Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

O korisnicima sajta mojekrpice.rs /

SUMANUTO ali nekima nije...

@marijapametna To se odnosi na firme, pravna lica. Mi smo ovde fizička lica a ova platforma je isključivi posrednik u našoj međusobnoj saradnji i nema ama baš nikakvih pravnih obaveza prema nama, svojim korisnicima. Apsolutno sve ovde je na ličnu odgovornost pa i u slučaju prevare. U krajnjoj liniji tako je i na ostalim kupoprodajnim sajtovima Srbije, osim šta su oni preduzeća, D.O.O, pa pored svih odgovornosti i obaveza koje imaju regulisane samim statutom firme i zakonom, a takođe i da bi privukli/osigurali svoje korisnike pružaju određene sisteme zaštite koji mogu da funkcionišu ili ne. Na kraju se sve svodi da ako si prevarena podnećeš lično prijavu i tužbu, isto kao i ovde. Neće platforma tužiti umesto tebe. Takođe, na tim drugim kupoprodajnim sajtovima imaš mogućnost da se registruješ kao firma (ako imaš firmu/delatnost) i samim tim su tvoje pravne obaveze regulisane zakonom. Plastično rečeno, ako ja tamo od neke firme kupim haljinu i ne sviđa mi se kako mi stoji, imam prava da je vratim u roku od 14 dana jer je to firma, a ako kupim ovde i cepidlaka sam, ganjaću prodavca i nemati realna očekivanja. Tema je mnogo široka ali nema veze, to je kao da poredimo Amazon i prodavce na E-bay-u.
2021 10 10
Clanice su u pravu.Zakon o zastiti potrosaca vazi za privredne subjekte koji se bave prodajom.Znaci za firme. Kako ovde niko nije privredni subjekat,a sajtovi su registrovani kao posrednici,ne placate PDV na robu koju ste ovde kupili,niti iko od clanica izdaje fiskalni racun,samim tim price o zakonskoj obavezi vracanja novca za polovni kupljeni predmet su smesne. Vracanje novca i zamena su i u prodavnici moguci iskljucivo uz fiskalni racun i odnose se na kupljenu novu stvar sa dekleracijom i etiketom. Tako da taj zakon ne vazi ni za krpice niti bilo koji drugi slican sajt,niti je iko od nas duzan da vraca novac kupcu .
2021 10 10
Ja sad vidim poruku zakon vazi za kupca i prodavca bez obzira da li je fizicko ili pravno lice, molim vas ako niste u toku nemojte komentarisati. A nece vas sajt upozoravali na zakone, jer trebalo bih da ih poznajemo. STO SE TICE PLACANHA POREZA I TU OBAVEZU IMAMO, ALI NIKO SRECOM NEMA VREMENA DA SE BAVI NAMA. Pozzz
2021 12 02
1 2