Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

O korisnicima sajta mojekrpice.rs /

Privatni vrtic i subvencije

Naime, oba deteta mi idu u isti vrtic uz subvencije grada. E, sad, vrtic se kao placa za tekuci mesec do 20og u mesecu, ali s obzirom na to da subvencije uvek kasne i po 10 dana, to nikada ne bude do 20og. E, sad meni je uplaceno refundacija, medjutim plata mi je tek sutra, tako da cu sutra i uplatiti, jer, naravno, ne mogu da rodim 12 000 dok ne primim platu. A nije bas neko vreme kada ce neko da mi pozajmi, da se ne lazemo. Ono sto mene posebno nervira to je pritisak od strane zamenice direktorke. To je presing oko placanje, da ne verujete. A da ne spominjem da je isti takav pritisak bio i kad je kasnila refundacija da uplatim od svojih para za decu, 56000 i da cekam refundaciju, a to nije bio dogovor pri upisu, jer kad smo se upisivali, odmah sam pitala da li ja te pare moram u svakom trenutku da imam, jer je to meni neizvodljivo, ni ne zaradim toliko mesecno, rekla je da nema potrebe i da se placa uvek kad pare legnu na racun. Ja ne znam jel jos neko ima konstantno pritisak za sve i svašta u privatnim ustanovama. Da mogu, prebacila bih ih u drzavni, ali nema mesta nigde blizu, bukvalno naredne dve godine u prinudjena sam ovde da ih vodim, a non stop dave za nesto. Cak mi traze i potvrdu od lekara, ako dete nije u vrticu jedan dan, samo jedan dan, a znam da se u drzavnom do 5 dana valjda toleriše bez potvrde, ako dete nije isključeno iz kolektiva. Znaci, toliko zena vrsi pritisak, da me glava nekad boli od nervoze. Ume da me pozove u sred radnog vremena, davi sa nekim glupostima, dodje mi da bacim telefon 😂 ne znam ni sto sam otvorila ovu temu, toliko sam besna, rekoh malo da se ispraznim i da vidim kakva su iskustva drugih roditelja
2021 03 02
A jeste li joj rekli, ovako isto kao nama, sve ovo? Mene bi to isto izludelo, ja bih joj sve ovo rekla, ali onako lepo 'asertivno' :), i zamolila je da me ne cima više na taj način, a ukoliko nastavi - pa, nemojte se javljati na telefon...ne znam kakva je situacija tu sa vrtićima, tj. 'ko koga treba da moli', ukoliko su oni u poziciji da biraju, onda ne možete ništa drugo nego da trpite i eskivirate koliko možete, ali nekako mislim da je svakom privatniku stalo da zadrži 'klijentelu' (otkud ona zna imate li Vi drugog izbora ili ne) pa joj lepo objasnite koliko Vas opterećuje takvim agresivnim pristupom...baš su jadni, takav stil ophođenja nikako mi ne ide uz vaspitno-obrazovnu struku, bilo koje vrste...
2021 03 02
Da, na kraju sam joj rekla da nije nikakav problem da uzmem decu i prebacim u drugi vrtic, odmah je spustila loptu.
2021 03 02
> Debela_devojka: > Da, na kraju sam joj rekla da nije nikakav problem da uzmem decu i prebacim u drugi vrtic, odmah je spustila loptu. Nemam đece, al da ovo nisi napisla, tačno bih pomislila da namerno pravi mesto nekom drugom detetu.
2021 03 02
> Debela_devojka: > Da, na kraju sam joj rekla da nije nikakav problem da uzmem decu i prebacim u drugi vrtic, odmah je spustila loptu. E baš mi je drago....
2021 03 03
Isto vrse pritisak oko placanja i u drzavnom.Moju komsinicu su vrlo cesto mrcvarili.Jednom je bas poludela jer ju je prozvala pred ostalim roditeljima i bilo joj je uzasno neprijatno..Sto se opravdanja tice i u privatnom traze ali cini mi se sve preko tri dana odsustva. Inace ovo poslednje sto si rekla to je lek za privatna obdanista.
2021 03 03
> MinaMasa: > > Debela_devojka: > > Da, na kraju sam joj rekla da nije nikakav problem da uzmem decu i prebacim u drugi vrtic, odmah je spustila loptu. > Nemam đece, al da ovo nisi napisla, tačno bih pomislila da namerno pravi mesto nekom drugom detetu. To sigurno ne, jer je to vrtic u kom je ukupno 20ak dece u 3 grupice, imaju jos kapaciteta, posebno za tu mesovitu grupu. Moja cerka je u grupi sa sestro dece
2021 03 03
Vrše pritisak kao i svaki privatnik, to su njihovi prihodi, za plate, režije i sl, ako grešim ispravite me, u mom mestu znam roditelje koji državni vrtić ne plaćaju ni po 6 meseci i niko ne vrši pritisak na ovaj način. Inače opravdanje se donosi ako dete odsustvuje duže od 5 dana, mada mi vaspitačici uvek naglasimo ako je dete odsutno zbog našeg odmora ili iz nekog drugog razloga a da nije bolesna tako da u tom slučaju ne donosimo opravdanje. Uvek mi je žao kad čujem nema mesta, čeka se mesecima pa i godinama, strašno, bez veze ne možeš ni dete u vrtić da upišeš :(
2021 03 03
Naravno, ja njih razumem i njihove troskove, ali isto tako i mi radimo, makar vecina, za privatnik, plate kasne cesto, tj meni ni ne kasni, ali se uplacuje 3eg uvek za prethodni mesec, valjda je i ona bila svesna toga kad je otvarala vrtic da zivimo u Srbiji i da ce cesto biti po koji dan kasnjenje. Juce kad smo odneli uplatnice, jos 4 roditelja su donela u isto vreme, znaci vecina verovatno ceka plate koje su uglavnom posle 1og. Da ne pricam koje je ubedjivanje bilo da upisemo decu tamo kad smo razgledati vrtice: ako nemate citav iznos za dvoje, platice vrtic koliko treba. Male su grupe, imace odlican tretman, bla bla. Mesec dana kasnije kad je refundacija kasnila, zove me i kaze: direktorka nece tolerisati kasnjenje, nije nas problem sto kasne pare od drzave. I tad sam joj isto rekla da cu ih ispisati, uzecu tih 50 000 i podmititi nekog da upadnu u drzavni, odmah se ucutala. Da ne pricam sto su mi deca vec 10ak puta dolazila sa modricama, ogrebotinama, jednom mi je dvoje dece tuklo cerku. Sve se to desava, naravno, ali nije mi normalno da dvoje trogodisnjaka bije jedno dete u grupi od osmoro dece, pored dve vaspitacica. Sta bi radile te vaspitacice u drzavnom gde ih ima po 20, 30..sve ima prednosti i mane, ja sam uvek za drzavni, ali mesta nema. Ovde stvarno svasta nauce, ali se najmanje igraju, to mi se ne svidja. Te engleski, te likovno, te fizičko. Pustite, bre, decu da se igraju, jbt😂 dodju kuci polude, kao da su pusteni s lanca😂
2021 03 04