Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Korona i mi (nekad i sad)

S obzirom da ova posast traje vec dugo, i svi smo u nekom momentu bili u stanju (manje ili vece) panike, od marta su nam se zivoti svima promenili, pa me je zanimalo kako vi fuknionisete sada?😊 Da li se i dalje plasite ili vam je vise muka od prica o koroni? Da li nosite maske na otvorenom, da li vam klinci idu u vrtic, da li ih vodite u parkice, da li dezinfikujete sve po kuci, da li imate problem da postignete ucenje sa skolarcima, da li vam je korona uticala na posao, da li izlazite uvece po klubovima itd itd?
2020 10 23
U početku sam baš bila pod panikom. Slabo sam izlazila iz kuce i dezinfikovala sve živo. A sada sam izašla iz tog fazona haha. Ali nije mi svejedno. Svakako ne izlazim po klubovima ili bilo šta slično, masku nosim na otvorenom recimo na pijaci, telefon dezinfikujem kada dođem kući i to je to.😁
2020 10 23
Licno meni je muka od sve price o koroni . Em sam zbog nje izgubila posao,na kojem sam bila stalan radnik i zaposlena nekoliko godina . Ispala sam visak u aprilu mesecu. Nadjoh drugi posao,ustalila se i zar opet da ostanem bez posla !? Masku ne nosim skoro uopste. Maska koju ljudi stave u dzep,pa je danima istu stavljau po potrebi,moze samo da ih zarazi od svega drugog,a ne da ih zastiti od korone... Gledam sto manje da slusam o tome i da se od svega distanciram. DOSTA je maltretiranja ! Svako neka radi kako misli da treba. Neka svako po svom nahodjenju se stiti li ne...
2020 10 23
Najmlađa cerka je u martu imala sve simptome aktuelnog virusa, cistila sam joj nos srebrnom vodom pomešanom sa fiziološkim rastvorom, grgljala je srebrnu vodu, a uporedo sa njom i ja sve to. Imam izraženu alergiju na ambroziju, imala sam pre par godina virusnu upalu pluća i smatram da spadam u ugrozeniji deo populacije, ali tada mi nije nista bilo. Sad sam ubedjena da je srebrna voda lek za štošta. Virusa se nisam preterano plašila, ali ne mislim ni da je potpuno bezazlen. Ko se čuva- i Bog ga čuva. Ako znaš da je neko bolestan, ne mora da kaslje u tebe; drži rastojanje, stavi masku. Možda tebi neće biti ništa, ali preneces drugom, ko može da umre. Znam za 2 poznate osobe koje sada uopšte nisu dobro i jednu stariju ženu, koja je umrla u prethodnom naletu Korone. Deca starija izlaze, mladja ćerka se igra u parku, masku nosi samo u školi. Ja se malo plašim da nam ne uvedu opet zabranu kretanja. Možemo i sa maskama da šetamo, da se ne okupljamo u grupama. Najgore mi je zatvaranje
2020 10 23
Iskreno, ne izlazim cesto iz kuce, a kad itadjem, nosim masku. Gde je vise ljudi, nosim je i na otvorenom, kao sto su stajalista autobuska, a u zatvorenom obavezno. Kada se kuci vratim, prebrisem sve vlaznom maramicom i toliko. Asepsol i slicno, samo na ulici kad sam. ;( Muka, muuuka mi je vise od te price. Bas nije lepa. ;)
2020 10 23
> SvetlanaM: > Licno meni je muka od sve price o koroni . Em sam zbog nje izgubila posao,na kojem sam bila stalan radnik i zaposlena nekoliko godina . Ispala sam visak u aprilu mesecu. Nadjoh drugi posao,ustalila se i zar opet da ostanem bez posla !? Masku ne nosim skoro uopste. Maska koju ljudi stave u dzep,pa je danima istu stavljau po potrebi,moze samo da ih zarazi od svega drugog,a ne da ih zastiti od korone... > Gledam sto manje da slusam o tome i da se od svega distanciram. > DOSTA je maltretiranja ! Svako neka radi kako misli da treba. Neka svako po svom nahodjenju se stiti li ne... Slozila bih se vecinski, i meni je prekipelo. Pet puta u toku dana se menja prica, vise nikome nista ne verujem a narocito ne Kriznom Prdezu. Novinski naslovi o koroni su totalna sprdnja, niko sa iole 2 vijuge nece vesti ozbiljno shvatiti. Niti gledam niti slusam, ne interesuje me. Radim od kuce, postujem mere, gledam da se ne krecem puno po prevozu, od izlazaka sam izasla 3 puta ove godine na ista mesta sa istom grupacijom ljudi gde nas je minimalno - prometna fensi mesta i kafane ne obilazim ni inace, a jos manje sad u ovoj situaciji. Drugacije cemo da odlepimo svi a vecina ljudi jeste... posle prvog talasa su svi 5x nadrkaniji i muka mi je da komuniciram sa ljudima, svi su pukli a razumem i zasto... pola ljudi pogubise poslove, gledam po Evropi sve cesce proteste "plandemija" parole... Ne zna pametan covek ni sta da misli ni kome da veruje
2020 10 23
Zdravstveni radnik, imala virus, ne nosim masku, sem ako nije "obavezna". Zivim apsolutno normalno, a sto se tice zarazenih i bolnica, ne verujte svemu sto cujete/procitate🌹🌺
2020 10 23
> SvetlanaM: > Licno meni je muka od sve price o koroni . Em sam zbog nje izgubila posao,na kojem sam bila stalan radnik i zaposlena nekoliko godina . Ispala sam visak u aprilu mesecu. Nadjoh drugi posao,ustalila se i zar opet da ostanem bez posla !? Masku ne nosim skoro uopste. Maska koju ljudi stave u dzep,pa je danima istu stavljau po potrebi,moze samo da ih zarazi od svega drugog,a ne da ih zastiti od korone... > Gledam sto manje da slusam o tome i da se od svega distanciram. > DOSTA je maltretiranja ! Svako neka radi kako misli da treba. Neka svako po svom nahodjenju se stiti li ne... Bravo gospodjo!
2020 10 23
Namestaljka.
2020 10 23
Bila trudna kad je pocelo, svaki dan setala sa detetom od dve i po godine, po igralistima, marketima, svuda. Nista. Rodila dete pa opet svaki dan i sa bebom od nepunih 20 dana jer starije mora da se igra napolju. Masku imam trecu mozda od pocetka ove histerije i nosam je tako po dzepovima, pa kada ulazim negde gde je obavezna okacim je na uvo. Posebno mi ne pada na pamet u zimskom periodu da je nosim i da kondenzujem i navlacim kojekakve bolestine na uparen nos.
2020 10 23
👏🏼👏🏼👏🏼> Mojekrpice69: > Namestaljka.
2020 10 23
Meni je super sto vidim da vecina vodi racuna, bas sam ocekivala gomilu negativnijih komentara 😁 Volela bih da cujem zasto smatrate da je namestaljka? Ali ozbiljno me zanima, volim kulturiska razmenu misljenja. Ja ovu koronu od pocetka shvatam ozbiljno jer imam dosta starijih i ljudi sa hronicnim bolestima u porodici, i prosto me je strah da se neko ne zarazi. Sad, da li je virus vestacki ili prirodni- ne znam, a i nista mi ne znaci, meni je pokvario dosta planova za ovu godinu kao i svima 🙄
2020 10 23
Drago mi je da i ovde ima pametnih osoba i misljenja o izmisljenom virusu, ali i na zalost ljudi koji veruju u isti mada nadam se da ce buti vise pametnih po tom pitanju jer ovo ne vodi nicemu dobrom.Nadam se da ce strah koji je uveden u narod nestati i ovo se zavrsiti jednom za svagda.Dole korona virusu.Gore za slobodu naroda.
2020 10 24
Od prvog dana ne verujem u tu politiku... Ni masku nisam nosila samooo kada udjem u neku prodavnicu i opomenu me... I uopste se nisam pazila, i evo dan danas nije mi nista 😄
2020 10 24
Verujem da virus postoji, ali ne verujem da maska štiti. Nelogično je. Ko je bolešljiv i rizične grupe treba da se čuva. Ja masku nosim samo kad moram, inače ne. Deca su u vrtiću od maja. Za vreme vanrednog stanja nisam dinar zaradila, paušalac sam, sad je sve krenulo normalno hvala bogu, posla ima, nadam se da nam neće braniti ustavom zagarantovano pravo na rad!
2020 10 24
1 2