Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Ljubav, porodica, deca, psihologija /

Za buduće mame /

Trudnice... molim za vase misljenje

Zdravo drage trudnice,trudna sam 9 nedelja, do pre nekih 5-6 dana sam koristila Bedoxin i folnu kiselinu ali sam prestala jer sam shvatila da mi oba leka izazivaju nenormalne mucnine i povracanja. Izgubila sam totalno apetit i smrsala bas dosta. Kao sto rekoh prestala sam da koristim oba leka i znatno mi je bolje. Sada bar jedem koliko toliko, mucnine imam uglavnom ujutru ali nije strasno, povracam jednom eventualno dva puta, ali sve je izdrzivo u poredjenju dok sam koristila lekove, tada sam bukvalno bila ni ziva ni mrtva,prikovana za krevet i malaksala kao bolesna (Ne daj Boze) Ja sada nikakve lekove ne koristim,ni vitamine neke dodatne (sem voca svezeg) bukvalno nista, plod je zdrav i dobar. Recite mi da li ste imale slicna iskustva, sta koristite s obzirom da sam prvi put trudna sve me zanima :) Da li idete kod privatnog doktora ili ne i ako zelite da podelite koliko placate preglede. Ja sam kod privatnog doktora i svaki pregled placam 3000. Za nedelju dana idem opet, tada cu raditi briseve, da li se i to dodatno placa? Hvala vam unapred 🥰
2020 08 02
Nisam trudnica, ali sam prošla kroz 3 trudnoće uspešno, iako sam imala 2 rizične. Kod privatnih lekara nisam išla, imala sam dobre lekare na klinikama i u Domu zdravlja. Moj lični stav je da privatnici često ne odrade tako dobro posao, ali zato lepo naplaćuju. Što se tiče suplemenata koje si dobila, to nisu lekovi. Folna kiselina utiče na stvaranje centralnog nervnog sistema i važna je u prvim nedeljama, Bedoxin, tj B vitamin bi trebalo da pomogne što se tiče apetita. Ja ni u jednoj trudnoći nisam imala dobar apetit zbog konstantnih mučnina. Proveravaj gvožđe, to je slaba tačka skoro svim trudnicama i često zbog nedostatka istog, žene imaju slab apetit i malaksale su, pogotovo se javlja manjak kasnije u trudnoći. Ukoliko trudnoća nije rizična, dobro je biti aktivan, šetati dosta. Trudnoću bi valjalo provesti u raspoloženju, bez opterećenja oko iste, sa što manje briga i strahova, bez stresova, jer se emocije majke prenose na bebu.
2020 08 02
Folnu nemoj da izbacujes, ja sam je oba puta pila bar prva 3 meseca, druge suplemente nisam koristila, ali folnu obavezno, kao sto jaca kaze, jako je bitna
2020 08 02
> Debela_devojka: > Folnu nemoj da izbacujes, ja sam je oba puta pila bar prva 3 meseca, druge suplemente nisam koristila, ali folnu obavezno, kao sto jaca kaze, jako je bitna Meni je doktorka rekla da je izbacim ako mi smeta ali nista kao zamenu ili tako nesto. Stvarno sam malo zbunjena.
2020 08 02
Masa žena ne zna da je trudna tada kada je najpotrebniji veći unos folne kiseline, u početku, ali kako beba crpi iz majčinog organizma sve što joj je potrebno, ne moraš da se tripujes oko unosa vitamina. Jedi više zelenisa umesto tableta folne kiseline i to je to. Ne znam otkud ti mučnina na B vitamin i folnu kiselinu. Na neke preparate gvožđa hoće da bude muka, ali za ovo nisam čula. Trudnoća je normalno stanje, nije bolest, pa joj pristupaj opuštenije i veselije
2020 08 03
Tako je, folna je potrebna cak i pre zaceca, ali kako mnoge buduce mame ni ne znaju da su trudne o folnoj misle tek nakon toga, kad im doktori kazu. Svakako konsultuj jos nekog lekara, pitaj za misljenje, pojacaj ishranu spanacem, sojojm ili dzigericom...i, naravno, opusti se i uzivaj u svakoj zajednickoj nedelji koja vam predstoji.. <3 <3
2020 08 03
Meni je dr stalno ponavljao SPANAĆ I MESO, PBAVEZNO SPANAĆ I MESO 😂
2020 08 03
> TatjanaMikulic: > Tako je, folna je potrebna cak i pre zaceca, ali kako mnoge buduce mame ni ne znaju da su trudne o folnoj misle tek nakon toga, kad im doktori kazu. Svakako konsultuj jos nekog lekara, pitaj za misljenje, pojacaj ishranu spanacem, sojojm ili dzigericom...i, naravno, opusti se i uzivaj u svakoj zajednickoj nedelji koja vam predstoji.. <3 <3 Zakazala sam pregled kod drugog doktora, pa cu videti... Ja generalno imam problem sa ishranom, ne jedem meso (vrlo retko) ne jedem dosta stvari a sada sam skroz smanjila unos hrane. Ja sam posle 14 dana saznala da sam u drugom stanju a vec sutradan bila na pregledu 😄 nisam mogla da docekam od radosti pa otisla odmah, tako da sam ja odmah krenula sa folnom kiselinom i bedoxinom,ali kako sam to krenula odmah nakon dva dana sam pocela da imam nesnosne i nenormalne mucnine. I bukvalno bila prikovana za krevet. Posle 10tak dana sam prestala sa tom terapijom i koliko toliko jedem ali sam vec dosta smrsala. Ali mi je raspolozenje i dalje u down-u. Ja koja sam bukvalno ne zaustavljiva, cak se i takvim poslom bavim da sam po 12h na nogama... toliko sam malaksala i lose se non stop osecam. Ali dobro, videcemo drugi doktor sta ce reci... Hvala svim clanicama ❤
2020 08 03
Moras da jedes meso u trudnoci, proteini su jako bitni i nema te namirnice koja moze da zameni proteine iz hrane animalnog porekla, to ce ti svaki lekar svakako reci. Obavezno meso, ne moras da se Davis, naravno, ali malo dibstane teletine, neka snicla, peceni batak bar par puta nedeljno
2020 08 03
> Debela_devojka: > Moras da jedes meso u trudnoci, proteini su jako bitni i nema te namirnice koja moze da zameni proteine iz hrane animalnog porekla, to ce ti svaki lekar svakako reci. Obavezno meso, ne moras da se Davis, naravno, ali malo dibstane teletine, neka snicla, peceni batak bar par puta nedeljno Eto to mi bas i nije palo na pamet. To bih mogla tako recimo... Hvala na savetu
2020 08 03