Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

mojekrpice.rs /

Ideje /

Knjige koje menjaju pogled na svet

Ćao devojke , žene 🍀 U toku ove godine pročitala sam jedno 5-6 knjiga koje , komotno mogu reći , da su mi promenile pogled na svet na neki način. Pa sam došla na ideju da jedna drugoj u temi preporučimo knjige koje su stvarno poučne i zanimljive , usput možete ih i prodavati. Knjiga koju ja želim svima da preporučim se zove “Njemu jednostavno nije dovoljno stalo” , radi se o ljubavnim vezama , kao neki mali priručnik da žene dodju pameti. 😂🤷🏽‍♀️ https://www.laguna.rs/n1563_knjiga_njemu_jednostavno_nije_dovoljno_stalo_laguna.html Sada ste vi na redu ♥️
2020 08 18
"Melem za zensku dusu" -preporuka od srca
2020 08 18
Putovanje dusa. Istorija galaksije, zemlje i ljudskog roda. 🌸🌸🌸
2020 08 18
Novi Zavet definitivno, procitala sam nebrojeno knjiga ali nijedna osim Biblije mi nije dala odgovor sustine smisla zivota, ljudske prirode ali i duhovne istine. Pritom nisam neko ko je religiozan niti idem u crkvu (niti podrzavam te religijske organizacije), ali svako od nas u ovom fizickom telu ima duh i dusu koja ce celog zivota tragati za odgovorima na raznim mestima ne bi li se ispunila ta praznina koju nosimo bez licnog odnosa sa Bogom. Ja prva sam trazila u raznim religijama ili meditacijama/afirmacijama medjutim samo Isus mi je odgovorio i uslisio molitve, ispunio tu prazninu i upotpunio me svojom istinom,ljubavlju i miloscu. Makar i bili skepticni uzmite procitajte iz radoznalosti, narocito zadnje poglavlje Knjigu Otkrivenja koja pise o poslednjim vremenima i sta ona nose.
2020 08 18
Mandala-Perl Bak. I apsolutno sve sto je pisao Gregorij Ivanovič Gurđijev. On mi je promenio sve i svasta u mozgu
2020 08 18
POZDRAVI NEKOG Vesna Ognjenović, Budimir Nešić dušu da isplačeš, svoj život i ljude u njemu da zagrliš i ne puštaš
2020 08 18
Oziljci od zlata, Igor Eric. Kada sam imala 20 godina promenila mi je pogled i odnos prema zdravlju. Tada mi je drugarica bolovala od tumora. Jedan u Milion, za mame sa decom preporuka da procitaju, ne samo sa autisticnom, nego i za mame sa decom bez smetnji u razvoju.
2020 08 18
Kada sam bila u pubertetu procitala sam barem 30 puta "Mi djeca sa kolodvora Zoo" i iskrena da budem ta knjiga me je tada vise usmerila da nikada ne zalutam nego bilo sta drugo. Mislim da je i danas sjajno stivo za decu od 12+ U 3.ili 4.razredu srednje skole sam citala Orvelovu 1984 i otprilike tada sam vec i znala koji fakultet cu upisivati pa je logicno da je ta knjiga ostavila utisak na mene. Sto se tice ovih motivacionih savremenih "prirucnika za zivot" to ne citam, ali od mudrih glava cenim reci i pero Vladete Jerotica....
2020 08 18
Gde moze da se uzme ta knjiga? 😍 > EsBeBe: > POZDRAVI NEKOG > Vesna Ognjenović, Budimir Nešić > dušu da isplačeš, svoj život i ljude u njemu da zagrliš i ne puštaš
2020 08 18
ja sam je čitala online, https://vk.com/doc566742247_529534561?hash=a11b10ffc0d2b01452. ali, planiram da uzmem papirnu verziju, svakako. POZDRAVI NEKOG, Vesna Ognjenović i Budimir Nešić Materijal za ovu knjigu sakupljen je tokom našeg redovnog rada na radnim mestima psihologa u Centru za socijalni rad - Zemun i Prihvatilišta za decu i mladež u Beogradu. Obe ustanove su socijalne i tretiraju probleme počev od socijalne ugroženosti do najtežih slučajeva maloletničkog prestupništva. Tokom rada na knjigi korišćeni su odgovori sa testova ličnosti, sa testova inteligencije i spontani dečiji iskazi dobijeni preko psihološog intervjua. Dogadjaje smo rekonstruisali iza obavljenih intervjua, pa samim tim nije moglo da se izbegne izvesno "glačanje" materijala. Ipak smo se trudili da, koliko je to moguće, sačuvamo autentičnost. Podaci ispod teksta su iz zvanične dokumentacije ustanova. Njih smo dodavali da bismo kompletirali sliku i da bismo pokazali da postoje psihološke doslednosti u ličnosti i ponašanju. Neke tekstove smo ostavili bez dopunskog dela jer smatramo da sasvim dovoljno sami govore. Tokom čitavog rada na knjizi, vodili smo računa o jednom važnom momentu: da ih ne povredimo ako se prepoznaju. Mart 1971. O.V. - N.B. (Predgovor iz knjige "Pozdravi nekog", kooatura Vesne Ognjenović i Budimira Nešića)
2020 08 18
> lokibg: > Kada sam bila u pubertetu procitala sam barem 30 puta "Mi djeca sa kolodvora Zoo" i iskrena da budem ta knjiga me je tada vise usmerila da nikada ne zalutam nego bilo sta drugo. Mislim da je i danas sjajno stivo za decu od 12+ > U 3.ili 4.razredu srednje skole sam citala Orvelovu 1984 i otprilike tada sam vec i znala koji fakultet cu upisivati pa je logicno da je ta knjiga ostavila utisak na mene. > Sto se tice ovih motivacionih savremenih "prirucnika za zivot" to ne citam, ali od mudrih glava cenim reci i pero Vladete Jerotica.... Kao da sam ja pisala. A 1984 sam baš pročitala skoro ponovo.
2020 08 18
Ja sam procitala Bibliju i zivot mi se smucio, iskreno. Izvinjavam se vernicim. Loki, Mara, jedna od najboljih knjiga ikada i uz nju Vrli Novi Svet koji me za nijansu vise podseca na danasnjicu i neko buduce distopijsko vreme
2020 08 18
Joj, ne znam, mozda prosto nemam tu duboko religioznu "širinu", ali mi nikako nije bliska ideja o incestoidnom, osvetoljubivom i egoisticnom bogu kako je opisan u bibliji. Cak mi je primamljiviji i koncept sajentoloske crkve od Kurana i Biblije ( jer ko je procitao Bibliju, taj je de facto procitao i Kuran). Ali to je sve, naravno, za neku drugu temu, punu drame i rasprave na 1459 strana 😂
2020 08 18
Ahahaha Debela, na koliko si tetana trenutno? Si merila? :')
2020 08 18
Nisam jos dozvolila tim vanzemuncima da me obuzmu 😂
2020 08 18
1 2