Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

mojekrpice.rs /

Pomoć na stranici /

Pitanje administratoru MK u vezi sa novom listom nedozvoljenih predmeta

Iako je u vezi sa novom listom nedozvoljenih predmeta otvorena tema "Diskusija - Novi Nedozvoljeni Predmeti", mislim da mom pitanju koje cu sada izneti nije mesto na toj temi, jer pitanje ne zahteva diskusiju, vec odgovor. Imam pitanje u vezi sa novom listom nedozvoljenih predmeta. Konkretno, tice se parfema i tacke 9, u kojoj ste ostavili link: https://mojekrpice.rs/help/16/koja-su-pravila-za-postavljanje-kozmetike " Tamo, izmedju ostalog, pise: "Obavezno je postavljanje slike na kojoj se vidi batch kod i rok trajanja, kao i navođenje istih u opisu proizvoda." Interesuje me sledece: posto na dnu parfemskih bocica nije naveden rok upotrebe, kako clanovi koji zele da prodaju parfem da navedu trazeni rok u oglasu u opisu proizvoda? Rok upotrebe se navodi na nalepnici koja je na celofanu kutije parfema. Mnogi clanovi ne cuvaju ni kutije parfema, kamoli celofan (koji se obicno i baca u djubre nakon otvaranja kutije parfema, kao, uostalom, i celofan sa bilo cega sto kupujemo).
2021 06 01
(2. deo) Na dnu bocice parfema stoji batch code i na osnovu toga na sajtovima za proveru kozmetike moze da se proveri datum proizvodnje. Medjutim, ti sajtovi ne nude informacije za sve proizvodjace parfema. To je prvo. Drugo, batch code-ovi se obnavljaju na odredjeni vremenski period, tako da neko ko je kupio parfem pre npr. 12 godina ako sada unese batch code u pretragu na sajtu za proveru kozmetike, vrlo je moguce da ce dobiti informaciju da je parfem sa tim batch code-om proizveden pre godinu dana (iako ga je osoba kupila pre 12 godina). Trece, na MK sam naletela na parfeme sa urednom originalnom bocicom (sa batch-om, odredjenim ugraviranim elementima na bocici/prskalici/poklopcu koje neke parfemske kuce praktikuju i sl), tj. po izgledu reklo bi se da je parfem original. Medjutim, unutra je bila neka tecnost koja nije parfem. Dakle: da li je dovoljno u oglas staviti fotografiju bocice sa vidljivim batch code-om (iako on, nazalost, uopste nije garant originalnosti sadrzaja bocice tj. parfema) i navesti ga u opisu predmeta, ili insistirate da se navede i rok upotrebe (tj. informacija sa nalepnice sa celofana koji ne znam ko cuva nakon otvaranja parfema)? Nadam se jasnom, konkretnom i preciznom odgovoru, posto se moje pitanje tice teme koju ste postavili, tj. teme o novoj listi nedozvoljenih predmeta.
2021 06 01
Ja bih volela da vlasnici sajta naprave anketu za clanice kako su zadovoljne funkcionisanjem sajta, tretmanom, da li smatraju da svi imaju podjednaka prava, azurnost pojedinaca, sta i koga bi promenile 😄 Mozda i bude to nekad, kad vide da im propada sajt, pa se zapitaju zbog cega 🥂😄
2021 06 02
> saskabg: > (2. deo) > Na dnu bocice parfema stoji batch code i na osnovu toga na sajtovima za proveru kozmetike moze da se proveri datum proizvodnje. Medjutim, ti sajtovi ne nude informacije za sve proizvodjace parfema. To je prvo. > Drugo, batch code-ovi se obnavljaju na odredjeni vremenski period, tako da neko ko je kupio parfem pre npr. 12 godina ako sada unese batch code u pretragu na sajtu za proveru kozmetike, vrlo je moguce da ce dobiti informaciju da je parfem sa tim batch code-om proizveden pre godinu dana (iako ga je osoba kupila pre 12 godina). > Trece, na MK sam naletela na parfeme sa urednom originalnom bocicom (sa batch-om, odredjenim ugraviranim elementima na bocici/prskalici/poklopcu koje neke parfemske kuce praktikuju i sl), tj. po izgledu reklo bi se da je parfem original. Medjutim, unutra je bila neka tecnost koja nije parfem. > Dakle: da li je dovoljno u oglas staviti fotografiju bocice sa vidljivim batch code-om (iako on, nazalost, uopste nije garant originalnosti sadrzaja bocice tj. parfema) i navesti ga u opisu predmeta, ili insistirate da se navede i rok upotrebe (tj. informacija sa nalepnice sa celofana koji ne znam ko cuva nakon otvaranja parfema)? > Nadam se jasnom, konkretnom i preciznom odgovoru, posto se moje pitanje tice teme koju ste postavili, tj. teme o novoj listi nedozvoljenih predmeta. sve nas ovo zanima. admine?
2021 06 02
Poucena iskustvom da ovde najverovatnije necu dobiti odgovor nekog od admina, isto pitanje sam uputila na [email protected] i stigao mi je sledeci odgovor (prenosim ga u celosti): Poštovana, Prodavac je obavezan da u opis predmeta prodaje unese sve relevantne informacije vezane za taj predmet. Za parfeme i kozmetiku su to batch code i rok trajanja. To zahtevamo baš zbog problema koji su se prethodnih godina javljali prilikom prodaje/kupovine parfema i kozmetike na sajtu mojekrpice.rs i ovo je jedan od načina da zaštitimo naše članove. Članovi neće biti kažnjeni ukoliko ne unesu oba podatka, ukoliko nemaju tu informaciju, ali jedan od ta dva mora biti unet. Dakle, za parfeme je dovoljno da se postavi slika i u opis navede batch code, ukoliko informacija o roku trajanja nije poznata. Srdačan pozdrav, mojekrpice.rs Zao mi je sto na ovakav nacin dolazimo do odgovora koji nas interesuju. Ovo sto sam dobila kao odgovor moralo bi biti navedeno na vidnom mestu na sajtu ili makar na spisku nedozvoljenih predmeta, mada je jasno da mnogi clanovi ne znaju da treba da idu na neciji profil (u ovom slucaju - adminov profil) kako bi saznali sta nije dozvoljeno na sajtu.
2021 06 05
![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/22bae18d61532c20b9fa12aa2963e9cc.jpg) Evo praznih bocica. Vrv imaju i batch code. Neko ce da ih kupi i napuni nekim sr**em. Pa ce da ih stavi ovde na prodaju. I sve ce biti po pravilima sajta: batch code je tu. Potpuni besmisao sto se tice pravila o rodaji parfema na MK. Batch code ama bas nista ne znaci. Al` super, bitno je da ste se resili "opasnih" dekanata. x-)
2021 06 05
> saskabg: > ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/22bae18d61532c20b9fa12aa2963e9cc.jpg) > Evo praznih bocica. Vrv imaju i batch code. Neko ce da ih kupi i napuni nekim sr**em. Pa ce da ih stavi ovde na prodaju. I sve ce biti po pravilima sajta: batch code je tu. > Potpuni besmisao sto se tice pravila o rodaji parfema na MK. Batch code ama bas nista ne znaci. > Al` super, bitno je da ste se resili "opasnih" dekanata. x-) i opasnih isteklih parfema, a svi vrlo dobro znamo ako se pazljivo cuvaju da mogu trajati i 20-30 godina (ovo jedino ne vazi za parfemsku kucu Byredo ciji parfemi isteknu i pre isteka roka , tj promene miris ...) -ali to je do sastojaka i do te odredjene kuce i nikako nije pravilo - Mada oni brze odu od zvanicnog roka - te opet prica o batch kodu nema veze sa stvarnoscu
2021 06 05
Evo oglasa i bez batch code-a, i bez datuma proizvodnje, i sa nudjenjem dekanta, i sa slikom mirisnih nota preuzetom sa interneta, tj. sa drugog sajta: https://mojekrpice.rs/items/kozmetika/7462648/gallivant-brooklyn-parfem-original A posto je tema "Pitanje administratoru MK", da pitam: admini, kako ste? :D
2021 06 06
> lilali: > > saskabg: > > ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/22bae18d61532c20b9fa12aa2963e9cc.jpg) > > Evo praznih bocica. Vrv imaju i batch code. Neko ce da ih kupi i napuni nekim sr**em. Pa ce da ih stavi ovde na prodaju. I sve ce biti po pravilima sajta: batch code je tu. > > Potpuni besmisao sto se tice pravila o rodaji parfema na MK. Batch code ama bas nista ne znaci. > > Al` super, bitno je da ste se resili "opasnih" dekanata. x-) > i opasnih isteklih parfema, a svi vrlo dobro znamo ako se pazljivo cuvaju da mogu trajati i 20-30 godina > (ovo jedino ne vazi za parfemsku kucu Byredo ciji parfemi isteknu i pre isteka roka , tj promene miris ...) -ali to je do sastojaka i do te odredjene kuce i nikako nije pravilo > - Mada oni brze odu od zvanicnog roka - te opet prica o batch kodu nema veze sa stvarnoscu 👌👌👌
2021 07 02
> saskabg: > Evo oglasa i bez batch code-a, i bez datuma proizvodnje, i sa nudjenjem dekanta, i sa slikom mirisnih nota preuzetom sa interneta, tj. sa drugog sajta: > https://mojekrpice.rs/items/kozmetika/7462648/gallivant-brooklyn-parfem-original > A posto je tema "Pitanje administratoru MK", da pitam: admini, kako ste? :D 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
2021 07 26