Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Srčani problemi

Od leta prošle godine imam problem sa tahikardijom (povećani otkucaji) i tad sam dobila terapiju da pijem concur svakog dana. Pomaže mi dosta, jer pre njega nisam mogla da funkcionišem od umora uopšte, a sad mi je pola dana bolje, pola loše. Naime, kad sedim ili ležim otkucaji su mi (nakon što popijem lek) 80 u minuti, a pritisak je većinu vremena normalan. U trenutku kad ustanem, otkucaji mi iste sekunde odu od 120 do 140. I kako polako sedam, dok držim prst da pratim puls, tako mi se otkucaji spuštaju, a ako krenem da ustajem opet, tako i otkucaji rastu. Nedavno sam kupila aparat za pritisak i počela i pritisak da merim. Često je 120/80 što je normalno. Ali opet neretko imam nagle varijacije. Kad ležim 90/65, a čim ustanem 125/90. Sam pritisak nije problem koliko i ta nagla razlika od koje mi je loše iste sekunde, svaki put kad promenim položaj. Takođe sam nešto čitala na internetu da kad ustanemo, pritisak treba da padne jer sva krv ode u noge, a ne da skoči. Bila sam kod 4 različita doktora i troje mi je reklo da sam u redu i da, kad mi je loše, dupliram dozu concura - što ne mogu jer su mi onda otkucaji preniski dok sedim i hvata me nesvestica, a sa trenutnom dozom mi je dobro dok sedim, a loše čim ustanem. Četvrti doktor mi je dao bromazepam i rekao da treniram kik boks. Da li je neko možda imao slične probleme? Da znam na šta da ciljam? Određeni test kojim ste dijagnostikovali bolest i našli uzrok i rešenje? Po cele dane ležim, jer mi je loše od bukvalno svega. Trudim se da se krećem, ali ne mogu duže od 20 minuta bez pauze jer mi toliko skoče pritisak i otkucaji da mi se napravi čep u glavi, ništa ne čujem, jedva dišem itd.. Imam 22 godine, ne mogu u krevetu da provedim svo vreme 😂
2022 05 10
Ja imam aritmiju vec od 20-te godine sad su mi povecali dozu ja pijem presolol i diazepam al njega ne pijem svaki dan nego kad mi bas nije dobro, iskreno ono sto je meni pomoglo jeste gvozdje jer sto kazes 2 koraka i umirala sam onda mi je doktorka dala gvozdje rekavsi da je mozda anemija uzrok mog povecanja aritmije popila sam 2 kutije i prosto nisam mogla da verujem da mogu da radim vezbe a da se ne zanesvestim posle toga tako da meni je recimo to pomoglo x-)
2022 05 10
Treba uočiti šta je uzrok, pa delovati na posledicu. Ubrzan rad srca ide uz anemiju, tj uz nizak pritisak, to ide jedno uz drugo često, a hoće i od napetosti i nervoze. Pijem čaj od maticnjaka kad osetim nervozu i napetost, kao i ubrzan rad srca, to je kod mene povezano, a radim i vežbe disanja, to mi pomogne odmah pri ubrzanom radu srca. Dobila sam davno propranol, ali mi nije odgovarao, pila par dana, shvatila sam da sam naglo ostavila cigare i da zato imam problem sa ubrzanim radom srca
2022 05 10
Gvožđe mi je na gornjoj granici. Normalno je valjda od 6 do 25, a meni je 24, 6. Soktori su prvo pomislili da je gvožđe, ali nije. Pa su onda mislili na štitnu žlezdu, hormoni su mi ok. Pa su mi proverili da nemam upalu srčane maramice, nemam. Ne znam kako da nađem šta izaziva te nagle promene u pritisku i otkucajima, sve što su doktori pokušali je bilo ok. Jedino da onaj jedan ludi nije bio toliko lud. Da mi stvarno trebaju bromazepam I kik boks 😂
2022 05 10
Da da i ja sam vadila krv za stitnu to te salju kod privatnika pa sam posle na gvozdje.Nasi lekari su inace jako sposobni u pm xD Ja mucim muku sa stomakom ne znam zasto je naduven to traje vec od 2018-te isla kod svih zivih lekara i ne zna se jos uzrok <,<
2022 05 10
> bloodytears: > Da da i ja sam vadila krv za stitnu to te salju kod privatnika pa sam posle na gvozdje.Nasi lekari su inace jako sposobni u pm xD Ja mucim muku sa stomakom ne znam zasto je naduven to traje vec od 2018-te isla kod svih zivih lekara i ne zna se jos uzrok <,< Sva 4 doktora su bili privatnici, nisam uopšte išla državno 😂 Netolerancija na neku hranu možda? Da li su ti radili te tolerancije na hranu? Ili alergije na hranu?
2022 05 10
Moj muz ima probleme sa pritiskom, odjednom mu skoci i na 180, u pocetku juri u hitnu, tamo ga stabilizuju i tako par puta, skoro mu je jedan dr rekao da uvek ima zorkaptil kod sebe pa kad oseti odmah da pije. U principu niko nista. Da bi skoro uz pritisak imao i gubitak daha, dosli su do toga da je alergija. I sad sam resila na kvantnu analizu da ga posaljem, neko kaze bacanje para, neko da bas pokaze sta je u visku, sta u manjku, tipa minerali, vitamini, paraziti i ostalo...
2022 05 10
> UltraStore: > Sva 4 doktora su bili privatnici, nisam uopšte išla državno 😂 > Netolerancija na neku hranu možda? Da li su ti radili te tolerancije na hranu? Ili alergije na hranu? pa sad i kad ides drzavno za sve rezultate te salju kod privatnika tako da mu dodje na isto xD To na hranu nisam radila razmisljam o tome mada sumnjam da je to posto se ja nadujem bukvalno od kapi vode ma probudim se pogledam stomak kazem mu zbogom ravni stomacicu udahnem vazduh i puf naduje se ,:) svi me pitaju da li sam trudna izlazim samo do poste uvucenog stomaka inace ne izlazim nigde jer mi sve ovo stvara i depresiju >.> ne znam kao i ti trazim dalje uzrok nadam se da cemo ga naci :,'(
2022 05 10
Ultrazvuk srca i eventualno holter, kako bi se isključile anomalije samog srca, pa onda razmatranje ostalih mogućnosti. Ja recimo živim sa tahikardijom jer imam urodjenu anomaliju, prolaps mitralnog zaliska, ali ni to nije ništa strašno, prepisan lek za ne daj boze ekstremne situacije da puls ode u nebesa, pila sam ga samo dva puta. Elem holter svakako nije loša opcija da se realnije isprate varijacije za vreme za koje se nosi! 🤗
2022 05 10
Ja sam nosila i holter, sve ok, otprilike sam znala da je na nervnoj bazi, imala sam napete situacije svaki dan. Recimo da sam zdravstvene probleme rešila kad sam se razvela. Osim u slučaju kad je nešto urođeno, sve ostalo uglavnom dolazi iz glave, tj iz osećanja, tj od napetosti, pretrpljenog stresa, nelagodnosti, loših misli..kako god. Nadutost stomaka je nervoza creva. Uz to ide često i neka netolerancija na hranu, tipa laktozu ili gluten. Može biti i u maloj meri. Alergije su povezane sa određenim osećanjem teskobe, gde ne možete da dišete punim plućima- prosto objašnjeno, strah ima veze sa bubrezima, bes sa jetrom.. Skoro sam slušala na youtube dr koja je lepo povezala stanje organizma na mentalnom i fizičkom nivou. Ljudi sa visokim pritiskom su često oni koji potiskuju probleme, uz to vole da dobro i pojedu (još jedan vid bežanja u nešto sto ih lažno smiruje). Ja lično mislim da je ludi dr bio u pravu, ali uz kik boks uzmi čaj koji otklanja napetost, bromazepam ti ne treba, jer se redovnom konzumacijom navikneš i organizam ga traži, a ne rešava problem na duže staze. Ja sam sama sebi bila dr, jer sam shvatila da čovek sam treba sebe da sagleda realno, kakav je i šta mu je potrebno, šta mu smeta i da doktori nemaju čarobni štapić, tj savet- mogu te samo usmeriti, ako su dobri stručnjaci. Najlakše je prepisati lek. Pražnjenje organizma na fizičkom nivou je veoma važno, bilo da su neke vežbe, trčanje, brzi hod, borilački i svi ostali sportovi, plivanje.. Treba samo naći šta najviše prija i uklapa se u svakodnevni raspored. Uz to treba primetiti i ako određena hrana smeta, te je uzimati u maloj meri ili izbaciti. Ovo se više odnosi na problem želuca i stomaka. Stomak može biti nadut i od gladi, a da je ne osećate. Ako nikad niste gladni, verovatno ste anksiozni
2022 05 10
Drugarici se pojavio isti problem preko zime. Bila na svim ispitivanjima i kardiolog ustanovio da je kod nje najverovatnije post kovid sindrom, navodno je učestala pojava. Nisam pametna, kod nje su isključili sve druge uzroke.
2022 05 11
> bloodytears: > > UltraStore: > > Sva 4 doktora su bili privatnici, nisam uopšte išla državno 😂 > > Netolerancija na neku hranu možda? Da li su ti radili te tolerancije na hranu? Ili alergije na hranu? > pa sad i kad ides drzavno za sve rezultate te salju kod privatnika tako da mu dodje na isto xD To na hranu nisam radila razmisljam o tome mada sumnjam da je to posto se ja nadujem bukvalno od kapi vode ma probudim se pogledam stomak kazem mu zbogom ravni stomacicu udahnem vazduh i puf naduje se ,:) svi me pitaju da li sam trudna izlazim samo do poste uvucenog stomaka inace ne izlazim nigde jer mi sve ovo stvara i depresiju >.> ne znam kao i ti trazim dalje uzrok nadam se da cemo ga naci :,'( Probaj sa kvantnom, ne možeš mnogo da izgubiš :)
2022 05 11
> bloodytears: > pa sad i kad ides drzavno za sve rezultate te salju kod privatnika tako da mu dodje na isto xD To na hranu nisam radila razmisljam o tome mada sumnjam da je to posto se ja nadujem bukvalno od kapi vode ma probudim se pogledam stomak kazem mu zbogom ravni stomacicu udahnem vazduh i puf naduje se ,:) svi me pitaju da li sam trudna izlazim samo do poste uvucenog stomaka inace ne izlazim nigde jer mi sve ovo stvara i depresiju >.> ne znam kao i ti trazim dalje uzrok nadam se da cemo ga naci :,'( Potpuno te razumem, isti slučaj i kod mene. Išla sam kod gastroenterologa i uspostavljena mi je dijagnoza "sindrom nervoznih creva", što mi zvuči kao nešto što ti kažu kad ne znaju baš šta ti je tačno 🤷🏻‍♀️ ali prepisali su mi neke lekove za smirivanje creva koji su mi dosta pomogli. Osim toga imala sam i kandidu u crevima koja mi je pravila haos, tako da nije na odmet ni to iskontolisati.
2022 05 11
Da znam da ce mi pomoci bukvalno bih sve probala pre 2.5 godine ostavila cigare prestala da pijem kafu zamenila je zelenim cajem, jedem avokdo, pirinac, slatki krompir, salate, tofu, sejkove pravim znaci gledam da se zdravo hranim no opet smeta mi luk, pecurke ma sve mi smeta pojedem jedan avokado na 3 dela za dorucak rucak i veceru sa po parcetom tosta znaci ne jedem mnogo ne pretrpavam se jer ne mogu da disem kad pojedem nesto od nadutosti sve sto mi kazu ja probam, posle silnih ultra zvukova, vadjenja krvi, kaze meni doktor e pa ne znam moraces da zivis sa tim -.- vadila sam na kandidu ali ne u crevima nego su mi vadili bris iz grla nemam, radila na parazite nemam, sve je ok e sad hoce da me salju da gutam crevo za snimanje zeludca medjutim iskreno ja sam rekla ja bi umrla kad bi to morala da radim, citala sam za taj "sindrom nervoznih creva" i to bih bas da vidim za kandidu u crevim i heliko bakteriju ajde jos i to da proverim posto mi bukvalno zivot stoji, inace da anksioznost je prisutna u mom zivotu bas zato sto dugo nisam izlazila sad otici recimo do grada sama pomisao na to za mene je nocna mora zaboli me stomak, preznojim se hocu da se onesvestim i jednostavno ako sam na stanici vracam se kuci ako sam u busu desi se da posle druge stanice izadjem i vracaj se kuci.Uzecu u obzir sve vase savete. Izvinjavam se clanici sto joj se umesah u temu ,:(
2022 05 11
Poslušajte na youtube Jasna Barjaktarevic, Sindrom hroničnog umora Ima priče o svemu
2022 05 11
1 2 3