Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Hormonska spirala Mirena

Pozdrav drage zene :) interesuju me vasa iskustva sa hormonskom spiralom, bakarnu sam imala pola godine ali zbog velikih odliva i bolova nisam vise mogla izdrzati i skinula je i sad planiram ugraditi hormonsku :)
2022 03 09
Ja bih predložila svakoj ženi da kupi Maybe baby i prati plodne dane, da ne razmišlja o posledicama ugradnje spirale i uzimanja hormonskih pilula
2022 03 10
> jacaikaja: > Ja bih predložila svakoj ženi da kupi Maybe baby i prati plodne dane, da ne razmišlja o posledicama ugradnje spirale i uzimanja hormonskih pilula Slazem se sa Vama. Komsinica je imala sad tacno ne znam koju i ostala u drugom stanju... tako daaa... 🤗
2022 03 10
Prevashodno je ovo najzdraviji nacin kontrole začeća, a od kad sam odavno u bolnici slušala ženu koja priča o spirali i ide na operaciju zbog iste, od tad sam zgrožena. O kontraceptivnim pilulama neću ni da pišem, jer mnogima se ciklus poremeti, plus je svaki organizam drugačijeg hormonalnog statusa, a i u vezi dugogodišnjeg ispijanja pilula sam čula da bi trebalo prekinuti, te čekati par godina da se organizam iščisti, te planirati onda trudnoću. Naravno, o tome se ne priča.
2022 03 10
Mirena je jedna najpouzdanija spirala za koju znam.Nemam je,ne koristi nista od pilula,niti imam aparatic za plodne dane...tetka moja je godinama nju koristila i bila zadovoljna.Nikad se nista nije desilo,narocito ne trudnoca.Stavlja se 5.dan ciklusa i naravno sto najpouzdaniji ginekolog da je stavi.Postoje i bakarna i srebrna spirala koje su najeftinije i dostupne u apotekama,ali najbolja je Mirena.Hormonske spirale se stavljaju ako zena za ciklus potrosi celo pakovanje ulozaka,kad ima obilno krvarenje iako je hormonska ne stvara brkove i jacu maljavost kao sto to pilule rade.Provereno jer sam pitala svog ginekologa za nju i sve ovo mi je rekao..99% stiti. Rok joj je 5 godina i mora da se ide na kontrole da se prati da li se pomerila ili ne daj Boze zarasla,pa mora hiruska intervencija,ali verujem da zivimo u savremenom svetu gde svaka zena ide na redovne preglede i vodi racuna o spirali.
2022 03 11
KristinaCa 12 je sve lepo objasnila.Ja sam koristila prvo bakarnu ali mi nije odgovarala pa sam ju posle 2 meseca izvadila i zamenila posle nekog vremena s srebrnom. Koristila sam ju 5 godina bez ikakvih problema.Ciklus mi je bio koji dan duzi nego pre nje i jace sam krvarila ali nista strasno.Isla sam na redovne kontrole jednom godisnje i izvadila nakon 5 godina.Nisam posle koristila nikad i nemam nikakvih problema jer sam ju koristila.Zene ju zanemare i ostave po 8 i vise godina sluzi i dalje, ali uraste i posle je potrebno hirurskim putem ju odstraniti.Meni su isto preporucili hormonsku ali je doktorka odustala jer sam u obe trudnoce imala problema s hormonima koju su mi pravile komplikacije u vidu trnjenja prstiju i zatvaranjem nervnog kanala pred kraj trudnoce. tako da u mom slucaju nije bila adekvatna ,a mozda bi mi i bila ok ,a inace ju hvale i preporucuju.
2022 03 12
Moja preporuka bi bila da svaka zena sama treba da odluci o svom vidu kontracepcije koji smatra da joj odgovara, da se raspita i sama resi, nikako da joj neko namece stav i misljene ili da ju prisiljava.
2022 03 12
To se podrazumeva da svako odlučuje šta će raditi sa svojim telom. Ja volim da čujem mišljenja i više lekara i više ljudi koji su nešto iskusili u praksi, pa posle svega donosim konačnu odluku. Generalno, upoznata sam sa raznim slučajevima, imam dovoljno godina, pa se sve manje raspitujem, mada, čovek se uči dok je živ. Uvek se nešto pametno može čuti
2022 03 12
> himera666: > Pozdrav drage zene :) interesuju me vasa iskustva sa hormonskom spiralom, bakarnu sam imala pola godine ali zbog velikih odliva i bolova nisam vise mogla izdrzati i skinula je i sad planiram ugraditi hormonsku :) Ja sam imala miom i obilne menstruacije,kupila sam Mirenu,ali sam morala na operaciju,pa spiralu nisam upotrebila.Ako budes zainteresovana,imam i racun,neotpakovana je,prodala bih je dosta jeftinije.Nevena 0641339418
2023 03 19