Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Nega tela, lepota, kozmetika /

Koji parfem koristite?

Drage clanice, zanima me koje parfeme koristite? Verovatno je bilo ovakvih tema, ali mene zanima koji pafrem koristite za: Prolece🌸🌻🌼 Leto🌞🍹🌈 Jesen🍂🍁☔ Zimu⛄❄🍵 Da li koristite razlicite parfeme za svako godisnje doba ili imate neki koji Vam je omiljen i koji uvek koristite?😊
2022 03 12
Neki teži parfemi nisu za leto, ali osvežavajuci mogu i zimi. Koristim nekoliko, kako mi kad dodje, nekad i mešam one koji idu dobro zajedno, tipa- imaju oba dominantnu vanilu ili su oba osvežavajuca. Najnoviji mi je Kenzo Jungle, danas kupih pola bočice od 50 ml, pre njega stigao Guerlain Black Perfecto i on bolje stoji kad je hladnije, čim otopli, sladji mi je. Čekam Shalimar da ga istestiram dok ne otopli, da dobijem tu dimastu vanilu, pa preživeću težak pocetak. Planiram Valentinu Poudre da naručim, zbog dominantnog pudera naravno, pošto mi je Narciso Poudre odličan (po hladnijem vremenu najviše i lepše se tad otvara). Cavalli-jev Gemma di Paradiso ne mogu nigde da nadjem, pa ga štedim, on mi je super i zimi i leti, ko ga prodaje, tu sam ♥️. Zimi mi ide Chopard Casmir, Cacharel Lou Lou, Cavalli Paradiso Assoluto (mada njega koristim uvek), Cacharel Eden. Boucheron Quatre može uvek, a pravi mi je prolecni, mada ga koristim i leti. Neke sam uzgustirala, pa ih se slabo setim, a Jacomo Purple Silences, kog takođe nigde više nema, mi je fantastičan, porede ga sa Dior Addict-om, meni je bolji. I njega štedim. Volim neke starije parfeme, a volim i nove, nema pravila kod mene. Danas sam se oduševila sa dva totalno različita, Montale Chocolate Greedy (nikako za toplo vreme) i Elie Saab Forever (svrstala bih ga u prolecne, ali može uvek), a isključivo zbog trajnosti na mojoj koži, jer mi je generalno to problem. Od svih naprskanih mi se Montale izdvajao po auri. Guerlain L'Instant mi je predobar, ali bih volela da je jači, on mi ide za svako godišnje doba, onako za lično uživanje. Kad ne znam koji bih, prsnem Mistero di Roma ili *sestru* Essenza, to mi ide uvek
2022 03 12
Do sad kako bih na sta naletela, tako sam kupovala. Poslednji ljudski da sam uzela bio je just cavalli pre 2 god. koji sam sebi kupila za rodjendan, a ovako dok sam zivela sa sestrom, uglavnom neke zarine i yves rocher koje je ona sebi uzimala.. poslednjih mesec - dva koristim iskljucivo rucno radjeno parfemsko ulje koje me je oduvalo tako da standardne vise necu kupovati sigurno, narocito kako krece lepse vreme, toliko mi lepo mirisu da ja nista drugo ne mogu da stavim, a jos letos sam presla inace na rucno radjenu kozmetiku (sapuni, sampon, balzam, buteri, kreme i sl.) pa cini mi se da dok ne vidim 'rucno radjeno' u opisu, izbegavam 😄
2022 03 12
![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/94447ac2c4280937f3bae6c6bf365f34.jpg) I ![] moram da reklamiram, preko instagrama sam kupila, 600 din. bocica od 10 ml, za sad samo ova 2 mirisa imam, a veca je ponuda, moracu da probam jos neke 🥺
2022 03 12
Meni je palo na pamet da uzimam koncentrisana parfemska ulja i kombinujem, te da sebi nadjem idealnu kombinaciju, tipa- 2 kapi vanile, 3 irisa, 4 ljubičice... Koliko su postojana i intenzivna ta parfemska ulja? Ja volim da prsnem i na garderobu, zato retko uzmem parfemsko ulje. Što se tiče *prirodnijih* parfema, hoću L'erbolario Iris da probam, svi tvrde da je bas intenzivan, a ja tražim puderastu ljubičicu, koja se *čuje*
2022 03 13
Ovo sto sam uzimala su dve razlicite kombinacije, onako kad se stavi meni su bas po meri, kopkalo me je da li i drugi osecaju jer nije to naprskas pa zamirise prostorija u koju udjes, ali je to prestalo da mi bude bitno jer sama sebi prelepo mirisem 🥰 Ali kad je mama bila kod mene i otisla do kupatila, kad je izasla, prosla je pored mene i odmah sam skontala da je isprobala jedan, osetila sam, haha. A ovako citala sam da znaju i po par sati da traju, meni se cini da je ipak dosta krace. Opet kontam prolece/leto bice drugacija prica narocito kad se obuce nesto otvorenije i laganije, nije isto stavim ulje pa dzemper pa jaknu ili kad je letnja haljina u pitanju.. Uzimala sam i ona ulja sa lekovitim svojstvima, recimo mentol pa smo mackali klinac i ja kad smo bili prehladjeni, jednom kako je zaspao i ja pridjem tacno kako se znojio tako je isparavao taj miris sa njega pa me sad zanima hoce li se desiti isto i sa parfemskim uljem, mrzim leto, ali za ovo ga cekam 😄
2022 03 13
Leti koristim one Avon mirisljave sprejeve,a kad negde krenem Avon Sensation (odlicno mirise) i Cristal Noir Versace
2022 03 13
Christina Aguilera by night od kad je izašao do danas 🥰
2022 03 13
Just Cavalli her, Cavalli Serpentine, Bvlgari omnia golden citrine, Versace yellow diamond intense, Calvin Klein In2u, Calvin Klein Obsession night, Women'secret eau my secret, Carolina Herrera Vip 212 rose.. Ovo je moja trenutna kolekcija. Koristim ih naizmenično, u zavisnosti od raspoloženja, ne godišnjeg doba. Većina na mojoj koži dobije neku puderastu, vanila notu.. ima i cvetnih. Želja mi je da ovom spisku dodam i Zadig&Voltaire This is her, zatim Hugo Boss The scent i the scent private accord, Noa cacharel, Bvlgari omnia crystalline, Chanel chance, Jimmy Choo edp.
2022 03 13
Cartier la panthera,vrh
2022 03 13
Aristocrat i Rolex... Rolex svakodnevno, a Ajmal kad idem u neku štetu 😎😂
2022 03 14
Boucheron Quatre i za dan i za noć i za leto i za zimu, samo dnevni mi je Women' Secret Candy Temptation koji trošim više nego vodu a zimski/noćni omiljeni, od kad je izašao (svima uveliko omraženi :'D ) Lady Million Paco Rabanne. Inače kad se zalepim za neki parfem (ili bilo šta od kozmetike genralno) nema sile da ga menjam ili isprobavam nove, bukvalno decenijama koristim jedno te isto :D
2022 03 15
Moj večiti favorit je Versace Crystal Noir, njega konstantno imam u kolekciji iako ga nekad ne prsnem mesecima. Uz njega sam dodala Moschino Fresh plavi, Versace Crystal Yellow Intense, i Marc Jacobs Perfect. Ali baš mi brzo ispare sa kože i stvari, pa zbog toga nisam nešto oduševljena, pogotovo Marc Jacobs i Versace Yellow Intense. Ali generalno uvek se uhvatim za jedan pa njega forsiram zima/leto dok ne pređem na drugi.
2022 03 16