Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

IOP I tetkice u školama

DD prevoz moraš da imaš, čak i ako radiš 500 metara od kuće. Neko je gore spomenuo da ne mora, mora i tada. Jedini izuzetak je obezbeđen prevoz ili kad u istoj zgradi radiš i živiš.
2021 04 17
> AppleRed: > Tuga šta sve ne uskraćuju radnicima u Srbiji. Privatnici plaćaju sve i svašta državi pa gledaju da štede na svojim zaposlenima a država uzima od svakoga i to sve više. > Ovo za IOP, pogotovo IOP2 je neviđen bezobrazluk. Sam način na koji se uveo IOP u škole je nonsens. Nikakva obuka za rad sa decom sa posebnim potrebama. Bez ličnih pratioca itd. O načinu kako se neka deca kategorišu kao IOP (i tu ne mislim naravno na decu sa posebnim potrebama) bolje da ni ne pričam. Potpisujem svaku rec. Da je srece da kad su vec IOP2 uveli u skole uz tu decu prikljucili i defektologe, a ne daj da ga prati neko ko jedva srednju skolu da ima (pricam iz iskustva, tako rade u mojoj osnovnoj, pricala mi gospodja iz opstine koja je zaduzena za rasporedjivanje pratilaca deci po IOPu 2.)
2021 04 17
Bila sam sa kolegom iz kancelarije da skupilo punomoćja od tetkica, dolaze i nastavnici da pitaju za iop, rekoh imate prava naravno. Kazali su nam u dve škole pa ne bismo da ne blokiraju račun školi?! More dok svako ne uzme motku ili makar advokata bolje biti neće.
2021 04 17
I nama su istu priču prodavali za putne troškove. Pa biće blokiran račun. Posle drugostepene presude grad je momentalno promenio stav i krenuo svima da plaća sve. Marijana je u pravu, ujediniti snage i tužiti. Nas kradu a treba nas da bude sramota, dokle!?
2021 04 17
Marijana, mozete li, molim Vas, da mi kazete da li se za proces moraju priloziti pripreme za casove sa decom koja idu po IOP? Nama je tako receno, da se to na sudu trazi kao dokaz da se prilozi, pa su ljudi odustali...
2021 04 17
@Ole, samo pripreme traze ili jos nesto od papirologije, tipa kontrolne vezbe dece itd?
2021 04 17
> Oleloleeee: > Marijana, mozete li, molim Vas, da mi kazete da li se za proces moraju priloziti pripreme za casove sa decom koja idu po IOP? Nama je tako receno, da se to na sudu trazi kao dokaz da se prilozi, pa su ljudi odustali... Mora, jel nemate to ili škola ne da?
2021 04 17
Kontrolni se čuvaju samo do 31. avgusta, sumnjam da se to može priložiti unazad 3 god.
2021 04 17
Postoje i drugi dokazi, saslušanje profesora, direktora, može da se utvrdi.
2021 04 17
Priprema za svaki cas koji je sa nekim detetom odrzan u te tri godine mora da se prilozi? Ja npr. te stvari ne cuvam. Svako dete je prica za sebe i ja to dva puta ne mogu da iskoristim. Tako radi vecina ljudi koje znam... A o stavovima skola u kojima radim bolje da ne govorim.
2021 04 17
Pa da li je obaveza da se priloze te pripreme? Nekoliko kolega se bas zbog toga kolebalo, mislili su da im nije dovoljno to sto je dete po IOPu, tj. sto skola ima dokumentaciju da dete ide po posebno programu. U medjuvremenu se i direktor skole promenio. Apple, mentorka s moje prakse je cuvala i pismene i kontrolne, pun ormar, ona bi sad sigurno imala sve i sto treba i sto ne treba :')
2021 04 17
> MinaMasa: > Pa da li je obaveza da se priloze te pripreme? Nekoliko kolega se bas zbog toga kolebalo, mislili su da im nije dovoljno to sto je dete po IOPu, tj. sto skola ima dokumentaciju da dete ide po posebno programu. U medjuvremenu se i direktor skole promenio. Apple, mentorka s moje prakse je cuvala i pismene i kontrolne, pun ormar, ona bi sad sigurno imala sve i sto treba i sto ne treba :') A ne ne mora za svaki čas da se čuva, taman posla. Nismo se razumele.
2021 04 17
Meni ne stane ni sve od jedne godine u ćumez. Zbornica mišja rupa. Uprava nikad nije kompletirala dokumentaciju o IOP. Ja trenutno nemam ali kolege koje imaju su ogorčene. Rade i radiće i dalje zbog deteta ali su ih teško zeznuli. Sposoban direktor. 😭😭😭😭😭
2021 04 17
Marijana, znaci, sigurno ne mora za svaki cas da se cuva? Jedan kolega je u grupi kolega koji tuze, ali nema pripreme, dete je zavrsilo skolu pre 2 godine, pa misli da ce mu propasti tuzba.
2021 04 17
> MinaMasa: > Marijana, znaci, sigurno ne mora za svaki cas da se cuva? Jedan kolega je u grupi kolega koji tuze, ali nema pripreme, dete je zavrsilo skolu pre 2 godine, pa misli da ce mu propasti tuzba. Ne mora milion posto. Inače, radni sporovi su takvi da u slučaju sumnje mora da se presudi u korist radnika. Neće mu odbiti tužbeni zahtev. Ja bih ga posavetovala da ode kod svog advokata i neka mu sve objasni.
2021 04 17