Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Bershka online

Zdravo! Obožavam online kupovinu i većinu stvari tako kupujem, što na krpicama, što na AliExpress-u, Zari, Stradivariusu, Mango, Asos i drugim stranim sajtovima... U svemu tome stalno iščekujem da Bershka krene sa online prodajom kod nas. Šta mislite, imate li neku informaciju kada će i da li će biti toga uskoro? Ako pratimo logiku, kada ako ne sada?! 😃
2020 12 10
I ja bih baš volela da imaju online, takođe i h&m.. 😁 i realno pravo je vreme..
2020 12 10
Daaa i H&M, koji smo slepci... Da ne beše pandemije, ne bismo ni Stradivarius i Pull&Bear imali još ko zna koliko... 😃
2020 12 10
Kakva si iskustva imala sa asosom? Evo ja čekam da mi ocarine paket 😩 A sa topshopa sam naručila takođe i 2 nedelje je stajalo da će shipping info biti dostupan tek kad kurir preuzme paket. Pisala sam im da pitam šta se desilo sa paketom i samo dobila mail da će mi novac biti vraćen 😩 htela sam taj paket 😂
2020 12 11
E, pa pisale smo jedna drugoj na nekoj temi skoro gde je devojka tražila nekog za Pretty Little Things ja mislim. Čini mi se da si farmerice poručila? 😃 Pa sa Asosom sam se jednom zeznula kad sam poručila haljinu koja je koštala 55€, samo 5€ preko dozvoljenog i naravno da sam platila carinu i PDV 6000 dinara. Ja mislila progledaće mi kroz prste za 5€. Ali, inače, kad god sam poručila za manje od 50€, sve stiže, bez problema, a kad hoću nešto skuplje, onda poručim kod nekog u inostranstvo, pa da mi donese, srećom imam kod koga. 😃 A za Topshop baš neprofesionalno s njihove strane, verovatno nije ažuriran sajt i prikazalo da ima na stanju, a ustvari nisu imali... ☹️ Sad čekam čizme neke poručene za Crni petak isto iz UK, mnogo dobar brend LOVE RAID se zove i haljinu isto iz UK od brenda MISSPAP. Koliko si platila to na ASOS-u sa poštarinom? Inače sam do pre par meseci imala i svoj brend na Instagramu sa jednom sestrom, pa sam njoj prepustila, a sada planiram do kraja meseca da pokrenem svoj samostalni, pa javljam da me podržite. 😊😊😊
2020 12 11
20€ onu ekspresnu dostavu jer MORA i ne može drugačije 😩 3240 "čuvanje" kurirskoj službi i sad čekam da mi stigne koliko će mi biti carina. Najverovatnije, na vrednost robe od 92€, dodatni troškovi će biti kojih 85...
2020 12 11
36€ za carinu i PDV (ako je roba 92€ + poštarina 20€ = 112€) i 3240 DHL-u, ukupno oko 65€ ćeš da platiš.
2020 12 11
> whiterabbit014: > 36€ za carinu i PDV (ako je roba 92€ + poštarina 20€ = 112€) i 3240 DHL-u, ukupno oko 65€ ćeš da platiš. Sa onih 20€ od ranije, ispadne 85€ na dodatne troškove koje ne bih morala da platim da sam npr naručila da stigne u Hrvatsku 😂
2020 12 11
Ali sabrala sam i poštarinu: 92+20=112, PDV na to je 10%, sto ispada 123.2€ Carina na taj iznos je 20%, pa ispada ukupno 147.84€ Znači kad se od 148€ oduzme 112€, ispada 36€ i 28€ (3240 din.) za DHL je ukupno 65€ da zaokružimo. 😃 Poštarina se takođe računa kada se obračunavaju carina i PDV, ako je iznos premašio 50€. Svakako nećemo da ponovimo istu grešku drugi put. 😂😂😂
2020 12 11
Moj cale je sad u Hrv pa sam ja narucila sa Esprita nesto da mi tamo stigne, a mozda cu i jos nesto, razmisljam se pre nego sto se vrati da uzmem jos makar nesto. Mogla si naruciti preko mene tj. na nasu adresu pa bi on to doneo kad krene nazad. Svakako bi te ispalo dosta jeftinije nego ovi deraci ovde sa carinom, a ne bi ni cekala nesto duze nego sto cekas njih.
2020 12 11
Ja se zeznula tako, naručila jednom u Švajcarsku kod drugarice, a nisam znala da i kod njih ima carina kao kod nas, pa sam isto platila. 😂
2020 12 11
To je ogroman minus za kompaniju. Svakoj kompaniji se isplati da ima onlajn prodavnicu ako već posluje u toj zemlji. I pre pandemije je bila ogromna tražnja za tim. Mene zaista zanima zašto neke radnje nemaju tu opciju. Svidjala mi se jedna Parfois torba, ali naravno nemaju tu opciju. Interesantno mi je to što imaju tu opciju za Hrvatsku. 🙄 Verovatno misle da mi što nismo u EU nemamo internet. Eh, kako neke kompanije ostaju bez dodatnog profita. Ali nema veze našla sam još lepšu torbicu 😍
2020 12 11
Devojke, kakva su vam iskustva sa AliExpressom? Planiram da prvi put porucim nesto, konkretno uv led lampu za nokte. 😁
2020 12 11
> boutique212: > To je ogroman minus za kompaniju. Svakoj kompaniji se isplati da ima onlajn prodavnicu ako već posluje u toj zemlji. I pre pandemije je bila ogromna tražnja za tim. Mene zaista zanima zašto neke radnje nemaju tu opciju. Svidjala mi se jedna Parfois torba, ali naravno nemaju tu opciju. Interesantno mi je to što imaju tu opciju za Hrvatsku. 🙄 Verovatno misle da mi što nismo u EU nemamo internet. Eh, kako neke kompanije ostaju bez dodatnog profita. Ali nema veze našla sam još lepšu torbicu 😍 Ahahahaha, baš to, a kladim se da je ovde bolje prodaja, s obzirom da su svi tržni centri u Beogradu i Novom Sadu, a ne živimo svi tamo. I ja volim Parfois, ako imate slučajno karticu banke Intese, dobija se 10% popusta i na sniženo i na nesniženo ako platite karticom na kasi. To ako nekad budete kupovali u radnji. Parfois ima i garderobu u drugim zemljama u inostranstvu, ali kod nas nema, a prelepe stvari imaju, onako svedene. Sve u svemu, kod nas nema ničega. 😂
2020 12 11
> Danijela234: > Devojke, kakva su vam iskustva sa AliExpressom? Planiram da prvi put porucim nesto, konkretno uv led lampu za nokte. 😁 S obzirom da je početkom godine gospoda iz Pošte Srbije pokrala ogroman broj paketa (meni lično takođe nekoliko), AliExpress je odlučio da za Srbiju nema više besplatne poštarine kao što je bilo, jer su oni za svaki paket koji kupcu ne stige, dužni da vrate novac i kad su Kinezi shvatili o čemu se radi, da ljudima masovno ne stižu paketi, ukinuli su free shipping, sada daju samo za neke sitne stvari i može da se nađe još za nešto, ali baš retko. Tako da što se lampe tiče, mislim da nećeš naći sa free shipping-om. Probaj da poručiš kod nekoga u inostranstvo pa da ti donese. U svakom slučaju, nađi lampu koja ima puno feedback-ova od ljudi koji su već kupili to isto, pa stavili i slike i komentare kako se pokazala. Ja uvek gledam komentare i slike kupaca i nikad nisam pogrešila dosad.
2020 12 11