Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

O korisnicima sajta mojekrpice.rs /

Novo nenoseno???

Više puta sam videla ovaj opis. Onda dolazim do zaključka da postoji i novo a noseno? Takodje često vidjam, doduše više na drugim prodajnim platformama stvari koje su evidentno nosene, prodaju se kao nove. Ko je ovde lud?
2021 04 04
I mene to cudi,zna se sta je novo,a korisceno je ipak korisceno cak i kada je u dobrom stanju.
2021 04 04
Nedavno sam kupila majicu koja je navodno bila nova, samo skinuta etiketa i oprana, po ok ceni, i kad je stigla, sve je delovalo super. Ja sam je bez obzira odmah stavila na pranje, ispeglala i na svetlosti dana videla da je zuta u predelu pazuha... :( Ja takodje imam stvari koje su zaista samo oprane, a ako imaju manu naglasim. Clanica samouvereno tvrdi da je majica nova. Ocigledno taj pojam ne dozivljavamo svi na isti nacin...
2021 04 04
> Oleloleeee: > Nedavno sam kupila majicu koja je navodno bila nova, samo skinuta etiketa i oprana, po ok ceni, i kad je stigla, sve je delovalo super. Ja sam je bez obzira odmah stavila na pranje, ispeglala i na svetlosti dana videla da je zuta u predelu pazuha... :( > Ja takodje imam stvari koje su zaista samo oprane, a ako imaju manu naglasim. Clanica samouvereno tvrdi da je majica nova. Ocigledno taj pojam ne dozivljavamo svi na isti nacin... Tako sam ja videla na fb majicu, bela, čini mi se Nike Fleka od znoja bas ogromna Žena je reklamira kao novo... Tako i ja kapiram, nemamo svi istu percepciju o tome, pogotovu to vidim kad se ovde žene svađaju kad jedna tvrdi da je stvar super očuvana, druga da je ofucana..
2021 04 04
I meni padne mrak na oci kad vidim u naslovu "NOVA HALJINA", otvoris oglas i pise " POTPUNO NOVA, nosena par puta". Kako je nesto noseno potpuno novo? Ili kad vidim da neko prodaje original Balenciagu, LV, Gucci, off white, velikim slovima napisano "ORIGINAL, SKUPO PLACENO" i kad ih pitas koliko je to skupo, kazu npr za patike 4000. Ne znam da li mi je zao sto ne znaju da to nije skupo i da stvarni originali tih brendova idu od par stotina evra do par hiljada evra, ali je uzasno jer ce neko kupiti od njih i ubedjivati ostale da je original jer je prodavac tako naveo.
2021 04 04
Pa novo kupcu. 😭😭😭
2021 04 04
> UltraStore: > I meni padne mrak na oci kad vidim u naslovu "NOVA HALJINA", otvoris oglas i pise " POTPUNO NOVA, nosena par puta". Kako je nesto noseno potpuno novo? > Ili kad vidim da neko prodaje original Balenciagu, LV, Gucci, off white, velikim slovima napisano "ORIGINAL, SKUPO PLACENO" i kad ih pitas koliko je to skupo, kazu npr za patike 4000. Ne znam da li mi je zao sto ne znaju da to nije skupo i da stvarni originali tih brendova idu od par stotina evra do par hiljada evra, ali je uzasno jer ce neko kupiti od njih i ubedjivati ostale da je original jer je prodavac tako naveo. Da, da, to već za original i markirano.. To mi već bude zao, sećam se jednom na fb vidim oglas žena prodaje original markirane stvari, smešna cena, bez slike, pitam da mi pošalje u inbox slike, ono Waikiki, New yorker i slično, glupo mi bilo da komentarisem..
2021 04 04
Ja imam robe koja je nova a bez etikete i mnoge clanice koje su kupovale kod mene su se uverile u to ,kako ovde tako i na fb gde sam prodavala. Tako da ne treba suditi svakom ko stavi novo bez etikete ili novo nenoseno na osnovu par losih iskustva pri kupovini sa takvim opisom.
2021 04 04
Da razjasnimo jednu stvar. Pre nego što kupimo neku komad, isproba ga ko zna koji broj ljudi, navlači, nateže ako je tesno, pokušava da se uvuče i slično. Koliko ste puta naletele na komad u radnji sa flekama od pudera,vec isprljan ispod pazuha i slično? Radila sam u prodaji i znam o čemu govorim. Koliko ljudi skrene pravo s posla da kupi nešto? Ne rade svi fine poslove sa klimom u kancelariji. Da li ste uopšte razmišljali o tome koliko proizvoda biva oštećeno pre nego što ode u ruke kupaca? Da, sklanjaju se proizvodi sa oštećenjima, ali ako je npr neko pokušavao da se uvuče u sorts i eventualno malo rasio zip, taj zip niko neće primetiti, osim ako ne uzme da zagleda savove na zipu, što će se bas retko desiti, jer kada radite na kabini zatvarati zip, dugme i vracate.Apsolutno nemate vremena da zagledate svaku sitnicu. Ja koja nikada ne isprobavam stvari cu doci, videti sorts, pogledati broj, odgovara mi, uzimam i odlazim. Kao i masu stvari donesem kući, skinem etiketu i u životu ne obučem. Na oglasu naravno napišem novo, što i jeste. Ja sam ga donela iz radnje, nikad obukla i kao takav prodajem. E sada kod prodaje stvari nemamo svi isti princip za opisivanje. Neko će pregledati predmet, tražiti dlaku u jajetu, a neko jednostavno neće. Zna da je novo, uslika, okači i ide dalje. Tu dolazi do problema. Nisu uvek prodavci nužno krivi. Ja volim da zagledam, da se ne bih posle smarala sa potencijalnim nedostatcima i slično. Dok je kod mene volim da vidim svaki detalj kako bih znala šta sam prodala i kasnije me niko ne može ubediti da nije tako. Medjutim opet kažem ne radimo svi po istom principu, tako da ne mora nužno značiti da vas je neko prevario.
2021 04 04
> LUCIFERCE: > Da razjasnimo jednu stvar. Pre nego što kupimo neku komad, isproba ga ko zna koji broj ljudi, navlači, nateže ako je tesno, pokušava da se uvuče i slično. Koliko ste puta naletele na komad u radnji sa flekama od pudera,vec isprljan ispod pazuha i slično? Radila sam u prodaji i znam o čemu govorim. Koliko ljudi skrene pravo s posla da kupi nešto? Ne rade svi fine poslove sa klimom u kancelariji. Da li ste uopšte razmišljali o tome koliko proizvoda biva oštećeno pre nego što ode u ruke kupaca? Da, sklanjaju se proizvodi sa oštećenjima, ali ako je npr neko pokušavao da se uvuče u sorts i eventualno malo rasio zip, taj zip niko neće primetiti, osim ako ne uzme da zagleda savove na zipu, što će se bas retko desiti, jer kada radite na kabini zatvarati zip, dugme i vracate.Apsolutno nemate vremena da zagledate svaku sitnicu. Ja koja nikada ne isprobavam stvari cu doci, videti sorts, pogledati broj, odgovara mi, uzimam i odlazim. Kao i masu stvari donesem kući, skinem etiketu i u životu ne obučem. Na oglasu naravno napišem novo, što i jeste. Ja sam ga donela iz radnje, nikad obukla i kao takav prodajem. E sada kod prodaje stvari nemamo svi isti princip za opisivanje. Neko će pregledati predmet, tražiti dlaku u jajetu, a neko jednostavno neće. Zna da je novo, uslika, okači i ide dalje. Tu dolazi do problema. Nisu uvek prodavci nužno krivi. Ja volim da zagledam, da se ne bih posle smatrala sa potencijalnim nedostatcima i slično. Dok je kod mene volim da vidim svaki detalj kako bih znala šta sam prodala i kasnije me niko ne može ubediti da nije tako. Medjutim opet kažem ne radimo svi po istom principu, tako da ne mora nužno značiti da vas je neko prevario. E upravo tako. Lepo objasnjeno za one kojima to nije jasno. Cak i prodavacice u buticima isprobavaju kad im stigne roba a kamoli kupci koji probavaju.
2021 04 04
> E upravo tako. Svaka cast za one kojima to nije jasno. Cak i prodavacice u buticima isprobavaju kad im stigne roba a kamoli kupci koji probavaju. Kada su sniženja, to je haos na kabinama, devojke ne stižu da vrate stvari na mesto, a još da zagledaju svaki komad, nema govora. Tada je bukvalno haos u radnjama, stvari po podu i slično. I to sa poda ako neko kupi odnese kući je novo, bez obzira što je preko njega prešlo ko zna koliko ljudi, ali bukvalno gažilo. Idem sada u krajnost, ali zaista treba sagledati širu sliku.
2021 04 04
Ja postavljam pitanje reciprociteta, ako postoji novo ne noseno znaci postoji novo noseno?? Ako je novo onda je NOVO i NIJE noseno (bez obzira da li ima etiketu, koliko puta je isprobavano, ko je gazio po njemu etc,), svako svakako tu garderobu nakon kupovine opere i svestan je da je ta garderoba bila probana,i da je ispipana Znači, termin NOVO bi trebao da bude ekvivalent NE NOŠEN, jer ne postoji novo a noseno... to je već "kao novo" jedino Ne znam, nisam pametna, to je ipak moj rezon 😄
2021 04 04
> Tamarisol: > Ja postavljam pitanje reciprociteta, ako postoji novo ne noseno znaci postoji novo noseno?? > Ako je novo onda je NOVO i NIJE noseno (bez obzira da li ima etiketu, koliko puta je isprobavano, ko je gazio po njemu etc,), svako svakako tu garderobu nakon kupovine opere i svestan je da je ta garderoba bila probana,i da je ispipana > Znači, termin NOVO bi trebao da bude ekvivalent NE NOŠEN, jer ne postoji novo a noseno... to je već "kao novo" jedino > Ne znam, nisam pametna, to je ipak moj rezon 😄 Ja sad prvi put cujem da je neko stavio NOVO A NOSENO, al dobro. Ako vec takvi postoje koji stavljaju takve opise onda bolje da stave stanje KAOo novo.
2021 04 04
Hahaha. Rezon vam je sasvim ok. Medjutim dešava se da za novo u opisu, bez napomene noseno ili ne, dobijete pitanje " Da li je noseno?" u privatnim porukama, iako u oglasu stoji novo. Dakle svega ima.
2021 04 04
Mislim da se novo, nenoseno odnosi na garderobu koja je samo oprana, nije nosena.
2021 04 04
1 2 3