Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

IOP I tetkice u školama

Plus, sud može da naloži školi da dostavi dokumentaciju.
2021 04 18
A mi nemamo ni tim za IOP, kažem da tu nešto jako smrdi. Kolege su angažovale advokata privatno.
2021 04 18
Bolje što niste sindikalnog advokata. I sindikat se sa vlašću tali, mene su zvale žene jer im sindikat nije obezbedio advokata.
2021 04 18
> MARIJANA832: > Bolje što niste sindikalnog advokata. I sindikat se sa vlašću tali, mene su zvale žene jer im sindikat nije obezbedio advokata. Tako je! Meni je predstavnik naseg sinikata rekao da je bolje da angazujem advokata privatno navodno jer je ovaj nepovoljan tj. uzima 20%. Naravno, ubrzo sam se isclanila iz istog kada sam videla da mesecno dajem skoro 1000 dinara, a nikakvu zastitu i korist od sindikata nemam.
2021 04 18
> AppleRed: > A mi nemamo ni tim za IOP, kažem da tu nešto jako smrdi. Kolege su angažovale advokata privatno. Ako ste Vi i Vase kolege pisali planove, evaluacije, a nemate resenje inrerresorne, onda je advokat Vase kolege odlicno posavetovao.
2021 04 18
> Amyraaa: > > MARIJANA832: > > Bolje što niste sindikalnog advokata. I sindikat se sa vlašću tali, mene su zvale žene jer im sindikat nije obezbedio advokata. > Tako je! Meni je predstavnik naseg sinikata rekao da je bolje da angazujem advokata privatno navodno jer je ovaj nepovoljan tj. uzima 20%. Naravno, ubrzo sam se isclanila iz istog kada sam videla da mesecno dajem skoro 1000 dinara, a nikakvu zastitu i korist od sindikata nemam. 20% je prilično. Ja nikad više od 10% nisam uzela.
2021 04 18
> MinaMasa: > Amyraaa, jedna clanica pomenu pripreme. Da, kad inspektor dodje na cas, ali ovde je druga prica. Ocigledno izmisljaju svasta da bi narod ubedili da odustane od tuzenja. Hvala na informacijama, mnogo ste pomogli oko ove nedoumice s papirima zbog koje se narod koleba. Ne znam kako neko moze da proguta pricu o pripremama. Logika nalaze da npr. ukupno casova srpskog jezika na godisnjem nivou je 180, pa pomnozite sa 3, a da ne racunam matematiku, englesk jezik, pid...malo je too much. Elem, poenta mog pisanja ovde je da ne cekate ni trenutak, no da tuzite skolu. Drzavi se isplati da neki tuze,a vrlo racuna da ce se vecina povuci od straha, spinova, nego da se da svakom nastavniku, profesoru, ucitelju 10% vecu platu. Medjutim, nisu racunali da ce bas ovoliko ljudi dici, i brze - bolje su ukinuli 10% . Dakle, ponizeni smo u svakom smislu. Ne bih im oprostila ni 1000 dinara, a kamoli 100 000 na godisnjem nivou.
2021 04 18
Izgleda da ce svasta servirati narodu samo da se odustane.
2021 04 18
Današnja scena, zvala me ne žena, spremačica iz osnovne škole da odem da mi potpisu punomoćja. Odem ja kad izleće žena, kaže izvinite molim vas, nama je direktor pretio i ne smemo da tužimo. Direktor inače vozi X6, od plate sigurno. Šta da vam kažem, pritisak na te najsiromašnije slojeve društva koji nemaJu šta da izgube
2021 04 19
> MARIJANA832: > Današnja scena, zvala me ne žena, spremačica iz osnovne škole da odem da mi potpisu punomoćja. > Odem ja kad izleće žena, kaže izvinite molim vas, nama je direktor pretio i ne smemo da tužimo. > Direktor inače vozi X6, od plate sigurno. Šta da vam kažem, pritisak na te najsiromašnije slojeve društva koji nemaJu šta da izgube I tako funkcioniše sve kod nas. Jedan telefon direktoru i ko ima malo autoriteta direktor odmah uvaži žalbu i možemo da se slikamo. A tetkice su najmanje zaštićene, nemaju iskustva sa sudovima, jadne uplašene i sve pada u vodu. Sistem odradi svoje. Fuj.
2021 04 20
Dok nastavnice za iop niko ne sme da dira, niti da preti. IOP je još sigurniji. Tako da ću i to raditi.
2021 04 20
Inače, tetkice u bolnicama i vrtićima treba da dobiju oko 250.000, a u školama oko 700.000 čak!!! Baš sam u šoku.
2021 05 01
Nisam znala dok nije završeno veštačenje.
2021 05 01
> MARIJANA832: > Inače, tetkice u bolnicama i vrtićima treba da dobiju oko 250.000, a u školama oko 700.000 čak!!! Baš sam u šoku. Za regres i topli obrok?
2021 05 02
Da, jer se na škole primenjuje posebni kolektivni ugovor iz 1999.
2021 05 02
1 2 3 4 5