svojih problema koji izgube smisao pred onim sto je opisano.
2019 11 11
> Debela_devojka: > Moje iskustvo je da mi ta moderna psihologija nikada nije previše pomogla, posebno ne ta famozna krilatica :,, Misli pozitivno, šta poželiš, to se desi. Itd, itd. Život ne miriše svakodnevno na ruže i ne sija uvek Sunce, nekada pada kiša i ako si zaboravila kišobran u gradskom prevozu, sigurno ćeš pokisnuti. E, sad, kad si već mokra do gole kože, umorna od posla i dekintirana, jer si malopre poslednju lovu dala za detetov ekskurziju, sigurno nećeš ostatak dana da se smeješ, pevaš i budeš srećna kao da si dobila sedmicu na lotou. Bićeš besna, nervozna, mokra i umorna. I to je normalno. I proći će. Bićeš nervozna još dan, dva, tri, pa ćeš se smejati narednih 15 kad nađeš bolji posao, odeš na odmor, dete ti napravi čestitku za rođendan itd, itd. Poenta je da nećeš potonuti, ako sebi ponavljaš da će sve PROĆI. Guraj, radi najbolje što umeš, čitaj knjige, naravno, ali ja bih ti preporučila neko Gurđijevo delo, jer on baš ume da ti lupi šamar realnošću, ali i objasni zašto je nešto moralo da se dogodi baš tad, baš tebi. Srećno i ne brini, ŠTA GOD DA JE, PROĆI ĆE Upravo tako!! 👍👍👍
2019 11 12
Ronda Bern -,, Tajna", ,, Moć", ,, Heroj" - izvanredne! Verujte mi, ovo su knjige koje je potrebno pročitati posebno u trenucima kada nam je naišao izuzetno loš i težak period u životu. Treba, okvirno govoreći, oko 2 sata za čitanje jedne knjige, pa praktično i sve 3 možete pročitati u jednom danu. Ne volim popularnu psihologiju, i ove knjige to i nisu. One su tu da svakome od nas vrati veru u sebe i veru u ono dobro u drugim ljudima i svetu oko nas, kada smo već spremni da dignemo ruke od svega. Sigurna sam da će, ukoliko je pročitate, istog trenutka promeniti Vaše raspoloženje i stanje duha na bolje, i da će ostaviti dubok trag za života. Znam da na mene, i ljude koje poznajem a da su ih pročitli, svakako jeste. 😊 P. S. Ukoliko čitate i na englskom, mogu Vam poslati PDF verzije knjiga, ili ih možete i sami skinuti po netu, pošto su kod nas u knjižarama poprilično skupe. 🙌🌸 P. P. S. Budite jaki i često (ako možete i odmah sada), razmišljajte o bljižnjima, prijateljima i kolegama, trenucima i stvarima na kojima ste zahvalni što Vam ih je život podario. Pozitivne misli život čine lakšim i menjaju ga na bolje. ✨ Zaista se nadam da će Vam težak peiod brzo proći i da ćete uskoro biti ponovo srećni. ❤️
2019 11 12
> MaglaSvuda: > Viktor Frankl: Zasto se niste ubili > Ozbiljna knjiga (nije new age- shit) koju procitas i prosto se postidis svojih problema koji izgube smisao pred onim sto je opisano. Pročitah pola sinoć! Odlično i potpuno si u pravu!
2019 11 12
> Debela_devojka: > > MaglaSvuda: > > Viktor Frankl: Zasto se niste ubili > > Ozbiljna knjiga (nije new age- shit) koju procitas i prosto se postidis svojih problema koji izgube smisao pred onim sto je opisano. > Pročitah pola sinoć! Odlično i potpuno si u pravu! Drago mi je da ti se dopada :") :) Knjiga stvarno "radi posao". I kad covek jeste i kad nije u nekom problemu.
2019 11 12
Mnogo vam se svima zahvaljujem i na preporukama i na recima podrske. 😊 Vec sam se bacila na čitanje, pa idem redom, jednu po jednu, verujem da ce mi svaka od ovih koje ste predlozile pomoci.😃
2019 11 13