Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Nega tela, lepota, kozmetika /

Skupa VS jeftina šminka

Devojke šta koristite? Skupu/jeftinu i kakva su iskustva. Zanima me i koje marke koristite.
2021 02 15
Ja recimo koristim Avon i super su stvari...nikakve iritacije i osipe nemam.Dobrih krema,karmina,rumenila imaju i cena je pristupacna.Nikad ne bih kupovala kozmetiku kod Kineza po pijaci i slicno...idem redovno u DM i tamo isto pazarim dobru kozmetiku,sampone,kupke i za decu.
2021 02 15
Ja recimo puder obavezno Lancome, Shiseido ali ostalo mahom drogerije. Vidi se da li je iz dm-a ili Jasmina. Mislim na puder
2021 02 15
Od sminke sam koristila bukvalno sve od najjeftinije essence do chanel i guerlain pudera itd i iskreno cena nije presudan faktor sto se tice kvaliteta. Npr na clarins puder mi je lice odreagovalo najstrasnije, dok mi je maybelline fit me odlicno odgovarao. Od pudera najvise volim MAC, od senki su mi Juvias Place i Morphe najvise odgovarale, a ostalo uzimam u DM-u i Liliju 😄
2021 02 15
Ja sam sa max faktorom nadrljala. Toliko mi je zapušio pore. BB i CC kreme mi ne odgovaraju takođe. U mom slučaju bolje je skuplje važi:) Doduše, za puder samo, tečni i kameni.
2021 02 15
Jako je mala razlika između high end brendova i drogerijskih čak su po svim istraživanjima drogerijski bolji. Npr nikad ne bi trebalo kupovati šminku od brendova kao što su Chanel, Dior i sl. jer se oni primarno bave garderobom i najmanje pažnje posvećuju kozmetici... E sa druge strane, Estee Lauder i YSL imaju daleko bolju kozmetiku i njihove karmine kupujem najviše. Nedavno sam počela da koristim i Marionnaud karmine, oni imaju svoju liniju kozmetike. Imam omiljenu maskaru i puder od Loreala koji ne menjam. Što se senki tiče, isto što i važi za karmine - tu ne štedim ali uzimam mini palete jer one džinovske ne mogu da potrošim u roku od dve godine. Na kraju ne potrošim toliko na senke jer ne umem mnogo boja da iskoristim...
2021 02 15
Max Factor je smrt za lice... > MARIJANA832: > Ja sam sa max faktorom nadrljala. Toliko mi je zapušio pore. > BB i CC kreme mi ne odgovaraju takođe. U mom slučaju bolje je skuplje važi:) Doduše, za puder samo, tečni i kameni. :|
2021 02 15
Jeste, kao student sam koristila koža mi se zapušiča, nikad gora, a nije osetljiva. Dr mi je rekla da je to od njega i da ga odmah izbacim. Ja sam mislila da je neki hormonalni poremećaj. Posle toga stvarno se sve sredilo.
2021 02 15
Po mom mišljnju razlika je nebo i zemlja je razlika. Koristila sam i Rimmer, L'Oréal, ma drugačije su boje i tekstura od Lancome, Guerlain.
2021 02 16
Sada se slabije sminkam,tako da ne kupujem skuplje maskare posto uzegnu a i ne potrosim ih.Puder takodje ne stavljam. ..Iz mog iskustva,nevezano sta kome odgovara za lice,skuplja sminka je postojanija i dugo stoji.Karmini se ne skidaju,maskare se ne trune,senka ostaje,kreoni se ne razmazuju.Chanel,Lancome,Estee Lauder koristim i sve mi je ok i dugo traje
2021 02 16