Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Saveti o upotrebi sajta /

Zašto prodavci ne zele da saju broj racuna?

Da li ste se susretali sa ovim? Da li ja mozda gresim sto sam ceo dan u čudu jer želim da kupim predmet i da ga platim unapred?
2020 02 20
Ja nikada nisam imala ovakav slucaj Uglavnom se oduseve kad ih pitam za broj racuna 😂 jer su onda one sigurne, nikada nisam cula da je neko odbio, a ako neka nema racun, moze i postnetom Ne znam zasto bi to iko odbio..
2020 02 20
Mozda prodavac nema dinarski racun? Ja imam samo devizni i ako se bas dogovorim sa kupcem onda mu dam mamin dinarski. Pre par godina na Limundu desila mi se situacija da sam dala mamin racun i kreten koji je kupio predmet mi javlja da je uplatio. Ja kazem okej, saljem cim uplata legne i mama potvrdi. Kad on meni na to, uplata je legla, stanje na racunu je takvo i takvo i jos tako neke podatke koje moze da zna samo vlasnik racuna i onaj ko radi u banci. Da je bio moj racun napravila bih takvu pizdariju i tom kretenu i banci dok ne otpuste odgovorno lice. Posto je racun mamin, nisam htela da je uzrujavam. U svakom slucaju od tada ni ja ne dajem olako licne podatke jer svakakvih dijabola ima.
2020 02 20
Au. Pa to je neverovatno!!! Jedino ima smisla ako se jos nekome nazalost desila slicna situacija, ali i da je takva stvar smatram da je potencijalni prodavac mogao to i da mi kaze.> Esprit21: > Mozda prodavac nema dinarski racun? > Ja imam samo devizni i ako se bas dogovorim sa kupcem onda mu dam mamin dinarski. > Pre par godina na Limundu desila mi se situacija da sam dala mamin racun i kreten koji je kupio predmet mi javlja da je uplatio. Ja kazem okej, saljem cim uplata legne i mama potvrdi. Kad on meni na to, uplata je legla, stanje na racunu je takvo i takvo i jos tako neke podatke koje moze da zna samo vlasnik racuna i onaj ko radi u banci. Da je bio moj racun napravila bih takvu pizdariju i tom kretenu i banci dok ne otpuste odgovorno lice. Posto je racun mamin, nisam htela da je uzrujavam. U svakom slucaju od tada ni ja ne dajem olako licne podatke jer svakakvih dijabola ima.
2020 02 20
Glupost :) Godinama prodajem i kupujem sa prethodnom uplatom na racun bez ikakvih problema. Na Limundu i Kupindu ispod svakog mog oglasa pise broj mog tekuceg racuna, a to praktikuju mnogi :)
2020 02 21
Nelogicno, obicno se desava obrnuto. Das racun i ispale za uplatu. Mozda ne zeli da proda ili ceka bolju ponudu pa odugovlavci sa racunom i sl.
2020 02 21
Ja nemam dinarski i obicno mi ne veruju pa insistiraju 😂 zatvorila sam sve dinarske, jer sam duzna drzavi neke pare haha
2020 02 21
> jelena191: > Au. Pa to je neverovatno!!! Jedino ima smisla ako se jos nekome nazalost desila slicna situacija, ali i da je takva stvar smatram da je potencijalni prodavac mogao to i da mi kaze.> Esprit21: > > Mozda prodavac nema dinarski racun? > > Ja imam samo devizni i ako se bas dogovorim sa kupcem onda mu dam mamin dinarski. > > Pre par godina na Limundu desila mi se situacija da sam dala mamin racun i kreten koji je kupio predmet mi javlja da je uplatio. Ja kazem okej, saljem cim uplata legne i mama potvrdi. Kad on meni na to, uplata je legla, stanje na racunu je takvo i takvo i jos tako neke podatke koje moze da zna samo vlasnik racuna i onaj ko radi u banci. Da je bio moj racun napravila bih takvu pizdariju i tom kretenu i banci dok ne otpuste odgovorno lice. Posto je racun mamin, nisam htela da je uzrujavam. U svakom slucaju od tada ni ja ne dajem olako licne podatke jer svakakvih dijabola ima. Ne znam da li se tom prodavcu to desilo, ali ovo sto sam ti ispricala se desilo meni pre par godina na Limundu. Bila sam bas sokirana kolicinom krsenja privatnosti i povrede zakona, ma koliko da sam ja naviknuta na ovdasnji mentalitet zabadanja nosa u tudje zivote, dvoriste i novcanik, prosto da das nekome broj racuna a taj neko ko ili radi u banci ili ima nekog ko radi se usudi da ti ceprka po racunu, gleda stanje, koliko si trosio, sta itd. je nesto sto ce sledeci put ako se desi biti prijavljeno i Limundu, i banci i policiji.
2020 02 21
Ja imam zenu u banci, i nikad mi nije palo na pamet da caprkam po tudjim racunima i u soku sam sa infirmacijom. Wow, koliko jadan moras biti, pa i da licno radis u banci. Sok pravi. Def necu davati svoje brojeve racuna nikad i nigde. Post net uplatnica i dovidjenja.
2020 02 21
Sa mojim prodavcem se na kraju ispostavilo da nema račun, mada je to mogao da mi kaze na pocetku konverzacije. Al barem smo procitali ovde neverovatne stvari o zloupotrebi polozaja i sta nas sve moze snaci.
2020 02 21
Ja sam svoj dinarski ugasila jer mi trenutno ne treba, meni jedino PostNetom mogu da uplacuju. Meni je zao sto tog lika nisam prijavila, ali da jesam posto je to bio mamin racun onda bih morala nju da uvucem u sve to i ona bi morala da se zali i trazi pokretanje istrage itd. Ja joj nisam rekla sta se desilo jer je ona uvek bila u fazonu da racun ne treba davati nikome, a ja sam joj govorila da ne moze nista da se desi i ispostavilo se da je ipak ona bila u pravu. Od tada ja preferiram takodje PostNet, i podatke dajem samo ozbiljnim kupcima.
2020 02 21
> jelena191: > Sa mojim prodavcem se na kraju ispostavilo da nema račun, mada je to mogao da mi kaze na pocetku konverzacije. Al barem smo procitali ovde neverovatne stvari o zloupotrebi polozaja i sta nas sve moze snaci. Pre mesec i nesto trazila sam od jedne clanice da mi posalje br T.R da izvrsim uplatu za cizme .Objasnila sam joj da sam u skripcu sa vremenom ( radim kao medicinska sestra pri kucnoj nezi) i da mogu na blic da istrcim iz auta da izvrsim upatu. Insistirala je na slanju pouzecem jer nema poverenja da bilo kome daje racun. Odustala sam od kupovine , ako ona nema poverenja u mene , zasto bih ja imala u nju ?
2020 02 21
Ja nemam racun jer sam se vratila iz inostranstva ovde nisam jos uvek regulisala papirologiju i bas kad neko insistira ja dam tatin racun. Pre oko mesec dana jedna clanica nije uplatila nekih 800 dinara a paket sam poslala...ne stizu tati poruke iz banke jer nema takav telefon 🙈 i zato radije spustim cenu za postarinu(mislim da je to korektno) i saljem sa otkupom
2020 02 22
Najbrži i najpovoljniji način je uplata na račun. Ne vidim u čemu je frka. Realno, brojeve računa nalazimo na svakom koraku (firme, država, banke ....). Možda sam naivna ali ne vidim način da neko može imati uvid u moj račun a da pri tom ne radi u banci u kojoj je otvoren.
2020 02 22
> NinaKg: > Najbrži i najpovoljniji način je uplata na račun. Ne vidim u čemu je frka. Realno, brojeve računa nalazimo na svakom koraku (firme, država, banke ....). Možda sam naivna ali ne vidim način da neko može imati uvid u moj račun a da pri tom ne radi u banci u kojoj je otvoren. Tako je Nina. A sve i da neko radi u banci i ima uvid u neciji racun sigurno nece obelodaniti stanje na racunu niti podatke vlasnika . Ko je lud da za male pare gubi posao :) Al' hajde....masta radi svasta :D
2020 02 23
1 2