Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Help meeeee

Treba mi neka osoba koja je vegan ili prosto koja ne koristi mleko zivotinjskog porekla,na nekoj sam posebnoj ishrani,i nesmem da konzumiram uopste mlecne proizvode,pa ako moze neko da mi preporuci koje mleko najbolje ide uz kafu,ili bilo sta drugo sto moze da mi zameni mleko,jer se stvarno ne razumem u taj svet ishrane,a kafu bez mleka ne mogu da pijem 🥴 Kupila sam sojino mleko da probam,ali mi nikako ne ide uz kafu,cudan je ukus 😂 Takodje nesmem secer,ali stavljam kokosov secer,pa nekako prezivljam 😂
2020 02 10
Pa evo, ja pijem sojino. To je stvar navike. Ni meni nije odgovarao ukus u pocetku ali naviknes se posle trece kafe. Ima i sojino sa ukusom vanile i cokolade. A u zdravim hranama, bolje snadbevenim ima mleka izmisljenih nekih.
2020 02 10
Ja nisam vegan, ali uzivam i u veganskoj hrani. Posebno volim ta veganska mlekca. Moja preporuka je mleko od lesnika koje doduse ima da se kupi samo u Metrou ili sam ga barem ja samo tamo videla. Neki italijanski proizvodjac je u pitanju. To je nesto najlepse sto sam ikada okusila. Slazem se da je ukus cistog sojinog mleka prilicno gadan, ali probaj sojino sa ukusom crne cokolade ili vanile i to je recimo prelepo. Takodje, imas u DM-u mleko od ovsa koje je lepog i vrlo neutralnog ukusa. Ako volis badem, lepo je i mleko od badema. I mleko od pirinca je divno takodje. Eto, to su neka moja iskustva, ne mora da znaci da sam u pravu :) Ali ono mleko od lesnika je savrsenstvo! Kad idemo u Metro obavezno kupim barem 5 komada jer i deca vole da ga piju
2020 02 10
Joj hvala vam puno na odgovorima 🤗 Idem odmah danas da kupim par vrsta pa cu da testiram 😂
2020 02 10
Sojino vanila :)
2020 02 10
Preporučujem kokosovo mleko,meni je ono najbolje za kafu ,a i sve ostalo :)
2020 02 10
Alpro bademovo mleko sa dodatkom vanile (Udeo badema, lesnika itd u svakom takvom mleku je 6-7% najvise, to je najvecim delom pirinac ali on se ni ne oseti) Bademovo najbolje ide sa kafom, lesnikovo je lepo ali je lesnik predominantan
2020 02 10
Hvala vam puno na odgovorima,bas ste mi pomogli,zive bile sto godina,jos uvek cu moci da uzivam u jutarnjoj kafi 😂💞
2020 02 10
Probaj sama da napravis bademovo mleko, mozda ti se svidi. Potopi solju badema preko noci, ujutru procedi i izblendiraj u litar vode. Procedi i cuvaj u frizideru. Meni je to mleko fenomenalno. :) Probala sam isti postupak i sa ovsenim pahuljicama ali nije mi se nesto svidelo. Probaj, brzo je i ne zahteva puno truda a rezultat je odlican.
2020 02 13
> Anchy90: > Probaj sama da napravis bademovo mleko, mozda ti se svidi. Potopi solju badema preko noci, ujutru procedi i izblendiraj u litar vode. Procedi i cuvaj u frizideru. Meni je to mleko fenomenalno. :) Probala sam isti postupak i sa ovsenim pahuljicama ali nije mi se nesto svidelo. Probaj, brzo je i ne zahteva puno truda a rezultat je odlican. E hvala puno na savetu,moram probati 😊
2020 02 13