Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

mojekrpice.rs /

Pomoć na stranici /

Treba mi neki pravnik

Treba mi neko ko zna,da li ja kada se vratim sa porodiljskog mogu dobiti otkaz ? Jer negde citam da ko nije za stalno moze dobiti otkaz. A ja nisam za stalno.E sad ja sam otisla na trudnicko kad sam radila tu nekih 12 13 meseci,sad je proslo vec dve godine,sad ne znam da li ima neke veze sto je vec proslo dve godine a nemam ugovor za stalno kao sto je po zakonu. Aj molim vas da mi neko objasni kako to funkcionise ja nemam blage veze 😩😂💗
2020 04 17
Sve dok ti traje porodiljsko, tj. do dana koji ti pise u resenju neces biti otpustena sa posla bez obzira da li radis za stalno ili odredjeno. Ali po isteku porodiljskog tvoj status je isti kao i svakog drugog radnika, tj. ugovor ti mogu ali i ne moraju produziti, zavisi od poslodavca i njegovih potreba. Ja nisam pravnik ali imam iskustva, nek me ispravi neko ko ima bolje informacije. Pozzz
2020 04 17
Da to kontam,ali me buni to sto se vodim da radim tu dve godine a nemam za stalno,jer valjda po zakonu ako radis vise od dve godine u firmi moras dobiti za stalno,valjda, ne znam ni ja,hvala vam puno na odgovoru 💗
2020 04 17
> uvanazajonje123: > Da to kontam,ali me buni to sto se vodim da radim tu dve godine a nemam za stalno,jer valjda po zakonu ako radis vise od dve godine u firmi moras dobiti za stalno,valjda, ne znam ni ja,hvala vam puno na odgovoru 💗 Poslodavac nema prava da Vam da otkaz dok ste na trudnickom /porodiljskom odsustvu . Medjutim ,sve zavisi od poslodavca kada Vam prestane taj period odsustva , ako je u firmi doslo do neke preraspodele ,visak ... Sve zavisi ,ne morate se brinuti ,ne mora da znaci da cete dobiti otkaz . Takodje ,ne mora da znaci ako ste *za stalno* da ne mozete dobiti otkaz ...
2020 04 17
Zato bolovanje ne može u kontinuitetu biti duže od godinu dana od komisije. Jos su sad porodiljsko i skratili za nekoliko dana, i nije više godinu. Seckaju ga, i iako po zakonu možeš biti na bolovanju ukupno do detetove 5. Godine, to se odvaja na segmente, i iako na bolovanju možeš biti primljen za stalno, to ne možeš sa bolovanjem jer nikad ne traje duže od godinu dana, mora biti podjeljeno kod komisije. Tako da ni zakonski od toga nema ništa. Ne obavezuje bolovanje neku firmu da prima za stalno, ali i oni koji su na bolovanju mogu normalno da konkurišu ako je u toku konkurs za stalni radni odnos. Samo ako razmatranjem prihvate kao i svakog drugog radnika, onda na bolovanju neko moze biti primljen u stalni radni odnos, i to nema veze sa dužinom bolovanja, već njihovom potrebom za tim radnikom. Posle isteka bolovanja, može uslediti momentalno otkaz, ništa više poslodavca ne obavezuje da ostavi radnika nakon isteka bol. Same eto kao neka moralna svest poslodavca može da g spreci u tome i potreba za tim konkretnim radnikom. Dužina bolovanja nema bas nikakve veze sa njihovom odlukom o tome.
2020 04 18
Hvala vam puno na odgovorima,divni ste 💗🤗 Bila sam ubedjena da po zakonu poslodovac ne moze da drzi vise od 2 godine radnika na odredjeno 🤣 Hvala jos jednom 💗
2020 04 18
> uvanazajonje123: > Hvala vam puno na odgovorima,divni ste 💗🤗 Bila sam ubedjena da po zakonu poslodovac ne moze da drzi vise od 2 godine radnika na odredjeno 🤣 Hvala jos jednom 💗 Na zalost poslodavci se dovijaju na razlicite nacine. Tacno je da bi nakon 2 godine trebalo da zaposle radnika za stalno. Medjutim kad dodje do toga oni im naprave pauzu od mesec dana, u smislu daju im otkaz prakticno tih mesec dana, a onda ih opet zaposle na odredjeno. A sto se tice tvog statusa, kad se vratis na posao, svakako moze da se dogodi da ti ne produze ugovor, ali to svkako zavisi od samog poslodavca.
2020 04 18
Kada se završi porodiljsko mogu vam dati otkaz istog dana kada se vratite na posao. To se meni desilo. A bila sam u stalnom radnom odnosu. Niko nije zaštićen kod privatnika...
2020 04 18
Bas su nam divni poslodavci... Vazno da ovaj moj placa debilima u Parovima da glume majmune,mozda bih trebala da udjem tamo 😑😑😑😑
2020 04 19
> uvanazajonje123: > Bas su nam divni poslodavci... Vazno da ovaj moj placa debilima u Parovima da glume majmune,mozda bih trebala da udjem tamo 😑😑😑😑 Divna nam je privatizovana država. Ali ako vam neko udeli otkaz nakon porodiljskog, onda za takve ljude i bolje da ne radite. Ja sam odbila da se vratim kada su me nakon godinu i po tražili. Sve ima svoje zašto i zato. :)
2020 04 19
> marijana24: > > uvanazajonje123: > > Bas su nam divni poslodavci... Vazno da ovaj moj placa debilima u Parovima da glume majmune,mozda bih trebala da udjem tamo 😑😑😑😑 > Divna nam je privatizovana država. Ali ako vam neko udeli otkaz nakon porodiljskog, onda za takve ljude i bolje da ne radite. Ja sam odbila da se vratim kada su me nakon godinu i po tražili. Sve ima svoje zašto i zato. :) Naravno,ne pada mi napamet da se vratim 😂
2020 04 19