Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Saveti o upotrebi sajta /

Dzakovi i dzakovi krpa koji stizu iz Nemacke

> MissDiva: > Nekada davno je poenta ovog sajta bila reciklaža! Nije se kupovalo da bi se prodavalo. > Između ostalog, problem second handa je što se ta garderoba tretira hemikalijama za dezinfekciju i protiv moljaca. Nemojte misliti da po tim džakovima ne hodaju miševi i sl. Sve to ostaje na garderobi. Zato ona i ima čudan miris. > Jedno je kupiti nešto od neke članice koja je promašila veličinu, kupila pa obukla jednom i držala uredno u ormaru, a drugo kada uzmete garderobu isprskanu kancerogenim supstancama. > Ta garderoba je namenjena za humanitarne akcije i najugroženije kojima to neće smetati jer svakako nemaju ni najosnovnije. To je jedini način da ta garderoba stigne a da je ne pojedu moljci i pacovi. > Uvek i svima preporučujem da čitaju i gledaju dokumentarce o reciklaži i zaštiti životne sredine. Jednu planetu imamo... ❤️🌷 Tri puta citam pretposlednji pasus, sve mislim da nisam dobro procitala. Budibogsnama... :|
2021 04 10
Mi jesmo siromašna zemlja gde ljudi jedva mogu da pokriju svoje troškove. Jedva prosečne plate na to ako još imate bar dvoje dece kojima treba kupiti udžbenike, pribor za školu i da ne nabrajam sve ostalo. Mnogi kupuju u SH radnjama, čak i ako nisu siromašni i često se nađe i dobar kvalitet, bolji od onog iz famozne Zare. Ja lično s vremena na vreme uđem i mogu naći odlične stvari ali to ne prodajem jer kupim zato što mi treba i odgovara. Kao drugo, u mnogo razvijenijim državama kao Kanada ili Engleska na primer (tu imam poznanike pa mogu da se oslanjam na njihovo iskustvo) jako su popularne tzv. Thrift shop radnje. Ljudi vole da dobiju nešto kvalitetno za sitne pare jer su štedljivi i nisu toliko opsednuti sopstvenim izgledom. Ali ti je već potpuno nova tema.
2021 04 10
U sustini,preprodavaca na dzak je uvek bilo posebno na Limundu.Ili preprodavaca uopste.Ti ljudi su zaradjivali ranije ozbiljnu lovu,posto kod nas nije bilo radnji,nije bilo ni H&M...Licitacije su uglavnom pocinjale sa 10 din i isle su dosta gore.Sada s obzirom da imamo i radnje i snizenja i ljudi putuju,zasiceno je trziste garederobom.Tako da tu vise ne moze da se zaradi kao nekad.Takodje i kvalitet onoga sto prodaju je opao. Takodje nema se vise ni love da bi neki predmet koji vredi mogao da se plati realno. Odredjene vintidz komade kupuju i u inostranstvu i placaju ih tri puta vise nego novu stvar.Takodje komade visoke mode prodaju po sh buticima za veliku lovu...Drugar bio u Njujorku,bio u tom nekom SH,kaze donji deo trenerke nekog japanskog kreatora,nikada cuo za njega,400e...Ko zna koliko kosta novo. Mi ovde manje vise prodajem obicnu garederobu,robnih kuca,nipocemu posebnu,uglavnom..Dobro je da i mozemo za neku lovu i da prodamo ono sto ne nosimo vise,kako stvari stoje.
2021 04 10
U inostranstvu ne postoje baš SH kao kod nas, tamo je razvijen koncept da Vi donesete ono što Vam nije potrebno a oni to dalje prodaju u tim radnjama i od tog novca se uplaćuje humanitarna pomoć. Zato što je praktičnije. Ali ne prodaje se baš sve i svašta, cene su i veće. Traži se dizajnerska garderoba jer ona i košta više. Sve ostalo što nije adekvatno za te radnje ide u te džakove koji se prodaju ovde i u drugim siromašnijim zemljama. I taj novac isto ide u humanitarne svrhe.
2021 04 10
I šta savetujete onda ljudima koji ne mogu izdvojiti 6000din za duks, 3000 za farmerke itd. Mnogima je jedini način da se pristojno obuku kupovina u SH.
2021 04 10
Apple..Ja po tr centrima i u radnjama vec neko vreme nista i ne kupujem.Sem normalno donjeg vesa,carapa i naravno ako mi nesto treba sto ne mogu da pronadjem na ovim sajtovima...Detetu sam nedavno u SH kupila nove Diesel farmerke,original za 300 din :D Nije stvar ni u lovi.zasto bih bacala lovu na nesto ako to mogu da kupim kao novo troduplo jeftinije na nekom sajtu.A da ne pricam o komadima koje ne mogu ovde ni da pronadjem,tj ne postoje radnje.
2021 04 10
Slažem se Jelena, kod nas još manji izbor radnji, kvalitet blagi užas. Nekad sam divne stvari kupovala u Orsay i u Segedinu a čak i u Pragu. Ovo ovde je čista sintetika, lepi modeli, očajan kvalitet. Ali zaista puno ljudi znam koji drugačije ne bi se ni mogli pristojno obući.
2021 04 10
Mene zanima gde nabavljaju novu robu sa etiketom koju onda prodaju za 800, 900 i sl.
2021 04 10
> Esprit21: > Mene zanima gde nabavljaju novu robu sa etiketom koju onda prodaju za 800, 900 i sl. Misliš tu na sajtu? Ja moj džemper dobila na poklon. 😂😂😂 Sad 50-100 komada već druga priča.
2021 04 10
> Esprit21: > Mene zanima gde nabavljaju novu robu sa etiketom koju onda prodaju za 800, 900 i sl. Iz outleta kupuju na zdakove.Zvala sam jednom preko oglasa neku zenu da vidim da li ima decje stvari ,nije imala.Ali mi je kazala da npr ima dzak stvari Berske iz outleta,pa neki dzak neke kao brendiranije odece opet sa etiketom i recimo mix svega toga sve je iz outleta.To je bas za preprodavce,posto nije u istom broju.Dzak kosta oko 100-150e zavisi.
2021 04 10
U Azel Fransu ima na rasprodajama super komada po 2,3,4 evra. Moja poznanica kad ode, kupi sebi i deci, pola preporoda po ok cenama i izadje joj njihovo dzabe. To je sasvim u redu. Proda za onoliko koliko bi i sama dala, naravno da je put košta, ali obidje Republiku Srpsku, usput obuče porodicu, a neku lovu izvuče. Ja sam tamo svašta nakupovala u avgustu, kad sam bila u Trebinju. Da imam radnju, tamo bih nabavljala garderobu. Recimo da su cene novih stvari tamo bile iste kao polovne u obližnjim SH radnjama. I slazem se sa Jelena2602, novac mi se ne baca, kupujem često, a volim dobre krpe, pa radije odem da ispregledam polovno, nego što kupujem novo. Da kupujem retko, verovatno bih pazarila kao njen muž, ali bih gledala da to iskoristim, a ne da kukam kao većina žena što ne mogu da izvučem bar pola novca 😅.
2021 04 10
MissDiva..Ne znam kako funkcionise,ali i na netu imate plovnu ekskluzivnu garderobu,gde cifre nisu uopste male.To su neki sajtovi bas za to..Moja tetka koja je celog zivota volela da kupuje dobre krpe i bacala pare,inace zivi u Australiji,je pocela da kupuje u nekim njihovim sh stvari za 1 dolar.Meni je pre desetak godina donela brdo stvari odatle,to su bile nove stvari,Kvik silver,kokai,bilabong,levis.tomi hilfiger..i jos dosta dobrih brendova ,na nasim prostorima manje poznatih,nije bilo brendova visoke mode ali evo nabrojah sta..I to sve kao novo za 1 dolar
2021 04 10
> AppleRed: > > Esprit21: > > Mene zanima gde nabavljaju novu robu sa etiketom koju onda prodaju za 800, 900 i sl. > Misliš tu na sajtu? Ja moj džemper dobila na poklon. 😂😂😂 > Sad 50-100 komada već druga priča. Mislim na onu prodaju robe sa i bez etikete, sve novo. Ima par clanova koji kace razne brendove, neki samo novo sa i bez etiketom, drugi imaju i "kao novo". Ovo prvo mi nije jasno gde nabavljaju iskljucivo nove stvari pa to okace onda za 700, 800, 900 i sl. Ovo drugo shvatam da je to neki dzak negde kupljen gde ima i novo i polovno.
2021 04 10
> jelena2606: > > Esprit21: > > Mene zanima gde nabavljaju novu robu sa etiketom koju onda prodaju za 800, 900 i sl. > Iz outleta kupuju na zdakove.Zvala sam jednom preko oglasa neku zenu da vidim da li ima decje stvari ,nije imala.Ali mi je kazala da npr ima dzak stvari Berske iz outleta,pa neki dzak neke kao brendiranije odece opet sa etiketom i recimo mix svega toga sve je iz outleta.To je bas za preprodavce,posto nije u istom broju.Dzak kosta oko 100-150e zavisi. A gde se uzimaju ti dzakovi? Kod nas ili preko? Kapiram da i ne znaju sta je unutra dok to ne dobiju? Ili mogu da biraju koji je brend, pol, da li je sa etiketom ili polovno? I koliko kg ima jedan dzak od recimo 100 evra? Svakako vidim da im se isplati jer uvek nabavljaju nove ture.
2021 04 10
Pa evo sta je meni zena kazala.Nisam je pitala odakle joj ali mi je rekla da su stvari iz Nemacke iz outleta.Kupujes dzak,ne mozes da prebiras.Znaci uzimas dzak.Ona je imala rekla sam ti koju kategorizaciju,sve zenske stvari,...Verovatno da negde postoje opcije,zima/leto,pol..Pritom mi je kazala da i nema neku preteranu zaradu na tim dzakovima i da planira da batali.Pre dosta godina moja poznanica je isto preko nekih nasla dzak decije h*m garderobe,za 200 e..Nije htela da uzme posto nije preprodavka,a trebalo joj je za njeno dete,ali znaci da je bila i ta opcija...Moguce da u outletima postoje,te neke rasprodaje,kada spustaju sve na evro dva,
2021 04 10