Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Saveti o upotrebi sajta /

"Nisam ovde da zaradim nego da ispraznim ormar"?

Sa rasipništvom se potpuno slažem ali ne prska se samo SH roba. Svi konterjneri se prskaju svugde u svetu i samim tim i sve što stiže preko njih. A ni ne smrdi svaka SH roba, u nekim radnjama jeste ali nije svugde isto. Zna da smrdi bogami i jeftin poliester u radnji.
2021 02 04
To ja stalno pričam za naše siromašno (iskompleksirano) društvo i poredim sa žiteljima drugih država, gde je standard u odnosu na naš mnogo viši 😅 Kod nas sve mora da bude u ful-u, najskuplji telefoni, najnoviji modeli patika.. A sa druge strane, svi kukaju i sede u kafićima i restoranima. Pa, otkud Vam novac za luksuz, ako ne možete da sastavite kraj sa krajem?! 🙄 Puše se 3 kutije cigara od 350 dinara, otplaćuju 2 najnovija IPhone-a i voze noviji modeli automobila, a frižider prazan, računi neplaćeni. SH- nema šanse, samo novo, kad nisu rasprodaje, nisu ludi da kupe kad pojeftini 😂 Posmatram te sto kukaju i mislim kako sam ja mađioničar 😄
2021 02 04
Jecaikaja..Poznajem jednu takvu..Ne radi a ima izvor prihoda,ne placa nista od racuna,placaju roditelji...Zivi na foru bukvalno. U sustini izgleda tako sve kao sto si napisala..Medjutim mislim da kod nas vec dugo vremena nema srednje klase ili je ima vrlo malo.Kada se malo bolje pogledaju svi ti ljudi po gradu,uglavnom je sve to jeftina ili iznosena garderoba,losa frizura,fejkovi...Sve je to u stvari jeftino.Da ne pricam da se otimaju na ovim kupomanima za frizure,odlazak u salon,pice i hranu...
2021 02 04
Jelena2606, sve postaje plastično i lažno, kao i novi trendovi koji nam se nameću. Nekada su ljudi kupovali jednu, ali vrednu stvar, a sada nema tog kvaliteta, već je poenta u kvantitetu. Više novca, manje radosti. Kao dete sam znala da nosim ceo dan po kući nove patike, radovala im se naredna 3 meseca 😅 Nisu izlazili svaki čas novi modeli, od 2 modela biraš, kupiš Nike u Borovu i traju koliko voliš i ne voliš. Ostanu čitave, a male ti. Meni je malo muka danas od tih silnih laznjaka bilo čega, od garderobe, preko umetnih ženskih atributa, do ponašanja. Kupi jeftiniji original ili polovan u dobrom stanju, a ne skupu novu kopiju, ne moramo svi da budemo uniformisani. Imaj svoj stil i svoje Ja. Šta te briga da li Mileva misli da ti muž dobro ili loše zarađuje i što te Žika video u SH i što ti dete ima lošiji telefon i nosi stariji model patika ako je zdravo i zadovoljno. Važan je stav, a ne perje kojim se kitis. Zabole te bas uvo što neko tamo nesto misli. Kupila ja belu bundu na sajtu za smešne pare i komšinica me sa 20 metara gleda i pita kad sam prisla- Je li pravo? 😅 Kazem- Jeste, ima to jeftino da se kupi sad, nije 1000 evra 😂 Onda mi starije ćerke kazu- Što moraš da pricas da si jeftino platila!? - Zato što me zabole šta će da misle i prepričavaju, naći ću i njima ako im se sviđa 😄
2021 02 05
Molim? Poshmark threadup? Naravno da itekako prodaju stvari. Cela porodica mi je na zapadu, svuda su zene pretezno opsednute kupovinom. Najveci bum je dozivelo trziste second hand robe 2019, 2020 je sve stalo. > jelena2606: > Miss Diva..Zivim u kraju u kome zivi dosta diplomata,sve ostavljaju [ored kontejnera..Cak i nove stvari. > Slazem se da smo mi u Srbiji rasipnici,ali u inostranstvu ne robuju stvarima za razliku od nas.Prakticni su.
2021 02 06
NemojSmaras...Narvno da i prodaju,pobogu.Ali im nije smisao zivota da se udave u stvarima i da im drze cenu...Ne robijaju krpama,namestajem..Ili daju u humanitarne svrhe ili ostave pored kante i to namestaj,tehniku ispravnu,garederobu isto..Takodje imaju i garaz sejl gde prodaju stari po evro dva...Stranci,ne nasi koji zive preko,nego stranci,vise kupuju prakticno,sta im treba i koliko im treba... Ovde ima dosta internacionalnih skola,ne moraju ni da progovore,tacno se vidi ko su deca stranaca a ko su nasi...Takodje i u parku,deca starnaca su uglavnom "odrpana" i valjaju se po prasini po blatu,za razliku od nasih koji deci ne daju da se isprljaju da ne uniste garderobu.Moja drugarica koja je rano otisla iz Srbije,pokupila je totalno njihov mentalitet,deci kupuje u najjeftinijm radnjama stvari samo koliko treba i namenski,prosledjuje to posle u Crveni krst ili tako nesto..Ovde sam dobila od poznanice dzak stvari za mog klinca gde su izmedju ostalog bile i Pacoti i Dolce Gabana decije cipeele..To su te razlike.
2021 02 07
To ima malo vise smisla. Poklone auto ali im se odbije od poreza. Ali def su ljudi kupoholicari i sve vise paznje se poklanja sh robi jer je modna industrija druga po zagadjenju. Mislim da mnogi ljudi i ovde poklanjaju ali mi nemamo taj standard. > jelena2606: > NemojSmaras...Narvno da i prodaju,pobogu.Ali im nije smisao zivota da se udave u stvarima i da im drze cenu...Ne robijaju krpama,namestajem..Ili daju u humanitarne svrhe ili ostave pored kante i to namestaj,tehniku ispravnu,garederobu isto..Takodje imaju i garaz sejl gde prodaju stari po evro dva...Stranci,ne nasi koji zive preko,nego stranci,vise kupuju prakticno,sta im treba i koliko im treba... > Ovde ima dosta internacionalnih skola,ne moraju ni da progovore,tacno se vidi ko su deca stranaca a ko su nasi...Takodje i u parku,deca starnaca su uglavnom "odrpana" i valjaju se po prasini po blatu,za razliku od nasih koji deci ne daju da se isprljaju da ne uniste garderobu.Moja drugarica koja je rano otisla iz Srbije,pokupila je totalno njihov mentalitet,deci kupuje u najjeftinijm radnjama stvari samo koliko treba i namenski,prosledjuje to posle u Crveni krst ili tako nesto..Ovde sam dobila od poznanice dzak stvari za mog klinca gde su izmedju ostalog bile i Pacoti i Dolce Gabana decije cipeele..To su te razlike.
2021 02 11
Ja realno nemam taj standard da poklanjam, pa poklanjam. Svako ko ima viška, može da pokloni. Nemam viška novca, ali imam viška garderobe. Mada i novčano mogu da se uglavim za neke manje iznose i odreknem neceg što mi nije prioritet. Prvenstveno smo ljudi, pa onda kupoholicari 🙂 Mogu da kupim svom detetu jaknu u SH radnji, umesto nove iz nove kolekcije, da bi nekom drugom ugroženom kupila u istom, više komada garderobe i nije mi to uopšte problem. To za decu i valjanje se potpuno slažem. Dovedu napirlitanu devojčicu od 3 godine u park da sedi na klupi- da ne pocepa hulahopke sa radom od 1000 i ne izguli baletanke od 8000, a ona čežnjivo gleda u pesak i ne sme da udje. Totalna glupost. Moja skine bundicu i stavi na travu da sednu ona i drugarica 😄 Iz inostranstva je dobila M. Kors patike i iznosila ih *za sve pare*, preudobne su joj bile.. nisam ih čuvala da ih prodam na sajtu 😂 Da su u ok stanju, što da ne, ali u ovakvom, nisu ni za poklon.
2021 02 15
1 2 3