Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

IOP I tetkice u školama

iOP nemam još uvek, samo me raspituju ali za tetkice imam dve škole u Rakovici i jednu na Dedinju. One su odlučnije. Valjda jer imaju baš minimalne plate.
2021 04 17
Vazi, hvala jos jednom!!!
2021 04 17
Ja sam pre par meseci podnela tuzbu, sto svima toplo preporucujem. Moj advokat je trazio da prilozim: - resenje interresorne komisije, - isplatne liste za mesece tj. godine u kojima sam radila Iop2 (kao dokaz da nisam imala uvecanje plate od 10%) - ugovor o radu.
2021 04 18
Super Amy, dobićeš sigurno samo je pitanje vremena.
2021 04 18
> Amyraaa: > Ja sam pre par meseci podnela tuzbu, sto svima toplo preporucujem. > Moj advokat je trazio da prilozim: > - resenje interresorne komisije, > - isplatne liste za mesece tj. godine u kojima sam radila Iop2 (kao dokaz da nisam imala uvecanje plate od 10%) > - ugovor o radu. > Nista vise od papirologije? Apsolutno nista vise, ni pripreme?
2021 04 18
> Amyraaa: > Ja sam pre par meseci podnela tuzbu, sto svima toplo preporucujem. > Moj advokat je trazio da prilozim: > - resenje interresorne komisije, > - isplatne liste za mesece tj. godine u kojima sam radila Iop2 (kao dokaz da nisam imala uvecanje plate od 10%) > - ugovor o radu. > Niste morali da prilozite planove i evaluacije?
2021 04 18
Pripreme?!?!?!? Kakve pripreme?!?? Vama, po zakonu, inspektor kada dodje na čas NE SME da trazi retroaktivno pripreme, no samo za taj dan tj. čas. Sva spinovanja: pripreme (!), blokiranje računa i nemogućnost isplate zarada zaposlenima jer ste tužili školu (!), škola nije vodila dokumentaciju, pa je direktor rekao da se ne moze dokazati( vi ste pisali planove,, radili evaluacije, dobili rešenje interresorne...) zanemarite. “Vruć krompir” je država prebacila na školu i mnogi se plaše da tuže zbog direktora, raznih spin priča... To su pare koje ste pošteno zaradili. Sve države Evrope (osim Finske, ali imaju spec. uslove) su odustale od IOP2 u “normalnim” školama jer se pokazalo kao nedelotvorno. > Nista vise od papirologije? Apsolutno nista vise, ni pripreme?
2021 04 18
Za podnošenje tužbe je potrebno ono što sam napisala. Možda će kasnije trebati dokaz da je NN lice bilo kod mene u odeljenju, pa ću naknadno morati da dopunim dokumentaciju (mozda planovima i evaluacijama ili na neki drugi način). > Niste morali da prilozite planove i evaluacije?
2021 04 18
Samo bih dodala na ovo da je i saslušanje tužilje/tužioca veoma važno dokazno sredstvo.
2021 04 18
Tačno je da ljudi oklevaju kada treba svoja prava da ostvare, sa time se srećem redovno.
2021 04 18
> MARIJANA832: > Tačno je da ljudi oklevaju kada treba svoja prava da ostvare, sa time se srećem redovno. To je tužno, pretužno. Od nekada neustrašivog, ponosnog, dostojanstvenog naroda, pretvorili smo se u tragično trpeljiv i preplašen narod. Šta nam se to promenilo u DNK? Mene su starije kolege savetovale da ne tužim školu, da se ne zameram direktoru (!?). Na to sam im rekla da ukoliko se on zameri meni ide tužba za mobing! 😂
2021 04 18
Ne shvataju da si kao zaposlen slabija strana. Neki neće da tuže banku da se ne zamere kao da su neki svetski investitori x-)
2021 04 18
Kod nas je problem što ne postoji ni dokumentacija interresorne komisije, direktor tvrdi da ne postoji nikakav trag na papiru da smo ikad radili po IOP. Ako je to zaista tako onda je po meni ne samo nemar već krajnji bezobrazluk o čemu bi trebala da bude obaveštena i inspekcija. Dvoje su ipak pokrenuli tužbu mada je advokat savetovao da se ne 'kače' sa direktorom dok traje sudski proces. 😮😮😮😮😮
2021 04 18
> MARIJANA832: > Ne shvataju da si kao zaposlen slabija strana. > Neki neće da tuže banku da se ne zamere kao da su neki svetski investitori x-) Apsolutno! A sto se banaka tice, takvo mafijasenje, pa to nema nigde u Evropi. Taj strah da se ne zamerim, neosnovano velicanje nekih institucija i ljudi, tuzno, tuzno!
2021 04 18
Amyraaa, jedna clanica pomenu pripreme. Da, kad inspektor dodje na cas, ali ovde je druga prica. Ocigledno izmisljaju svasta da bi narod ubedili da odustane od tuzenja. Hvala na informacijama, mnogo ste pomogli oko ove nedoumice s papirima zbog koje se narod koleba.
2021 04 18