Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

O korisnicima sajta mojekrpice.rs /

Sta je komercijalna prodaja?

Postovane clanice i clanovi, molim vas da mi objasnite sta je komercijalna prodaja, koja nije, koliko sam shvatila, dozvoljena na ovom sajtu. Listajuci stranice ovog sajta nailazila sam na profile sa negativnim ocenama od strane administratora uz objasnjenje da je zabranjena komercijalna prodaja. S druge strane, sajt je prepun profila bez ijedne negativne ocene od strane admina, a evidentno je da je rec o osobama koje se bave komercijalnom prodajom. Tj, bilo mi je evidentno, ali vise nije, priznajem. Ne mogu da pohvatam po kom principu neko dobije negativnu zbog komercijalne prodaje, a neko ne. S tim u vezi imam dve pretpostavke: 1. ocigledno je da ne znam sta je komercijalna prodaja; 2. ovde se selektivno pristupa osobama koje se bave komercijalnom prodajom. Krenula bih od pretpostavke br. 1, a to je da ne znam sta je komercijalna prodaja, pa vas ozbiljno i ljubazno molim da mi u kratkim i jasnim crtama objasnite.
2021 01 08
Ovo i mene zanima. Dugo je bila priča da ne može isti predmet u različitim bojama i veličinama ali smatram da je to pogrešno tumačenje. Postoje zakoni pretpostavljam koji regulišu ovaj vid trgovine ali ne znam šta se odnosi na ovaj sajt. 'Fizičkim licima nije dozvoljeno da kroz lične oglase oglašavaju potpuno nove stvari, s obzirom na to da je za trgovinu potpuno novim stvarima neophodna registracija pravnog lica ili preduzetnika "
2021 01 08
I ja bih volela da neko objasni razliku. Svi znamo prodavacice second hand robe koje u ponudi imaju robu sa etiketom, pa me.zanima da li je to second hand, kupljeno u outletu, sa greskom, sa manom, i slicno.
2021 01 08
Mislim da ni admin nije siguran sta je komercijalna prodaja osim ako je bas ocigledna. Licno nemam nista protiv.
2021 01 08
Srebrna, licno nemas nista protiv sto mislis da ni admin nije siguran sta je komercijalna prodaja ili licno nemas nista protiv same komercijalne prodaje? :D Salim se. Ipak, nema logike da nije siguran sta je komercijalna prodaja. Ako neki clanovi imaju minuse i navedeno je da je to zbog komercijalne prodaje, onda admin 100% zna sta je to komercijalna prodaja. Mislim, ako je nesto nedozvoljeno, onda mora biti vrlo jasno precizirano. U suprotnom to bi bila samovolja, pausalna procena i slicno. Baletanka, dacu sebi slobodu da nastavim nabrajanje: kupljeno radi preprodaje, pa skinuta etiketa i onda ide "noseno/obuveno/korisceno samo jednom", "novo bez etikete", "ne secam se da li sam ijednom obukla/obula/nosila predmet", "poklonila mi deca, ali nisu potrefila moj ukus"... i tako dalje... tj. klasicno sanerstvo iliti sverc, sto se mene tice. Ok, desava se da osoba nesto kupi pa shvati da joj to ne treba. I tako nekoliko stvari. Ali 20 pari obuce, 30 tasni, 10 esarpi itd. kupljeno "u zanosu"... i taj "zanos" traje godinama. Po mom misljenju to je komercijalna prodaja razlicite robe (i luksuzne i neluksuzne), tj. nezakonita prodaja, tj. sverc. I osoba koja se time bavi je svercer, preprodavac, nakupac, saner. A mozda i nije tako, mozda gresim. Zato bih htela da saznam jasno i precizno sta je to komercijalna prodaja.
2021 01 08
@saskabg Oba 🤣
2021 01 09
Komercijalna prodaja uglavnom slike sa neta nova odeca u vise boja i velicina eto to se podrazumeva pod komercijalnom prodajom, a to sto neko prodaje od XS-XL evo recimo ja nosim velicinu od xs-xxl bukvalno , majice recimo nosim i muske i zenske i nije mi vazna velicina ako mi se nesto svidi jer moze se nositi baggy ili usko a kupujem i na decijem odeljenju, donji deo vise ne znam koji broj nosim sve zavisi od proizvodjaca od kroja, takodje sve kupujem online ili u radnji gde nista ne probam i onda dodjem kuci i prc ne svidja mi se kako mi stoji, veliko mi, malo, neudobno, takodje prodajem jos odecu 4 osobama jer ne znam da kazem NE jbg ucim se tome, volim da kupujem odecu i moj problem je sto kupujem i ono sto nosim i sto ne nosim nekad kupim bukvalno samo za slikanje i to je to jednostavno volim garderobu a realnost je da ne izlazim iz kuce i da nemam gde da je nosim jer sam u kuci po ceo dan u sorcu i majici xD Ali opet zadovoljstvo je kupiti nesto, a inace sto kazes za cipele evo ja sam posle jednog raskida otisla u grad i kupila 8 pari stikli dosla sam kuci i to je bilo bukvalno zadovoljstvo od pola sata i onda sam skontala da ja zapravo ne nosim stikle i sve sam ih rasprodala xD I ono sto mi se desava kupim nesto odokativno mislim crop top dodjem kuci ono pise na etiketi majica za uzrast 4 godine haha impulsivna kupovina :D I da uvek kupim obucu 36 misleci da cu uci u istu ili da ce se razgaziti i naravno prc od toga imam samo plav i bolan nokat na nozi tako da sad visim na steperu u jednorog papucama xD
2021 01 09
Komercijalna prodaja se vidi, nažalost, to je i ubilo sajt... Preprodaja second hand stvari većinom. Kad su devojke kačile samo svoju garderobu sajt je bio mnogo pregledniji i lepši. Primeri komercijalne prodaje: 1. Pa kaže ------- Cao svima❤️, stvari koje prodajem su nove i za vas ih kupujem u evropskim Outlet centrima Fashion Outlet Parndorf Palmanova Outlet Village Barberino Designer Outlet https://mojekrpice.rs/ivanacasper-218171 https://mojekrpice.rs/items/aksesoari/6961364/michael-kors-mk-5855 2. https://mojekrpice.rs/dudua71-169820 387 artikala uglavnom naočara... 3. Pa kaže ----- Prodaja Garderobe 555🌸🌸🌸🌸🙋‍♀️ Nov sam clan Garderoba je bez ostecenja i onakva kao u opisu..uglavom je kupljena u inostranstvu... https://mojekrpice.rs/garderobica555-200196 ima 661 artikal.... i nadam se magacin za sve to... 4. Fake kozmetika na veliko i make up https://mojekrpice.rs/milica7777-177270 itd...
2021 01 10
Preprodaja polovne odeće je isto komercijalna prodaja... ako nije vaše lično već ste kupili da prodate... > bloodytears: > Komercijalna prodaja uglavnom slike sa neta nova odeca u vise boja i velicina eto to se podrazumeva pod komercijalnom prodajom, a to sto neko prodaje od XS-XL evo recimo ja nosim velicinu od xs-xxl bukvalno , majice recimo nosim i muske i zenske i nije mi vazna velicina ako mi se nesto svidi jer moze se nositi baggy ili usko a kupujem i na decijem odeljenju, donji deo vise ne znam koji broj nosim sve zavisi od proizvodjaca od kroja, takodje sve kupujem online ili u radnji gde nista ne probam i onda dodjem kuci i prc ne svidja mi se kako mi stoji, veliko mi, malo, neudobno, takodje prodajem jos odecu 4 osobama jer ne znam da kazem NE jbg ucim se tome, volim da kupujem odecu i moj problem je sto kupujem i ono sto nosim i sto ne nosim nekad kupim bukvalno samo za slikanje i to je to jednostavno volim garderobu a realnost je da ne izlazim iz kuce i da nemam gde da je nosim jer sam u kuci po ceo dan u sorcu i majici xD Ali opet zadovoljstvo je kupiti nesto, a inace sto kazes za cipele evo ja sam posle jednog raskida otisla u grad i kupila 8 pari stikli dosla sam kuci i to je bilo bukvalno zadovoljstvo od pola sata i onda sam skontala da ja zapravo ne nosim stikle i sve sam ih rasprodala xD I ono sto mi se desava kupim nesto odokativno mislim crop top dodjem kuci ono pise na etiketi majica za uzrast 4 godine haha impulsivna kupovina :D I da uvek kupim obucu 36 misleci da cu uci u istu ili da ce se razgaziti i naravno prc od toga imam samo plav i bolan nokat na nozi tako da sad visim na steperu u jednorog papucama xD
2021 01 10
Šta je onda tek kad ptodajete stvari isključivo nove, sa etiketom, npr. 15 torbi ili šta god. Nema šanse da je sve omašena veličina ili poklon. Jako je teško dokazati šta je lično a šta preprodaja, pogotovo kad je second-hand. Ali isključivo novo sa etiketom...... Inače i logo firme je zaštićen autorskim pravom i ne bi smelo da se koristi, ali to je tek druga priča. Ima milion kolaža gde je jedna slika logo, druga predmet.
2021 01 10
Upravo sam krenula da po forumu trazim temu u vezi nedozvoljenih predmeta jer su mi neki oglasi obrisani. I sad da pitam da li se i moji oglasi za scrunchies i trake za kosu koje sama pravim podrazumevaju pod komercijalnom prodajom? I ako se podrazumevaju zasto mi onda nisu obrisani svi oglasi, a ne samo oni gde ih ima vise na slici (cela kolekcija)? Evo primera oglasa: https://mojekrpice.rs/items/aksesoari/6962492/zimska-kolekcija-traka-za-kosu-i-scrunchies Ovakav mi je obrisan dok ovakav nije: https://mojekrpice.rs/items/aksesoari/6415209/zuta-karirana I ako se ovo podrazumeva komercijalnom prodajom zasto nisam obavestena? Nije mi bas najjasnije iskreno 😐
2021 01 10
> Jovana1014: > Upravo sam krenula da po forumu trazim temu u vezi nedozvoljenih predmeta jer su mi neki oglasi obrisani. > I sad da pitam da li se i moji oglasi za scrunchies i trake za kosu koje sama pravim podrazumevaju pod komercijalnom prodajom? I ako se podrazumevaju zasto mi onda nisu obrisani svi oglasi, a ne samo oni gde ih ima vise na slici (cela kolekcija)? > Evo primera oglasa: https://mojekrpice.rs/items/aksesoari/6962492/zimska-kolekcija-traka-za-kosu-i-scrunchies > Ovakav mi je obrisan dok ovakav nije: > https://mojekrpice.rs/items/aksesoari/6415209/zuta-karirana > I ako se ovo podrazumeva komercijalnom prodajom zasto nisam obavestena? Nije mi bas najjasnije iskreno 😐 Ili ih postavite pojedinačno ili, ako postavite više komada u oglas, onda prikazana cena ne sme da bude po komadu (obmana), nego ukupna cena za sve prikazano. ( I drugi oglas je trebalo da bude obrisan, samo se provukao zbog nekonkretnog naslova. 😁)
2021 01 10
Pa jeste, vidi se sve... Samo ne možete baš napadati da se neko bavi komercijalnom prodajom... Za second hand se i najviše vidi... 😅 Nemoguće da neko ima stranice i stranice garderobe kao da je celu familiju potrpala na profil... sve brendovi koji se inače kod nas prodaju u SH radnjama i to iz zadnjih 50 sezona. Ja kad sam radi selidbe, a i sad je to razlog trpala čitav ormar na prodaju nisam imala toliko. Sve preko 10 stranica je mnogo za jednu osobu. Trenutno imam 43 predmeta na dve stranice i verujte mi, ta garderoba mi zauzima mnogo prostora... > AppleRed: > Šta je onda tek kad ptodajete stvari isključivo nove, sa etiketom, npr. 15 torbi ili šta god. Nema šanse da je sve omašena veličina ili poklon. Jako je teško dokazati šta je lično a šta preprodaja, pogotovo kad je second-hand. Ali isključivo novo sa etiketom...... > Inače i logo firme je zaštićen autorskim pravom i ne bi smelo da se koristi, ali to je tek druga priča. Ima milion kolaža gde je jedna slika logo, druga predmet.
2021 01 10
Problem jeste što se Admin ne oglasi šta je po njima komercijalna prodaja.
2021 01 10
> AppleRed: > Problem jeste što se Admin ne oglasi šta je po njima komercijalna prodaja. Sve što kupite da bi ste prodali, nebito da li je second hand, novo, sa etiketom ili bez etikete.... i ogromna količina nečega što očigledno ne može stati u ormar prosečne osobe... Nije da oni nešto tu moraju posebno naglašavati... samo je problem u tome da se konkretno to pravilo najviše zanemaruje. Na sajtu sam od 2012. - bilo je mnogo devojaka, uglavnom BG i NS, blogerke, devojke koje se bave fotografijom, modom baš smo se lepo družile. Sve je bilo u tom nekom stilu, kao da kupujete u bilo kom shopping mallu na rasprodaji. I po tome se sajt razlikovao od second hand radnji... Ovo sad nema veze sa smislom sajta ni idejom o reciklaži.
2021 01 10
1 2