Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Saveti o upotrebi sajta /

Dzakovi i dzakovi krpa koji stizu iz Nemacke

Inace nasla sam je na KP
2021 04 10
> jacaikaja: > > Tamarisol: > > > jacaikaja: > > > Meni nije jasno da neko kupi majicu od 100 evra i onda gleda druge koji kupuju takve po SH radnjama, pa mu bude krivo. > > Ja nisam videla ovde da je nekome krivo sto neko kupi u SH nešto za male pare. > > Pogotovo onaj ko ima za majicu od 100e, najmanji mu je problem da izdvoji 100 din za istu. > Ja vidim da jeste, jer se upoređuju cene i zašto neko ne može da proda svoje skupo, zbog nečijeg jeftinog. Upravo je poenta u tome što ti koji kupuju majice od 100 evra, ne ulaze u SH radnje, jer im je to ponižavajuće, bilo iz razloga što će ih neko tamo videti, bilo iz razloga ličnog nezadovoljstva- da kupuju polovno, a voleli bi da su potrošili 10 umesto 100, kad su uvideli da stvar nisu iskoristili *za sve pare*. Postoje ljudi koje vole da prodju jeftinije i oni koje žulja jeftino plaćena stvar. Koga žulja jeftina stvar, ne treba da ima žulj od bačenog novca. Bacio si novac, pa razmeni predmet ako ne možeš da ga prodas realno. Slazem se.
2021 04 13
> AppleRed: > Svaki kontejner se prska, kakva god da je roba. Komšija mi godinama radio na Novom Zelandu na carini. Dekontaminacija se vrši obavezno. > To što se sajt pretvara u komercijalnu prodaju a ne razmenu i kupovinu dobrih a jeftinih 'naših' krpica mi je više tužno. Baš tužno nažalost. Više ne znam da li je 400 dinara za pantalone koje postavim a kao nove su dovoljno, jer očigledno da ako stavim manju cenu misliće da ne valja a ja bih da se rešim viška odeće :D
2021 04 13
I sama sam uzimala dzakove, pre svega za mene i decu, sve sto nam odgovara ostavim, sto ne poklonim i prodam. Prvo, ti dzakovi uopste nisu jeftini, niti tu ima neke preterane zarade ( ako nisi alav). Extra klasa recimo kosta oko 8e kg, a ne mozes da uzmes ispod 10 kg, ne ide to tako zoves i kupis 1 kg, vec je jedan dzak od 10 do 15, 20 kg, sto znaci da dzak extra klase ( dobro ocuvane odece tipa h&m, zara i sl) kosta najmanje 8000. Racunaj, ako je zimska odeca da tu ne bude ni 50 komada, ako je letnja negde oko 100, nekad vise, nekad manje. Krem klase su mnogo skuplje, te za jedan dzak od 10 kg treba izdvojiti najmanje 300e. Tu dolaze vrhunski komadi od gucci do prade i svi su odlično ocuvani. Dakle, racunica je vrlo jasna, jedva da se zaradi duplo uz dugo cekanje da se sve proda. Ja sam bila super srecna ako za te pare ostavim sebi 5 stvari, deci i mami ponesto, ostalo sto zaradim je taman za pelene. A kada covek nema i krpi se na 100 strana, pare za pelene su veeeelikaaa lova. Zao mi je sto se neko oseca ugrozeno od strane ljudi koji preprodaju polovno, ali verujte mi, iz ugla kupca pricam, a dosta kupujem na sajtu, stvar je samo u ceni. Ja volim lepu stvar, i ne mogu da rodim 5000 da kupim polovnu trenerku koju je neko platio 150e, ali mogu da nadjem slicnu iz nekog dzaka i kosta me 500 dinara i samo mi je to bitno. Meni je kao kupcu svejedno da li je krpicu nosila Zivka ili Jasmina, ili obe,da li su one primarno nesto nosile ili 200 ljudi ne poznajem ni jednu ni drugu, ni njih 200, samo me zanima stanje odece i cena, to mi je jedino vazno. A i prodaja iz dzakova je takodje vid reciklaze- i to na svetskom nivou. Ja koliko znam svak crveni krst u svetu prodaje dalje mnogoooo polovne garderobe, jer sta ce nekom beskucniku fancy bunda ili torba? Oni te pare koriste za druge stvari.
2021 04 14
> NShibridi: > Kako im stati na kraj? > Znam da je bila slicna ili ista tema, ali nisam mogla da je nadjem. > Iznervirala sam se konkretno na drugom, svima poznatom sajtu, gde mesecima i mesecima postavljam aukcije i uvek me "oduvaju" dzakeri. > Realno, znam da ih i ovde ima. Imam pitanje za takve: kako, ali kako imate strpljenja da iznova i iznova kupujete dzakove, slikate, kacite? Kako vas ne mrzi da se time bavite? Jeste li ljudi? Je l vam je to profesija, mozda? > Poenta: kupis dzak za npr. 100 din i u tom dzaku bum - kaput. Pa sve da ga prodate i za 500, isplatice se. A da li se meni isplati da za tih 500 prodam italijansku, perjanu jaknu, koju sam platila 5000? Pa ne. Realno ne. Ok, reci ce neko, pa baci je. Ali zar nije poenta svih ovih sajtova da nesto, sto vise ne nosimo prodamo i onda opet, drugo nesto kupimo? > 😥😢😭 Moram na ovo da odgovorim, jer je pomalo ironicmo napisati da ti se ne isplati da jkknu od 5000 prpdas za 500. Realno, ti si kaput kupila, platila 5000 i sve i da si ga jednom obukla, tebi se kupovina isplatila. Ako prodajes stvar koju nikako ne nosis, isplatice se i da ode za 300 din i ako je razmenis za nesto. Ja sam skoro poklonila clanici kaput od jelenske koze koji je moja mama platila 17000. Niko ga ne nosi, nije se prodao. Nijednog trenutka nisam pomislila da mi e to ne isplati. Dok god postoji neko ko ce ga nositi, isplatio se. Ali t o je ono moje standardno : to su samo krpe, koliko god da su placene. Ako ih niko ne nosi, nemaju funkciju, sta ce mi.
2021 04 14
1 2 3 4