Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

O korisnicima sajta mojekrpice.rs /

Da li ste nekad odbili saradnju sa nekim?

Ako jeste, zanimaju me razlozi i na kraju krajeva, da li mislite da kao prodavci imamo pravo na to. Clanica, bez stvari za prodaju, i utisaka, mi se javi sa potvrdom-zelim, odredjenu stvar, ja joj odgovorim sa informacijama i ona nestane na par dana, zatim se javlja uz obrazlozenje da nije imala internet i opet pita za stvar, ja ponovo odgovorim i evo nje ponovo nema da se javi. Meni to deluje neozbiljno i razmisljam da ukoliko se odluci napokon, prosto, odbijem prodaju.
2022 04 07
Dešavalo se svašta. Dogovorimo se sa članicom koja je imala jedan ili čak nijedan utisak da mi stvari pošalje prekosutra, tada sam bila na ispitu i nisam bila u mogućnosti da uzmem odmah ako mi pošalje odmah. Da bi ona sutradan poslala poruku da joj je sigurnije da joj ja uplatim odmah sada novac da vidi da sam ozbiljan kupac pa će ona poslati nakon toga. 😳😆 Tada sam se bas iznervirala jer je bilo ne sutra nego prekosutra da pošalje, ja sa 40ak pozitivnih, ona ni sa jednom ili sa jednom i mene neko preslisava i menja dogovor, plus NA ISPITU SAM, znači naglasila sam joj još kad smo se dogovarale da sutradan imam ispit i da je to jedini razlog. Bilo je i situacija da imaju negativne ali neće da uplate unapred jer NISU PREVARANTI i kako da budu sigurne da ću poslati paket. 😆😳 To odmah otpišem jer nemam vremena za ubeđivanja sa ljudima kojima se već dešavalo da ne preuzimaju pakete. Razmene... E to mi je omiljeno. Može razmena? Može, svidja mi se to. To je sestrino. Joj to je davno prodato ali nisam obrisala i ne obrise ni tada. Ili bi 10 stvari za jednu...
2022 04 07
> Ruzicastazvezda: > Dešavalo se svašta. Dogovorimo se sa članicom koja je imala jedan ili čak nijedan utisak da mi stvari pošalje prekosutra, tada sam bila na ispitu i nisam bila u mogućnosti da uzmem odmah ako mi pošalje odmah. Da bi ona sutradan poslala poruku da joj je sigurnije da joj ja uplatim odmah sada novac da vidi da sam ozbiljan kupac pa će ona poslati nakon toga. 😳😆 Tada sam se bas iznervirala jer je bilo ne sutra nego prekosutra da pošalje, ja sa 40ak pozitivnih, ona ni sa jednom ili sa jednom i mene neko preslisava i menja dogovor, plus NA ISPITU SAM, znači naglasila sam joj još kad smo se dogovarale da sutradan imam ispit i da je to jedini razlog. Bilo je i situacija da imaju negativne ali neće da uplate unapred jer NISU PREVARANTI i kako da budu sigurne da ću poslati paket. 😆😳 To odmah otpišem jer nemam vremena za ubeđivanja sa ljudima kojima se već dešavalo da ne preuzimaju pakete. Razmene... E to mi je omiljeno. Može razmena? Može, svidja mi se to. To je sestrino. Joj to je davno prodato ali nisam obrisala i ne obrise ni tada. Ili bi 10 stvari za jednu... Mozda sam ja naivna ali nikako ne razumem hirove, neozbiljnost i neodgovornost.
2022 04 07
> EnaElena: > Ako jeste, zanimaju me razlozi i na kraju krajeva, da li mislite da kao prodavci imamo pravo na to. Clanica, bez stvari za prodaju, i utisaka, mi se javi sa potvrdom-zelim, odredjenu stvar, ja joj odgovorim sa informacijama i ona nestane na par dana, zatim se javlja uz obrazlozenje da nije imala internet i opet pita za stvar, ja ponovo odgovorim i evo nje ponovo nema da se javi. Meni to deluje neozbiljno i razmisljam da ukoliko se odluci napokon, prosto, odbijem prodaju. Upravo mi se isto dešava,i sve češće su to profili sa 0 utisaka
2022 04 07
Razumem da nekad nekome nešto iskrsne. Ne mora mi se paket poslati sutradan, ne mora mi se uplatiti novac istog dana, ako neko ima obaveze može paket poslati i sledeće nedelje. Baš nisam ni dosadna, imam razumevanja za x stvari. Ja prva imam obaveze oko faksa, oko privatnog posla i ne mogu biti u pošti bas svakog dana. Ali su me neke situacije bas nervirale. Ili ta sloboda da pošaljem nekome haljinu od 5000 da taj neko bez utisaka proba pa da mi vrati ako nije okej... Pa nismo mi drugarice, ženo. Ili ove neke koje bez grama blama pitaju je l mogu da im poklonim pola profila... Ja bih to, to i to ako moze na poklon. 😳 Začudim se često ali se apsolutno ne objašnjavam. Radije neću prodati nego da mi se paketi vraćaju ili da imam neke situacije bezvezne a bespotrebne
2022 04 07
I meni se dešavalo da me pitaju za razmenu, i onda kad kažem šta mi se dopada budu u fazonu "to je drugaricino" "e to ne mogu da nađem već neko vreme" ili "to mi je isključivo za prodaju". A bilo je i onih koje traže razmenu, ali da im doplatim za njihov predmet, jer njima ipak ne trebaju svi predmeti za koje su tražile razmenu. Na kraju sam skroz odustala od razmena. Takođe je bilo i devojaka koje su živele na Petrovaradinu, pa čak i dalje, i tražile da im donesem predmet na adresu, a one će ako je potrebno da mi plate autobusku kartu do tamo. Nije mi problem da se nađem na pola puta s kupcem, ili da mu donesem ako je u blizini i ne može da dođe zbog deteta, ali to ne znači da ću izigravati poštara i nositi predmete na drugi deo grada. Stvarno se trudim da budem fina i maksimalno korektna prema svima, ali očekujem isto i od druge strane... 🤍
2022 04 07
Zato sam razmene prestala da radim, ponekad i ako se baš baš baš poklopimo.
2022 04 07
Jedna članica mi je iskočila pre par meseci da pita za razmenu ili poklon, jer su joj hitno potrebne neke stvari. Nisam bila za razmenu, ali nisam nosila te predmete, dugo su mi stajali i prodavala sam ih za smešne novce, pa sam odlučila da joj ih poklonim. Nije preuzela. Paket mi se vratio, ali ga nisam podigla jer nisam htela da plaćam duplu poštarinu. Više ništa ne poklanjam na sajtu, već ostavim ljudima kojima je stvarno potrebno.
2022 04 07
Kad napisete "prodavci" onda zvuci kao da vam je ovo biznis, sto ipak nije osnovna namena sajta :) Cesto odbijam saradnje, cim mi nesto bude sumnjivo, ili ako vidim da osoba nije bas od poverenja. Uglavnom mi nije hitno da prodam stvari po svaku cenu pa tako ne bih da placam postarine za vracene pakete. Primer 1: Clanica mi postavlja pitanja o velicini i izgledu predmeta iako su mere i sve informacije bile detaljno navedene u opisu -mrzelo je da cita opis. Primer 2: Clanica je zainteresovana da kupi predmet, ali trazi nerealan popust. Ako novu stvar prodajete u pola cene, mislim da je bezobrazluk traziti neku minimalnu cenu. Pritom su njene cene za novo,iste kao u radnji. Takodje odgovara na moje poruke posle dan, a onda jednog dana zahteva da joj posaljem istog dana po ceni koju ona predlaze. To su neki od poslednjih slucajeva kojih se secam.
2022 04 07
Ovde konkretno nisam imala takve slucajeve, ali na fejsu sam ih imala brda i brda sam i odbila. Krecu da se natezu sa mnom kao da smo ovce cuvale zajedno i znamo se, uredno im posaljem sve kupoprodajne profile da se uvere u moje saradnje. Trazila sam da saradjujemo na kupoprodajnom sajtu ako imaju, oni nemaju ali odgovorno tvrde kako ce da pokupe pouzecem paket. Posle 3 poruke kad krenu da se natezu samo odbijem saradnju ili kazem da je neko drugi pristao na moje uslove kupovine (uplata pa slanje, na fejsu ne pravim izuzetke) i to je to. Ali jos vise se jezim na nepismene poruke, pitaju me nesto ne znam ni sta pitaju - par puta sam otvoreno napisala da ne razumem sta pise u poruci, em ne znaju da kucaju jos na sve to ne znaju ni pravopis zaista ne mozete da zamislite kakve sam poruke dobijala. A da ne pricamo o gomili neozbiljnih ljudi, jedan je 2 nedelje govorio kako uplacuje pare i na kraju sam prodala jaknu nekom drugom ali on me i dalje lagao kako ce da uplati pare i naravno nikad nije uplatio... ne znam dal je zaista mislio da cu nasesti na to 😂
2022 04 07
Ovde ne, ali na drugom mestu nekolicinu sam blokirala, neke nakon saradnje, a neke da ne bi doslo do saradnje, preventivno jer se vec iz poruka videlo da nije tu sve kako treba.
2022 04 07
Mene je jednom kontaktirala neka devojka (ako je bila devojka) bez ikakvog utiska koja je želela da kupi od mene gaće, ali da se nađemo lično i kao preuzeće njen dečko - neka hvala! Smarala me je danima, šteta što nema opcije block na ovom sajtu. Na kraju sam se toliko iznervirala da sam obrisala oglas i gaće bacila u đubre (iako su bile nove). Nekad je i to lakše pa sačuvati živce. Kako je neko gore napomenuo, nije mi ovo biznis pa da mi zavisi sve od toga da prodam što pre i po svaku cenu.
2022 04 07
Rec-prodavac, sam upotrebila posto fakat, prodajemo ovde stvari a naravno da nikom ovo nije neki biznis niti zarada za zivot, bar ne ozbiljna jel. Neverovatno je koliko cudnih ljudi ima a zapravo je politika skroz jasna i prosta, kultura, postovanje i doslednost. Izgleda da ne razumeju svi to i drago mi je sto citam da je po vama sasvim ok odbiti saradnju sa takvima.
2022 04 07
Sve je stvar dogovora. Smatram da svako ima prava da se raspita,i razmisli...ponudi svoju cenu,koliko moze izdvojiti itd... Ali one osobe koje posalju por da ŽELE a pritom vise nikad ne odg na por,ja mislim da s tim osobama treba izbegavati saradnju... Znak neozbiljnosti....
2022 04 07
Što se prodaje tiče, više puta sam odbila da prodam predmet kad mi se javi članica sa negativnim ocenama. Ne mislim na adminske ili nešto što je opravdano, već na utiske tipa "članica ne preuzima paket". U tom slučaju, izvinim se i kažem da zbog tih utisaka ne želim saradnju, pozdrav i doviđenja. Ako se već 5 devojaka opeklo, ne moram i ja.
2022 04 07
1 2