Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Ishrana, recepti, ekologija /

Pisite provereno dobre recepte

Ako imate vremena, slikajteomiljene recepte iz vasih kuvara, koji vam bas uvek ispadnu dobro. U manjku sam ideja, samo nek su lagani i raznoliki..... Moze i slatko 😀😀😀😀
2019 12 04
1 avokado, jedan manji crni lukic, jedan paradajz i malo soli. Gvakamola sos, koji sam skoro pravila. Avokado mekan i za nijansu tamniji kupujete. Sitno iseckate luk, posolite. Izvadite meso iz avokada, ljusku namazete laktove i pete pa bacite. Avokado izgnjecite viljuskom. Stavite na luk. Na kockice iseckate paradajz, ja praktikujem da ga oljustim... Iscedite jednu limetu u to... I gotovo.... Moze i sam da se jede. Moze i sa przenom slaninom. Ja uz ovaj sos zamesim testo za tortilje, ispecem ih... Ide 200 g brasna, 200 g kukuruznog, soda bik, ili prasak za pecivo, i voda... Mora bude malo tvrdje. Ispeci bez ulja na tiganju. Onda proprzim belo meso pre toga zacinjeno marinadom po ukusu , iseckam ga kao za giros. Sa lukom... I sos i mesiku stavim u tortilju. Jao, sto je ukusno.
2019 12 05
> Shyshymiga: > 1 avokado, jedan manji crni lukic, jedan paradajz i malo soli. Gvakamola sos, koji sam skoro pravila. Avokado mekan i za nijansu tamniji kupujete. Sitno iseckate luk, posolite. Izvadite meso iz avokada, ljusku namazete laktove i pete pa bacite. Avokado izgnjecite viljuskom. Stavite na luk. Na kockice iseckate paradajz, ja praktikujem da ga oljustim... Iscedite jednu limetu u to... I gotovo.... Moze i sam da se jede. Moze i sa przenom slaninom. Ja uz ovaj sos zamesim testo za tortilje, ispecem ih... Ide 200 g brasna, 200 g kukuruznog, soda bik, ili prasak za pecivo, i voda... Mora bude malo tvrdje. Ispeci bez ulja na tiganju. Onda proprzim belo meso pre toga zacinjeno marinadom po ukusu , iseckam ga kao za giros. Sa lukom... I sos i mesiku stavim u tortilju. Jao, sto je ukusno. Mmmmm gvakamolaaa 😍😍 moj omiljeni sos, do duse osetim se posle 3 dana na beli luk, ali bas me briga😁. Ovaj recept me tako podseca na "Zapatu"... Divno, hvala 👌👌👍😀😍
2019 12 05
Zakon... Al samo ako ste svi puno gladni, da se odmah pojede. Ja ga kad potamni ne bih pojela nema sanse. Zato ja pravim od jednog, manju meru. I ne stavljam beli luk, samo crni..
2019 12 05
Zapataaaaaaa 😍😍😍😍 najjači načosi u gradu
2019 12 07
Corba od bundeve: Staviti 4 manja krompira da se skuvaju,kad su polu kuvani dodati na kockice iseckanu bundevu. Kuvati zajedno dok sve ne omeksa. Ubaciti list lovora,malo vegete i glavicu luka celu bez seckanja . Kada se skuva izvaditi lovorov list i luk. Corbu stapnim mikserom izmiksati da bude kao krem supa i dodati jednu kuvanu pavlaku i staviti da provri :) Trouglici sa sirom za brzi dorucak: Kore za pitu uspravno iseci na tri jednaka dela . U ciniji sjediniti 400 grama sira(moze i manje) i jedna pavlaka sa jajetom. Ukoliko je sir neslan,dodati so. Uzeti po dve isecene kore pa na vrhu staviti kasiku fila,pa umotati tako da se dobije trougao kao za baklavu. Ugrejati ulje na tavici i proprziti sa obe strane. Brzi dorucak sa jogurtom koji ce vas oduseviti :) Pire od graska : Skuvati grasak u vodi i ocediti. Na tavici staviti margarin za kolace i dodati seckani beli luk i proprziti. Ocedjeni grasak izmiksati stapnim mikserom i u to dodati izdinstani beli luk. Posoliti i servirati uz piletinu ili sta vec volite :) Piletina u sosu od pecuraka: Izgrilovati pileci file na tavici ili rostilju U tiganju izdinstati luk pa dodati seckane pecurke i dinstati. Kada je gotovo dodati pavlaku za kuvanje i malo ukrckati pa preliti preko grilovanog filea. Servirati uz kuvani pirinac ili pomfrit Socna riba iz rerne : Ribu najpre ocistiti Pa pripremiti u dublju posudicu sitno seckani beli luk jednu glavicu vecu. Dodati malo bibera,vegete,kurkume,sitno seckani persun i ulje. Sve to dobro izmesati. Ribu staviti u foliju(ja napravim od folije kao pravougaonu posudu) pa ribu napuniti pripremljenim filom pa premazati ostatkom i zatvoriti folijom preko.Peci na 200 stepeni pa kasnije skinuti foliju pa dopeci na 180 . Pecenu ribu posluziti uz pirinac ili krompir salatu.
2019 12 10
Evo i jedan slatkis i necu vise 🤣 Oblande Fil: Solju mleka staviti u serpu dodati kesu karamel bombona. Casu secera i jedan margarin za kolace. Kada se sve lepo istopi i sjedini dodati 300 grama plazma keksa i oko 100 grama kokosa. Ostaviti fil da se ohladi pa filovati oblande. Ostaviti na ravnoj povrsini,preko staviti nesto teze i ostaviti preko noci . :)
2019 12 10
https://mojekrpice.rs/forum/t/524277/procitajte-hitno
2019 12 12
> Sanja0701: > Evo i jedan slatkis i necu vise 🤣 > Oblande > Fil: > Solju mleka staviti u serpu dodati kesu karamel bombona. Casu secera i jedan margarin za kolace. Kada se sve lepo istopi i sjedini dodati 300 grama plazma keksa i oko 100 grama kokosa. Ostaviti fil da se ohladi pa filovati oblande. Ostaviti na ravnoj povrsini,preko staviti nesto teze i ostaviti preko noci . :) Slobodno nastavi :)) Isprobala sam čorbicu od bundeve ( jer iskreno nisam ljubitelj ), fenomenalna je ... hvalaa na receptu
2019 12 12
Nema na cemu🤗bas mi je drago da Vam se dopalo Imam i jos jedan onda posto volite bundevu U ovom receptu mozete koristiti ili bundevu ili tikvice :) Iseckati tikvice/bundevu na kockice i na ulju dinstati dok ne omeksaju. U drugoj setpi skuvati makarone i ocediti. Kada je gotovo dinstanje u to dodati pavlaku za kuvanje,kurkume i zacin C . Posle sjediniti sa makaronama i mljac :) Od bundeve moze i jako lep sok da se skuva :) Bundeva,banana i jabuka bude sok prelep :) A ima i jako lepih ukusnih kuglica kolaca od bundeve a laganih :)
2019 12 12
Hvala Vam..
2019 12 13
Wow, divno! Jutro je pa nisam shvatila, pise "ljusku namazete laktove i petepa bacite"...gledam da li je neki ritual, okrenes se triput pa bacis preko levog ramena...i iz treceg citanja ukapirah. Hvalaaaa, odusevim se kada tako nesto cujem novo :)
2019 12 17
-BRZA PROJA- Potrebno: -4 jaja 1 jogurt Mala soljica zejtina 8 kasika kukuruznog brasna 4 kasika obicnog brasna 1 prasak za pecivo Prstohvat soli Sira po ukusu, ja stavim oko 200 grama mekog sira -Umutiti mikserom sve, izliti u pleh i peci na 200 stepeni-
2021 09 30