Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Nega tela, lepota, kozmetika /

Kako do duge kose?

Pozdrav svim clanicama. Da li postoji iko na ovom forumu da ima onaj tip kose, krta dlaka, puca na krajevima (nevezano za to da l je nefarbana ili jeste), i standradna duzina koje se moze dostici je malo ispod ramena? Drugo pitanje - da li se ikome od vas koje imate, nekim cudom to promenilo, ili da ste same nasle resenje kako takvu kosu pustiti da poraste? Nije stvar ishrane, hormona, u redu je sve...ali jednostavno ceo zivot istu duzinu kose imam, malo li je pustim ona krene da se proredjuje dole i lici na biceve. Rekla bih da je genetika, ali ja se ne dam, zelela bih da nadjem resenje, i imam bar jos 10-15cm duzu kosu. Hvala😊🕊️
2021 07 27
Meni je bilo problem farbanje,neznam dali se farbas.dok sam koristila farbu kosa mi je uvek bila ostecena,malo poraste,moram da se sisam.i uvek ista duzina.od kad sam presla na kanu.(farbam se u crno) kosa nikad duza ni lepsa
2021 07 28
Do duge kose se može stići samo strpljenjem i ispravnom negom za tvoj tip kose. Ako se farbaš to možda može imati veze sa kvalitetom kose. Evo malo youtube materijala o tome kako stići do duge kose: organicallyanna, holistichabits i beautyklove ako znaš engleski baci pogled na njihove youtube kanale.
2021 07 28
Ja sam na ovom profilu i blogu pronasla savete zlata vredne. 🖤 https://instagram.com/zdravakosa.i.kozmetika?utm_medium=copy_link
2021 07 28
Hvala vam mnogo svima na odgovorima! Farbam se, ali onim blazim farbama , koristim Oliu (bez amonijaka je).. kanu ne mogu, jer ne mogu u tu boju nikako, moja nijansa je 7ica neka (dark blonde), tamnije mi ne bi stajalo. Hvala na ovim informacijama, pogledacu sve.. bas bih volela da pronadjem resenje. <3
2021 07 28
Imala sam problem da mi je kosa stalno bila tanka, suva, naelektrisana, ispucala, nikakva i nikad nije rasla duze od ramena. Prala sam kosu svakog drugog dana sa svakakvim samponima i glupostima, stalno se cinila masnom u korenu, a ispucala i suva na krajevima. Oooonda sam skontala da u stvari imam lokne i presla sam na kvalitetan sampon bez sulfata i silikona, takodje i balzam, kosu perem jednom nedeljno i rascesljavam jednom nedeljno da je ne bih kidala. Pocela sam da idem kod frizera koji je dobar sa loknama i razlika u kosi za godinu dana pravilne nege je neverovatna. Pocela sam sa kosom duzine do ramena i zavrsila sa kosom do struka - do duse kad se ispravi jer je uvijena :D
2021 07 29
> supernatashica: > Pozdrav svim clanicama. > Da li postoji iko na ovom forumu da ima onaj tip kose, krta dlaka, puca na krajevima (nevezano za to da l je nefarbana ili jeste), i standradna duzina koje se moze dostici je malo ispod ramena? > Drugo pitanje - da li se ikome od vas koje imate, nekim cudom to promenilo, ili da ste same nasle resenje kako takvu kosu pustiti da poraste? > Nije stvar ishrane, hormona, u redu je sve...ali jednostavno ceo zivot istu duzinu kose imam, malo li je pustim ona krene da se proredjuje dole i lici na biceve. Rekla bih da je genetika, ali ja se ne dam, zelela bih da nadjem resenje, i imam bar jos 10-15cm duzu kosu. > > Hvala😊🕊️ Moja mama rešila lošu kosu i nokte sa Merz-om. Sjajan je!
2021 07 30
Ceo zivot imam dugu kosu, najkrace sto sam imala je bila duzina do kljucnih kostiju Kako odrzavam dugu kosu: - spavam na satenskoj jastucnici vec nekih 10ak godina (procitaj o benefitima satenske jastucnice za kosu na netu) - perem je 1x na svakih 4-5 dana - uz svako pranje obavezno stavim masku (jaca je i hrabljivija od balzama) - koristim preparate bez sulfata (preporuka za Farmasijevu liniju proizvoda za kosu sa kokosom) - susim kosu prirodno - ne koristim peglu i figaro - cesljam je detangler cetkom - sisanje mozda 2-3 puta godisnje (i to na U ili V, trazim da mi ne tanji kosu, mrzim to) - farbam je ali mozda 3-4x godisnje i srecom nasla sam onu koja mi odgovara i ne isusuje kosu Slika nije skorasnja, sad mi je jos duza, ali iz nekog razloga nemam u telefonu sliku sa sadasnjom duzinom 😂 ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/e0eecd7ba0eef9b420090197894c9d8b.jpg)
2021 07 31
> sandy89: > Ceo zivot imam dugu kosu, najkrace sto sam imala je bila duzina do kljucnih kostiju > Kako odrzavam dugu kosu: > - spavam na satenskoj jastucnici vec nekih 10ak godina (procitaj o benefitima satenske jastucnice za kosu na netu) > - perem je 1x na svakih 4-5 dana > - uz svako pranje obavezno stavim masku (jaca je i hrabljivija od balzama) > - koristim preparate bez sulfata (preporuka za Farmasijevu liniju proizvoda za kosu sa kokosom) > - susim kosu prirodno > - ne koristim peglu i figaro > - cesljam je detangler cetkom > - sisanje mozda 2-3 puta godisnje (i to na U ili V, trazim da mi ne tanji kosu, mrzim to) > - farbam je ali mozda 3-4x godisnje i srecom nasla sam onu koja mi odgovara i ne isusuje kosu > Slika nije skorasnja, sad mi je jos duza, ali iz nekog razloga nemam u telefonu sliku sa sadasnjom duzinom 😂 > ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/e0eecd7ba0eef9b420090197894c9d8b.jpg) Hvala ti na detaljnim smernicama i fotografiji. Kosa ti je divna i negovana. ✨ Doduse, ja nemam ni tu gustinu kao ti, dosta redju kosu imam, mada ne bih imala toliki problem sa tim da bar mogu neku duzinu da izvucem...pa bih se nekako dovijala da stvorim volumen, da l uvijanjem itd... Svakako primenicu neke od ovih korisnih saveta!🙌🌸
2021 07 31
> MayaNS: > > supernatashica: > > Pozdrav svim clanicama. > > Da li postoji iko na ovom forumu da ima onaj tip kose, krta dlaka, puca na krajevima (nevezano za to da l je nefarbana ili jeste), i standradna duzina koje se moze dostici je malo ispod ramena? > > Drugo pitanje - da li se ikome od vas koje imate, nekim cudom to promenilo, ili da ste same nasle resenje kako takvu kosu pustiti da poraste? > > Nije stvar ishrane, hormona, u redu je sve...ali jednostavno ceo zivot istu duzinu kose imam, malo li je pustim ona krene da se proredjuje dole i lici na biceve. Rekla bih da je genetika, ali ja se ne dam, zelela bih da nadjem resenje, i imam bar jos 10-15cm duzu kosu. > > > > Hvala😊🕊️ > Moja mama rešila lošu kosu i nokte sa Merz-om. Sjajan je! Hvala na podsecanju da ga opet uzmem. Jesam ga ranije koristila i imalo je finih rezultata. Medjutim, izgleda da moram i negu da promenim, ne posvecujem dovoljno paznje tome kakve sampone koristim i ostalo. Ali Merz cu uvrstiti ponovo svakako. 😊
2021 07 31
> UltraStore: > Imala sam problem da mi je kosa stalno bila tanka, suva, naelektrisana, ispucala, nikakva i nikad nije rasla duze od ramena. > Prala sam kosu svakog drugog dana sa svakakvim samponima i glupostima, stalno se cinila masnom u korenu, a ispucala i suva na krajevima. > Oooonda sam skontala da u stvari imam lokne i presla sam na kvalitetan sampon bez sulfata i silikona, takodje i balzam, kosu perem jednom nedeljno i rascesljavam jednom nedeljno da je ne bih kidala. Pocela sam da idem kod frizera koji je dobar sa loknama i razlika u kosi za godinu dana pravilne nege je neverovatna. Pocela sam sa kosom duzine do ramena i zavrsila sa kosom do struka - do duse kad se ispravi jer je uvijena :D Evo citajuci sve ove komentare, vidim da je ispravna nega kljucna, a nekako sam to uvek zanemarivala misleci - ma nije to toliko koliko pricaju. Hvala ti na tvom iskustvu, definitivno cu se pozabaviti malo vise kosom. Doduse, ja koristim svasta, te prskalice neke za rascesljavanje, makadamia kapi za kosu, nekad neko drogerijsko pakovanje itd... Ali nedovoljno je to izgleda a i neadekvatno za moj tip kose🤣 ipak moja kosa nije od onih koju mozes prati koprivom i da je i dalje savrsena. 😄
2021 07 31
![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/6befddcd5ffc9deab88f4c9cb0735f85.jpg)
2021 08 02
> cipelica: > ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/6befddcd5ffc9deab88f4c9cb0735f85.jpg) Hvala ti za ovaj recept, znam za njega, samo sto meni ovaj sampon nikako ne odgovara. Nakon par pranja, stvara mi perut i isusi ostatak dlake. 🙏🍀
2021 08 04
Kokosovo ulje definitivno, umasira se u temen glave, takođe i ricinusovo. Kod mene je problem što skoro svakog drugog dana koristim presu za kosu, i to mi dosta oštećuje kosu i ona puca... mene zanima da li znate gde da nađem kvalitetan šampon za kosu, bez tih sulfata i slično?
2021 08 06
> Danijela234: > Kokosovo ulje definitivno, umasira se u temen glave, takođe i ricinusovo. Kod mene je problem što skoro svakog drugog dana koristim presu za kosu, i to mi dosta oštećuje kosu i ona puca... > mene zanima da li znate gde da nađem kvalitetan šampon za kosu, bez tih sulfata i slično? ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/0d818fcbff59013f79d7fc971ca1d7fc.jpg) Mozes ovaj u Lilly-u naci...a imas i na sajtu "prodaja kozmetike" takodje dosta vrsta, od razlicitih proizvodjaca a da su bez sulfata i ostalo. :)
2021 08 07
1 2