Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Saveti o upotrebi sajta /

"Nisam ovde da zaradim nego da ispraznim ormar"?

Do dolazksa na ovaj sajt,meni je praznjenje ormana znacilo da poklonim,ono sto ostane,ostavim pored kontejnera.Nebitno mi je koliko sam to nekada platila ako to vise ne nossim uopste.Iako su to stvari koje su odlicne i nekada dosta placene i nisu za djubre.Ali kapiram neko ce pokupiti i nositi. Moje drugarice koje se ne bave prodajom/kupovinom/razmenom na kp sajtovima,takodje visak ostavljaju pored kontejnera,ono sto mogu poklone. Pre par dana je jena poklonila skoro nove Guess cizme drugoj drugarici... Da se ne lazemo ovde smo svi zbog dobiti,ili neke vrste zarade,bilo da je razmena,prodaja po mini cenama ili kod nekih izvlacenje love da pokriju prvobitni trosak kupovine... Kada sam pronasla ovaj sajt odusevila sam se,jer prodam ono sto ne nosim a od tih para oprt sebi nesto kupim,a kupujem dosta.Tako da mi kucni budzet nije opterecen,mojim hirovima.
2021 02 02
Upravo tako, mi žene smo hirovite u kupovini, pogotovo kad je veliko sniženje. Onda kupimo i za svaki slučaj, da nam se nadje nešto. Zato postoje ovakvi sajtovi. Slažem se da deluje bezveze kad neko napise da prazni ormane, jer ispada da će neko da kupuje gluposti koje bi se bacile, ali što bi jedna članica napisala- Ono što je nekom djubre, drugom je blago. Lično se ne vredjam, ali neko se vredja na odredjene komentare. Ja sam za recikliranje i obožavam da pronalazim stvari koje su odbačene, a vrlo kvalitetne, nosive, neobičnih krojeva.. Možda se neko ugojio, pa mu ne treba xs haljina, a živi u Svajcarskoj i ne pada mu na pamet da se bakće za sitan novac i prodaje svoje stvari, jer ima visoka primanja. Onda ta haljina izleti meni u SH radnji i ja je kupim za smešne pare, nosim par puta, ostane u super stanju i prosledim dalje. Nekad izvučem deo novca, a češće poklonim. Tako većina nas radi i to je sasvim ok. Dobra razmena je super posao, ali je to teško uklopivo. Ja bih se npr menjala za parfeme i dala više dečijih stvari, što novih, što vrednijih, ali svako više voli da proda, makar jeftino, nego da se obezbedi tom dečijim garderobom (deca brzo rastu) i ne potroši novac za kupovinu istog.
2021 02 02
Svako može napisati ono što želi, apsolutno me ne dotiču te stvari. Ja prva koristim taj termin, iako ga ne stavljam u opise svojih stvari na profilu. Neko sam ko redovno prazni i puni svoj ormar, volim da mi se stvari smenjuju. Volim da kupim, prodam i razmenim, samo da stvari cirkulišu. Smatram da nema neke zarade u ovom biznisu. Mi žene smo sklone gomilanju, pa tako i ako nešto prodam po finoj ceni, zaradjeni novac potrošim na drugi komad garderobe. Nema ovde zarade, sve je to jedna velika razmena.
2021 02 02
Slazem se.Ja za novac koji ovde dobijem prodajom uglavnom opet ovde kupim nesto.Tako da jeste ovde sve u sustini rasmena,sto robna,sto novcana.
2021 02 02
bas tako, ali to je i poenta sh odece - povoljna reciklaza :")
2021 02 02
Evo primera kako ja smatram da je zarada..Prvo prodajem svoje stvari po realnim i niskim cenama,na taj nacin i kupujem..Evo primera kupovine gde sam prodajom svojih stvari kupila na kp sajtovima druge nove stvari,a da nisam cacnula kucni budzet Air step cizme-5000 din nove sve sa racunom(26000din) Palladium-nekoriscene -2900 Convers s platformom nove-3200 u radnji su 6500... Replay patike cizme-1700 nekoriscene Zara nekoriscene 2000 u radnji 6000......I jos mnogo bingo kupovina da ne nabrajam ... Gledajuci ovo ja sam zaradila.Jer da nisam imala gde da prodam svoje stvari,koje bi zavrsile poklonjene ili pored kante,a takodje da nije ovih sajtova da kupim...ja bih sa ovim kupovinama u radnji bila u debelom minusu
2021 02 02
Da mi je da se zaustavim i da potrošim "prodato" bila bi to dobra stvar i razmena, ali profil sam napravila da budem kupac opis takođe napisala u tom duhu. Tih 4000 nikad ne može nadomestiti 400e koje dam stoga čvrsto stojim do tog opisa "praznim ormar/garderober". Prosto mi te stvari ne trebaju više džabe što su lepe. Ljudi menjaju stilove, poslove, interesovanja, potražnju, logično je. Ovde je opasno napisati bilo šta jer se to vrlo lako i zloupotrebi, kao npr. Selidba. 😅😅😅 Ima nas raznih i dobro je što nas ima raznih jer ovakva mesta i služe da se reciklira kao što rekoste, ali i srećno udomi nešto što nam je nekada odgovaralo za neku priliku ili smo dobili u neodgovarajućoj veličini. Da mi se vrati nikada neće i da sam ikada razmišljala tako nikad ne bih kupovala. Kupiš sa onoliko koliko možeš i to je to. Zarađuje se na drugom mestu...Ko pravi profil kao prodavac i zaradi - super hvala Bogu i treba, ali ti ljudi retko imaju opis "praznim garderober" i u 99.9% slučajeva ih razmene ne zanimaju. ☺
2021 02 02
> jelena2606: > Evo primera kako ja smatram da je zarada..Prvo prodajem svoje stvari po realnim i niskim cenama,na taj nacin i kupujem..Evo primera kupovine gde sam prodajom svojih stvari kupila na kp sajtovima druge nove stvari,a da nisam cacnula kucni budzet > Air step cizme-5000 din nove sve sa racunom(26000din) > Palladium-nekoriscene -2900 > Convers s platformom nove-3200 u radnji su 6500... > Replay patike cizme-1700 nekoriscene > Zara nekoriscene 2000 u radnji 6000......I jos mnogo bingo kupovina da ne nabrajam ... > Gledajuci ovo ja sam zaradila.Jer da nisam imala gde da prodam svoje stvari,koje bi zavrsile poklonjene ili pored kante,a takodje da nije ovih sajtova da kupim...ja bih sa ovim kupovinama u radnji bila u debelom minusu E sa ovim se potpuno slažem, na taj način sam definitivno i ja "zaradila" odnosno uštedela. Svi ti brendovi kao i mnogo drugi su često visokih cena što u realnom svetu a nekad i ovde na sajtu, a na kp i limundu sam takvih bingo kupovina imala da mi pamet stane i da ne verujem koliko je niska cena. Na krpicama me oči zabole od Zare i Guess-a i naduvanih cena, ali sam na upit dobijala super sniženja i opet i ovde prolazila ok. Srećom i ovde i tamo gledam "zaboravljene" brendove tako da da - tu bi bila jedina "zarada". Prodam normalnu a ulovim jako "dragocenu" ,bar po meni stvar koju znam da ću nositi. Kao što reče jedna članica nekome đubre drugome blago 🖤
2021 02 02
@Marija...Pa da meni je to smisao...Zaradu mozda imaju oni koji preprodaju, kupe na snizenju pa prodaju za punu cenu..Ili trgovci koji se profesionalno time bave...I ima tu jos onih loji bi prodali polovno za vecu cenu nego sto je novo u radnji.. A za nas koje smo ovde iz drugih interesa,je ovo odlicna stvar..I kada kazem zarada,..mislim na onaj novac koji bih potrosila u radnji ovim nacinom sam na nuli.Prodam dobre krpe,kupim dobre krpe.Tako da kucnu lovu trosim na druge stvari,a svoje hirove. ,:),tipa dvadeset pari obuce,sve mi treba ahahah, podmirujem na kp sajtovima.
2021 02 02
> jelena2606: > @Marija...Pa da meni je to smisao...Zaradu mozda imaju oni koji preprodaju, kupe na snizenju pa prodaju za punu cenu..Ili trgovci koji se profesionalno time bave...I ima tu jos onih loji bi prodali polovno za vecu cenu nego sto je novo u radnji.. > A za nas koje smo ovde iz drugih interesa,je ovo odlicna stvar..I kada kazem zarada,..mislim na onaj novac koji bih potrosila u radnji ovim nacinom sam na nuli.Prodam dobre krpe,kupim dobre krpe.Tako da kucnu lovu trosim na druge stvari,a svoje hirove. ,:),tipa dvadeset pari obuce,sve mi treba ahahah, podmirujem na kp sajtovima. Bravo! Sve se slažem. Prodavci sigurno imaju svoje sisteme... S tim u vezi - skoro sam našla momka preko kp mislim, koji mi je dao duks po "nabavnoj" ceni (prodavac je i ima svoj butik tako da to sigurno nije bila baš nabavna cena, morao se malo bar ugraditi verovatno) za 1200 dinara. Te dukseve nalazim na krpicama za 3000 a u ig "buticima" su i po 40€. Ušteda kao kuća! Da napišem to članici čiji je duks 3000 verovatno bi se naljutila, jer je očigledno čista zarada u pitanju... pitala sam za drugu cenu, nisam je dobila 🙂 Dosta ima prodavaca i skrivenih preprodavaca koji pišu opise profila kao mi "obične članice" i onda verovatno iz toga i krene ovakva priča 🥴 A obuća...uh...najtačnije je kupiti još jedan cipelarnik od prodatih cipela i nastaviti lov za sledećih 20! 😄
2021 02 02
Ja sam mislila konkretno na clanice koje malo drsko odgovore da ne rade razmene jer su tu da rasciste ormar, bile su cak neke teme gde clanice izricito naglasavaju to i da nisu sajtu zbog zarade, a cene na profilu kao u radnji ili skuplje, ako hoce da rasterete ormar sto ne stave cenu od 600 din. Ja sam iskrena, naravno da sam tu zbog novca, ne konkretno da zaradim nego obicno cim nesto prodam ja i kupim nesto drugo ovde na sajtu. A kad pitam za razmene ponasaju se kao da je njihova roba nesto bolja od drugih, realno vecinom svi prodajemo te neke socijalne marke Zara, Stradivarius, Mango itd., sve su to ista go*na. Nikad nisam nerealna da pitam za razmenu nekoga ko prodaje stvari od 10.000 din dok su moje 1000. Uglavnom bila sam izrevoltirana kad sam otvorila temu ali drago mi je da ima dosta slicnih misljenja. 😁
2021 02 02
Lično, dosta stvari ako ne uspem ovde da prodam neki period, stavim u grupu humanitarnog karaktera, uplata ide za nekog korisnika fondacije Budi human, ranije sam nosila u mestu gde živim ustanova za decu i odrasle posebnih potreba, ali kao što je neka članica napisala, dosta stvari stoji po magacinima i ko zna kada stigne do korisnika.....
2021 02 03
Pošto je jedna članica pomenula inostranstvo- sve se tamo kupi sa ulice a kupuje u outletima i na sniženjima. Diplomate koje imaju najveća primanja kada se sele se cenkaju do poslednjeg dinara... Svako ko zarađuje više, ceni novac i došao je do istog tako što je znao da upravlja svojim finansijama. Nameštaj, garderoba, ništa se ne baca... Srbija ima nenormalno rasipno društvo koje sa izuzetno malim primanjima kupuje abnormalno skupe brendove i stvari. Svako godine mora da se obnovi garderoba sa najnovijim trendovima, da se kupuju telefoni koji su tek izašli.Jako malo se radi i većinu vremena provode po kafićima. Nikad mi nije bilo jasno niti će... Sve što sam navela je vrlo tipično za zemlje gde vlada ogromno siromaštvo.
2021 02 04
Što se tiče cena na sajtu, ja ne očekujem da budu iste kao u SH radnjama, sasvim je ok naplatiti 1500din kada nešto u radnji košta 4000din recimo a da to je nošeno max tri puta... i da nema mana... Vi kupujete od devojke direktno a ne od čitavog lanca kao što su SH shopovi. SH roba se prska jako štetnim i toksičnim hemikalijama zbog moljaca, bubašvaba, dezinfekcije. Ja lično u SH shopovi ma ne kupujem ništa... Same te hemikalije oštećuju tkaninu i kada kupite nešto ovde možete tačno po mirisu koji se ne može oprati i po stanju materijala videti da li je to preporodala ili je stvarno garderoba iz nečijeg ormara koja nije nošena.
2021 02 04
Miss Diva..Zivim u kraju u kome zivi dosta diplomata,sve ostavljaju [ored kontejnera..Cak i nove stvari. Slazem se da smo mi u Srbiji rasipnici,ali u inostranstvu ne robuju stvarima za razliku od nas.Prakticni su.
2021 02 04