Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

mojekrpice.rs /

Ideje /

Da li neko ima iskustva sa bojama za tkaninu?

Zdravo devojke, Kupila sam jednu narandzasto-crvenu bluzu ali mislim da bi bila jos lepsa da je prave crvene boje, pa me zanima da li je neko vec farbao garderobu i koju farbu preporucuje. Inace bluza koju zelim da ofarbam je od lana, cula sam da je vazno da je prirodan materijal u pitanju da bi se boja poprimila bolje 😄
2022 04 28
Ćaos, ja sam farbala od starki, preko tašni do odeće. Sve što sam uflekala ili samo želela da osvežim. Koristila sam Ideal boje, kako piše na kutiji tako sam i radila. Sve je ispalo super. Naravno ako si na majici recimo imala konac koji nije pamučni on ostaje one boje koje je i bio. i evo našla sam na netu postupak - identično sam i sama radila i nadam se da će ti uspeti! Uputstvo za bojenje u veš mašini: 1. Posudice sa bojom i fiksatorom, koje su u ambalaži, zasečete na označenom mestu (kao na slici) i stavite u bubanj veš mašine (ne istresati sadržaj). 2. U bubanj sipajte 500g kuhinjske soli. 3. Čistu tkaninu koju želite da bojite prethodno pokvasite i stavite u veš mašinu. (OVDE BIH SAMO DODALA DA SE RAVNOMERNO POKVASI CELA MAJICA!) 4. Uključite program za pranje na 40 C bez predpranja i bez deterdženta. Kada se ciklus završi, ponovite isti ciklus pranja dodajući 1 supenu kašiku deterdženta za veš koji inače koristite. Bojenje je gotovo i veš mašinu možete koristiti na uobičajen način.
2022 04 28
Hvala ti sto si podelila svoje iskustvo, potrazicu te boje i poslusati savet i naravno pratiti uputstvo, nadam se da ce sve ispasti kako treba 😄
2022 04 28
> AndijanaJo: > Hvala ti sto si podelila svoje iskustvo, potrazicu te boje i poslusati savet i naravno pratiti uputstvo, nadam se da ce sve ispasti kako treba 😄 Ima ih u DM-u.
2022 04 28
Farbala sam samo ako je nesto crno pa je izbledelo,i dobro je ispalo,ja sam uzimala neke nemacke boje u mulleru ali sta mi se ne dopada je to sto recimo ako imate ves taman u kome sam inace prala recimo crna trenerka sa nekim belim znakom,to je povuklo boju od stvari koje sam farbala,a sta me je jos vise nerviralo je to sto oada ofarbas to sto hoces u masini par narednih pranja ves koji hices posle toga da peres ne bi trebao da bude beo ili svetao jer povuce onu sivu mrtvu boju,to je sto se tice kucnog,a farbela sam i u nekoj cistionici braon sotrs u crni i ispalo je vrh :)
2022 04 29
> TashadelPurple: > Ćaos, ja sam farbala od starki, preko tašni do odeće. Sve što sam uflekala ili samo želela da osvežim. Koristila sam Ideal boje, kako piše na kutiji tako sam i radila. Sve je ispalo super. Naravno ako si na majici recimo imala konac koji nije pamučni on ostaje one boje koje je i bio. > i evo našla sam na netu postupak - identično sam i sama radila i nadam se da će ti uspeti! > Uputstvo za bojenje u veš mašini: > 1. Posudice sa bojom i fiksatorom, koje su u ambalaži, zasečete na označenom mestu (kao na slici) i stavite u bubanj veš mašine (ne istresati sadržaj). > 2. U bubanj sipajte 500g kuhinjske soli. > 3. Čistu tkaninu koju želite da bojite prethodno pokvasite i stavite u veš mašinu. (OVDE BIH SAMO DODALA DA SE RAVNOMERNO POKVASI CELA MAJICA!) > 4. Uključite program za pranje na 40 C bez predpranja i bez deterdženta. Kada se ciklus završi, ponovite isti ciklus pranja dodajući 1 supenu kašiku deterdženta za veš koji inače koristite. Bojenje je gotovo i veš mašinu možete koristiti na uobičajen način. Prvi put čujem da veš može da se farba u mašini i bas ste me obradovali jer toliko imam crnih stvari koje bi bilo dobro osvežiti... 🥰
2022 04 30
:") ja sam se oduševila. sve uflekane tamnije stvari sam ofarbala :) i ne vide se ni masne fleke.
2022 05 04