Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Precenjenost?

Da li se slažete da je prodaja stala? Da li mislite da je precenjenost razlog tome? Ja bih rekla da jeste. Čini mi se da se u radnjama može naći novo za te pare, pa zbog toga se svi odlučujemo da kupujemo po radnjama. Ovo su polovne stvari(ne sve) i trebalo bi da su niže cene(još kad se doda poštarina). Lično mislim da i moje cene mogu biti niže, ali onda mi u razmeni traže sto stvari za jednu njihovu. Šta bi mogle da učinimo da poboljšamo prodaju? 🤗
2022 04 21
> BALMAIN: > Da li se slažete da je prodaja stala? Da li mislite da je precenjenost razlog tome? Ja bih rekla da jeste. Čini mi se da se u radnjama može naći novo za te pare, pa zbog toga se svi odlučujemo da kupujemo po radnjama. Ovo su polovne stvari(ne sve) i trebalo bi da su niže cene(još kad se doda poštarina). Lično mislim da i moje cene mogu biti niže, ali onda mi u razmeni traže sto stvari za jednu njihovu. Šta bi mogle da učinimo da poboljšamo prodaju? 🤗 Odlučujem se da ne kupim u radnji zbog ekologije. Mi još nismo ni svesni koliko odbačena garderoba utiče na zagađenje. Samo treba da vidite neku od tih deponija da bi vam bilo jasnije. Ako vam je već ovde skupo i ne nalazite ništa za sebe, to je okej, imate second handove sa maltene novom robom i mnogo većim izborom nego ovde. Svako ima pravo da bira svoje cene, nažalost ne možemo mi svima da određujemo šta je previše za neki komad.
2022 04 21
Meni se ponude u radnjama ne svidjaju skoro uopste, od krojeva do materijala. Ovde uvek nadjem nesto zanimljivo za sebe samo je sajt pretrpan komercijalnom prodajom i prevarantima, tesko je od njih i prodati i kupiti
2022 04 21
Definitivno je precenjeno. Jako precenjeno.
2022 04 21
Precenjeno ovde, precenjeno i u prodavnicama. Ocito je da je sve poskupelo, samim tim i krpice. Meni samo bas para usi postarina, pa i online iz radnje kada se naruci placa se postarina (osim ako nije neki bas veliki iznos). Postarina oduvek postoji, neko nam to donese do vrata i to kosta, ne vidim toliki bas problem iskreno. 😂 Sada vec sve poste prihvataju slanje kao paket, fiksno 200 din. sto i nije nesto enormno. E sada, ako se plati stvar lupam 300 naravno da se ne isplati, ili ako se porucuje stalno a od razlicitih osoba, ali da je prodaja stala zbog postarine bas ne mislim. Pre sam misljenja da je stala zbog generalno nemanja previse para, uvek postoji nesto hitnije od krpica, sve je sada skuplje ono sto je osnovno 😊
2022 04 21
Poštarina u smislu kupiću majicu za 300 din i toliko ću platiti poštarinu… naravno da košta da neko donese do vrata.. nije stvar u poštarini, nego su cene previsoke.. pa kad se na to doda poštarina izađe kao u radnji.. i onda kupiš novo..> mmmmmmarija: > Precenjeno ovde, precenjeno i u prodavnicama. > Ocito je da je sve poskupelo, samim tim i krpice. > Meni samo bas para usi postarina, pa i online iz radnje kada se naruci placa se postarina (osim ako nije neki bas veliki iznos). Postarina oduvek postoji, neko nam to donese do vrata i to kosta, ne vidim toliki bas problem iskreno. 😂 Sada vec sve poste prihvataju slanje kao paket, fiksno 200 din. sto i nije nesto enormno. E sada, ako se plati stvar lupam 300 naravno da se ne isplati, ili ako se porucuje stalno a od razlicitih osoba, ali da je prodaja stala zbog postarine bas ne mislim. Pre sam misljenja da je stala zbog generalno nemanja previse para, uvek postoji nesto hitnije od krpica, sve je sada skuplje ono sto je osnovno 😊
2022 04 21
Samo generalno pričam i pitam za druga mišljenja.. Naravno da ne možemo drugima određivati cene, samo želim da čujem da li i drugi misle isto.. > monstera: > > BALMAIN: > > Da li se slažete da je prodaja stala? Da li mislite da je precenjenost razlog tome? Ja bih rekla da jeste. Čini mi se da se u radnjama može naći novo za te pare, pa zbog toga se svi odlučujemo da kupujemo po radnjama. Ovo su polovne stvari(ne sve) i trebalo bi da su niže cene(još kad se doda poštarina). Lično mislim da i moje cene mogu biti niže, ali onda mi u razmeni traže sto stvari za jednu njihovu. Šta bi mogle da učinimo da poboljšamo prodaju? 🤗 > Odlučujem se da ne kupim u radnji zbog ekologije. Mi još nismo ni svesni koliko odbačena garderoba utiče na zagađenje. Samo treba da vidite neku od tih deponija da bi vam bilo jasnije. > Ako vam je već ovde skupo i ne nalazite ništa za sebe, to je okej, imate second handove sa maltene novom robom i mnogo većim izborom nego ovde. > Svako ima pravo da bira svoje cene, nažalost ne možemo mi svima da određujemo šta je previše za neki komad.
2022 04 21
Ja nađem u radnjama sve što mi treba, ali uvek pogledam ovde prvo da li ima možda jeftinije( jer je polovno) i onda naiđem da je isto kao u radnji ili veća cena a jednom nošeno.. Svesna sam ja se to ne može iskoreniti i da je to prosto tako, naravno to nije kod svih tako.. ali me zanima mišljenje drugih,. Jer sve češće nailazim na takve stvari. > SvetlanaRadic: > Meni se ponude u radnjama ne svidjaju skoro uopste, od krojeva do materijala. > Ovde uvek nadjem nesto zanimljivo za sebe samo je sajt pretrpan komercijalnom prodajom i prevarantima, tesko je od njih i prodati i kupiti
2022 04 21
> BALMAIN: > Da li se slažete da je prodaja stala? Da li mislite da je precenjenost razlog tome? Ja bih rekla da jeste. Čini mi se da se u radnjama može naći novo za te pare, pa zbog toga se svi odlučujemo da kupujemo po radnjama. Ovo su polovne stvari(ne sve) i trebalo bi da su niže cene(još kad se doda poštarina). Lično mislim da i moje cene mogu biti niže, ali onda mi u razmeni traže sto stvari za jednu njihovu. Šta bi mogle da učinimo da poboljšamo prodaju? 🤗 Nije prodaja baš stala, ali malo sporija je jer je velika ponuda. Sigurno da i veće cene utiču, ali ako nešto stvarno vredi, nije mi žao ni da dam malo više. Da, u radnji se može naći novo za te pare, ali ne ta marka na primer, a draže mi je da kupim kvalitetno, pa makar i polovno, nego krš iz tržnog centra koji pri tom uopšte nije ni jeftin po redovnim cenama. Kupim ponekad farmerke neki noviji model, jer baš taj polovan nema, ali sve te su mi se brzo raspale ili isprale, a plaćene 3, 4000 minimum... Da sam malo sačekala, ovde bi se pojavile za 1500 jednom nošene... Na sajtu se uvek može pitati za popust, ako smatramo da je neka cena veća. Većina članica izlazi u susret, ali možda kao i vi nije htela da stavi nižu cenu, da ne bi neko pomislio da su loše stvari. Poštarina nije jeftina kad se svaki dan naručuje, ali nije ni toliko strašna s obzirom na to odakle sve stiže za jedan dan. Ako se naručuju jeftinije stvari, uzme se više od jedne članice i onda se isplati, pogotovo što i na više poručenih stvari verovatno dobijete popust i od članice.
2022 04 22
Ne bih rekla da je roba ovde precenjena nego su nase plate i primanja uopste nedovoljna pa uvek balansiramo,ako kupimo haljinu nemamo za torbu i tako u krug..pa jedan odlazak u prodavnicu prehrambenih proizvoda za samo osnovne stvari vas kosta par hiljadarki koje 'pojedete' za koji dan a neki predmet sa krpica mozda nosite godinama,moja iskustva su zaista takva..iskreno vise volim ocuvane polovne stvari,kvalitetnijeg materijala nego krpe iz trznog centra..
2022 04 22
Slažem se da je sve ostalo skupo, te su krpe poslednja stavka. Po meni, dobra garderoba ima da se nadje jeftino, ako osoba ima vremena da pregleda po sajtovima, obilazi radnje.. ali je skupa hrana, računi koji stižu mesečno.. Ko ima decu, a nema visoka primanja, za sebe će gledati da kupi za jako nisku cenu ovde ili u sh radnji, možda i nešto skuplje, ali jako retko, dok u sh nema postarinu i može da proba. Lično, mnogo više potrošim novca za osnovne potrepštine, koje su prioritet, nego na ostalo, što nadjem na nekom sajtu povoljno, a imam bas dosta garderobe, obuće, tašni i parfema. Imam vremena i živaca da pregledam, pratim, obilazim, ali neko to prosto ne voli ili ne može, pa retko ugrabi za sebe nešto adekvatno ili prosto ne može da izdvoji ni 2000 za par komada. Plate nisu porasle koliko su podignute cene u radnjama, prvenstveno hrane, sigurno da je kupovna moć smanjena u odnosu na pređašnje godine. Mislim da je dobra ponuda dati više stvari po dosta nižim cenama, da obe strane budu zadovoljne, i kupac i prodavac
2022 04 23
Sve je to tako kao što kažete.. sve je poskupelo, plate iste.. ali ja nisam uopšte na to mislila.. ja sam htela da kažem da je ovde na sajtu sve skupo za polovne stvari.
2022 04 24
I jeste i nije, zavisi kako se gleda, generalno jesu naduvane cene, ali ima i bas jeftinih dobrih komada, doduše u manjoj ponudi. Ko plati nešto 3000 na rasprodaji i obuče jednom, nije skupo 1500 ako je kvalitetno. I ako plati nešto 1000 kvalitetno, nije skupo da proda za isti novac. Nekvalitetni komadi su skupi, makar i 200 bili i oni koji su za jednu priliku (a skuplji), jer se ne iskoriste. Napisala sam da je najbolje prodavati više komada za manje novca, to je bio moj odgovor na pitanje šta možda možemo učiniti da poboljšamo prodaju. I ja ne stavljam skroz niske cene za neke stvari, jer onda u razmeni dajem 3 realno skuplje stvari za jednu ok, gde je realno 1 za 1. Zato za dosta komada, mogu i da prepolovim iznos. Prodavala sam dečije stvari na paket jeftino, za 2-3000 dinara 20+ komada. Isplati mi se, jer oslobodim prostor, mogu u nešto drugo da uložim, a i kupcu, jer se opremi za celu sezonu ili dve, a u radnji bi kupio 2,3 komada za taj iznos, gde je dobio kvalitetnu garderobu, da može dete i u školu da nosi i u kuci
2022 04 24
Ja sam primetila arikle koji su preskupi i uvek se zapitam zašto bi neko kupio nešto što toliko košta preko nekog sajta kad uglavnom nema mogućnosti za povraćaj ili zamenu. A za ostale krpice ima cena od do. Ja npr. kad stavljam cenu razmišljam koliko sam nešto platila i koliko je nošeno ,a sve je uglavnom obučeno svega par puta i ne želim da prodam te stvari po svaku cenu, pošto-poto. Pri tome uhvatim sebe mnogo puta kad izvadim stvari da ih slikam ukapiram da mi se i dalje sviđaju i da ću možda opet da ih nosim nekom prilikom i onda postavim samo stvari koje mi više ne stoje onako kako sam ja zamislila da treba da mi stoje🙂
2022 04 25