Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Nega tela, lepota, kozmetika /

Dm ukinuo akcije

Ne znam da li ste primetili da je Dm ukinuo redovne akcije kako mesečne tako i dvonedeljne koje je do sada imao. Uveli su sistem "uvek povoljno" gde kako sam pročitala proizvodi neće menjati 4 meseca cenu, kao biće uvek po toj povoljnoj pristupačnoj ceni i da se nama kupcima tako vise isplati. Zanimaju me vaša mišljenja oko toga, jer ja sam uglavnom za sve što mi nije hitno čekala da bude na nekoj akciji kako bih kupila i uštedela, i ne razumem kako se nama kupcima bolje isplati ovaj koncept kada proizvode možemo kupiti samo po redovnoj ceni. Pregledala sam proizvode u prodavnici i ta "povoljna" cena ni blizu nije onoj kada bi artikal bio na akciji. Nadam se da neće i Lilly usvojiti takav sistem, jer ostaje da samo tu mogu bar malo uštedeti.😐
2022 01 09
Jedina stvar po kojoj sam zakljucila da to jeste povoljnija kupovina je neka od Bioten krema koja je trenutno na akciji u Lilly-ju 515din a u DM-u ce redovna cena biti 499din...
2022 01 09
Nemojte da vas neko cuje. Jurite akcije? Svasta. Pa zar nismo bogatiji? Salim se, naravno. Od tog "bogatiji" nisam ni "b" videla, ali neka, ima ko im i veruje. Sada iskreno, pokusajte na pijaci u Vasem gradu. Kod nas bar ima jedna "tezga" i povoljnija je roba, mada im nije mnogo sirok asortiman.
2022 01 09
> NShibridi: > Nemojte da vas neko cuje. Jurite akcije? Svasta. Pa zar nismo bogatiji? Salim se, naravno. Od tog "bogatiji" nisam ni "b" videla, ali neka, ima ko im i veruje. Sada iskreno, pokusajte na pijaci u Vasem gradu. Kod nas bar ima jedna "tezga" i povoljnija je roba, mada im nije mnogo sirok asortiman. Hahaha baš tako. 😁 Nema kod nas nažalost, ali ima dosta devojaka koje prave prirodnu kozmetiku tako da za neke proizvode to forsiram, ali neki su nažalost nezamenljivi. 🤕 Jedino što im je povoljno je njihov brend Balea, koji je i sa redovnim cenama pristupačan.
2022 01 09
Ni meni se taj novi sistem u DM-u ni malo ne svidja, po meni cista glupost
2022 01 12
Takođe mi se ne dopada i takođe sam primetila da su određeni artikli skuplji nego što su bili. Kome treba, Mixa kreme u Liliju trenutno 550 din, u DM-u 750
2022 01 13
Ni meni se ovaj princip ni malo ne dopada. Pre kada udjem u Dm po jednu stvar kupim jos 5 na snizenju. Ovo “uvek povoljno” mi je bas odbojno, posebno jer su cene u katalogu iste kao i pre, a za neke cak i skuplje kako sto rekose clanice 🤔 I pritom su im u katalogu sve neki bezveze proizvodi, a gotivila sam cekam skuplje brendove da budu na 20-30% pa da kupim Od sad u Dm samo po ono sto nema nigde druge osim tamo.
2022 01 17
Iskreno mislim da su napravili loš potez. Do sada sam sve pazarila u DM ali sada sve više svracam u Lily. Ne znam bas koliko će im ova nova koncepcija doneti pazare.
2022 01 19
To "uvek povoljno" je marketinska obmana. Stavili su neke proizvode koji su zaista snizeni ali njih je minimalno, a na nekih 70% pa i 80% su stavili to "uvek povoljno" iako im je to redovna cena. Uz to, jedna novina i razlika je sto sada nisu u obavezi da pisu staru i novu cenu, jer ovo nisu akcije, tako da kupac ne zna da li i sta stedi jer nema polaznu cenu koju bi uporedio sa tom "uvek povoljnom". Jedini nacin da ih kupci nateraju da se vrate na stari sistem je da se vise ne kupuje kod njih, osim onog bas neophodnog npr. njihove robne marke koje nemate na drugom mestu da kupite. Mada, znajuci nas kakvi smo mislim da od toga nista.
2022 01 23
Esprit, lepo si ovo objasnila. Meni je isto glup taj potez, pritom najvise me nervira bas to sto nemam uvid koja je cena proizvoda bila pre “uvek povoljne” cene. Bukvalno mi deluje kao marketinski trik i da vecina stvari zapravo nije ni snizena. Uzas
2022 01 23
Pa zato su je i uveli, da nemamo uvid.... Meni je bezveze akcija. Balea dvofazno sredstvo je na popustu bilo oko 130 din, sad je uvek povoljno 200 din.
2022 01 24
Jedan od nacina da nadjete pocetne cene i one sa pravih akcija je da nadjete prosle kataloge i uporedite. Primer: https://issuu.com/dmdrogeriemarktsrbija/docs/dm_katalog_novembar_hp Ja za neke stvari koje sam kupovala znam akcijsku i realnu cenu pa mene ne mogu da predju sto se tih proizvoda tice, ali sto se tice nekih koje sam kupila jednom ili retko obracala paznju tu bih se vec mogla zeznuti. Zato cu kod njih uzimati samo ono sto znam da je zaista cena kao sa akcija pre i ponesto od njihove robne marke.
2022 01 24
Slazem se sa Esprit21, od sad uzimam kod njih samo ono neophodno sto je njihova marka i nemam gde drugo. Ugavnom su to neke mazalice, i proizvodi za lice i kosu. Kremu koju sam na akciji placala 150/175din sada je 250din, da ne spominjem neke skuplje stvarcice na kojima se razlika u cenama bas oseti. Trenutno sve neophodno uzimam u Lilly-u, mada kao sto si napisala tesko da ce se Dm bojkovati vidim da dosta blogerki i influensera forsira reklamu "uvek povoljno" navlaceci ljude da zaista i poveruju u to sve dok ne postane nesto normalno i sto se podrazumeva.
2022 01 29
Ne pratim blogere/influensere, smesno mi je to, ne znam ni zasto ih bilo ko prati. Kad me zanima utisak za nesto pitam obicne ljude ili potrazim utiske na raznim stranama, umesto da citam utisak nekog ko je pakete dobio besplatno, ili je placen za to. Svaki dan se mozete uveriti u besmislenost tog "uvek povoljno" koncepta. Evo samo jedan primer, kokosov secer 200g u DM je "uvek povoljno" oko 325 dinara, u Merkatoru je snizeno na 209. Znaci da i DM moze da prodaje za 209 i ima zaradu, ali ne, nama se prodaje ta "uvek povoljno" prica gde nista zapravo nije povoljno sem par stvari iz cele radnje. Sve ostalo mozete naci daleko povoljnije na drugom mestu.
2022 01 29
Ma ne pratim ni ja, ali mi cesto izbacuje neke reklame. A i DM ih stalno reshare-uje. Da, u pravu si u potpunosti. Imaju zaradu i sa akcijim cenama ali nece zato sto znaju da ce ih narod i dalje kupovati.
2022 01 30
1 2