Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

O korisnicima sajta mojekrpice.rs /

Prevarant!!!

Ja npr smatram da je prevara-prevara. I nisu mi jasna ona pravila da do odredjenog iznosa se ne snosi pravna odgovornost. Zar je bitno koliki je iznos valjda se kaznjava sam čin i bezobrazluk. A tek ovde- falsifikovanje... iznos ostecenja bi mogao da se uzme u obzir jedino za visinu kazne. A svako takvo delo se mora kazniti! Prvo zato sto nije isto ako ostetite nekoga za 1000dinara ko prima 6000din mesecno i ko prima 600 000din mesecno. 1000 mozda nije mnogo ovako generalno ali onom ko prima 6000 mesecno je mnogo. A naravno-ne zna koga vara i kome uzima mozda i poslednje pare.... strasno.
2022 05 17
> TreasureCaravan: > > jelena2606: > > Mozda ispadnem glupa u drustvu :D ali da li zna neko kako je on ovo uspeo da odstampa,ovo zaista isgleda kao iz poste,do najsitnijeg detalja..bar mi tako izgleda > Pretpostavljam da je skenirao uplatnicu i onda na toj skeniranoj slici samo otkucao svoj tekst na polja uplatilac/primalac/br tekuceg.. Nakon cega je odstampao, potpisao, uslikao i eto prevare Pa ako je tako lako,onda uopste nije naivno...Mislim kako da znamo.Neko ovakvu fejk uplatnicu moze da pokaze i optuzi nekoga da mu nije poslao a on kao ima dokaz da je uredno uplatio.Ovo svakako treba prijaviti policiji.
2022 05 17
Ali moze se izvaditi izvod iz banke i dokazati da nije bilo uplate.> jelena2606: > > TreasureCaravan: > > > jelena2606: > > > Mozda ispadnem glupa u drustvu :D ali da li zna neko kako je on ovo uspeo da odstampa,ovo zaista isgleda kao iz poste,do najsitnijeg detalja..bar mi tako izgleda > > Pretpostavljam da je skenirao uplatnicu i onda na toj skeniranoj slici samo otkucao svoj tekst na polja uplatilac/primalac/br tekuceg.. Nakon cega je odstampao, potpisao, uslikao i eto prevare > Pa ako je tako lako,onda uopste nije naivno...Mislim kako da znamo.Neko ovakvu fejk uplatnicu moze da pokaze i optuzi nekoga da mu nije poslao a on kao ima dokaz da je uredno uplatio.Ovo svakako treba prijaviti policiji.
2022 05 17
Bojana..Da, ali kada ovako ljudi otvaraju teme onda to moze da bude jedan protiv drugog.Ako moze ovo da se falsifikuje ovako onda moze i izvod iz banke..Naravno ako se prijavi policiji onda je vec druga prica..Hocu da kazem da bi ovo trebalo da prijavite policiji,jer covek je vrhunski falsifikovao uplatnicu.Mislim falsifikovao je neki zvanican "dokument".
2022 05 17
Ja sam zaprepascena. Pa jasno je samo da ljudi vise nemaju ni obraza, ni casti. Ali kako su nauceni, tako rade i tako ce sutra i svoju decu vaspitati. To je samo dokaz da su vrednosti naseg drustva toliko devastirane, da me je licno sramota toga sto sam uopste clan tog "drustva". Nekome se ni ovaj moj post nece svideti, ali ranije se znalo, ovce bleje u stadu, vukovi cekaju priliku u coporu, a cobani sviraju frulu u drustvu. Danas? Danas svi dele isto. Tuga. 9300 uopste, al uopste nije malo. Srecno, ali zapamtite da nikad ne saljite paket pre uplate, nikad.
2022 05 17
I da prijavi nista se nece desiti , pa ljudi vece stvari su krali i eto bas svi su ‘uhvaceni’. Gospodja moze da ode u MUP da se ganja sa njima ali na kraju krajeva mislim da ce joj reci zvacemo vas ako nesto saznamo i tu se sve zavrsava. Setite se gde zivimo 😭
2022 05 17
Uplatnicu koju je ima od neke uplate,uzeo,skenirao,izbrisao odgovarajuca polja i u njih ukucao novog primaoca,iznos i racun. Mislim da bi posta trebalo time da se pozabavi po sluzbenoj duznosti.
2022 05 17
Verovatno ovo nije jedini profil sa kog navodno uplaćuje ista osoba. Dok ne legnu pare, ništa ne šaljite, ima još blokiranih naloga bez utisaka, lako se fotošopira sve
2022 05 17
https://mojekrpice.rs/aleksicm8-283197
2022 05 17
Možete tužiti osobu i za 100 dinara. Radi se o tome da do određene cifre vi plaćate sud, a sve preko država. Razlog je to što se državi ne isplati da za male cifre plati troškove suđenja, jer su oni veći od štete koja je naneta. Tako mi je bar objasnio policajac. Po meni, šteta koja Vam je naneta uopšte nije mala. A i sigurno postoji još neko koga je prevario na taj način.
2022 05 17
Pa to je sigurno ista osoba jer sam poslala paket u Krusevac Nikoli Aleksic. Na jednom nalogu je koristio ime a na drugom prezime. Mozda su i ime i prezime lazni a mozda je neki bolesnik koji ne razmislja da ce da ga provale.> jacaikaja: > https://mojekrpice.rs/aleksicm8-283197
2022 05 17
Sigurno je ista osoba. Zna da će se izvući, pa gde prodje, prodje. Traži skuplje stvari, fotošopira uplatnice, a gde prodavci čekaju da prvo stigne sms poruka od banke o uplati, tu ne može da prodje. Možda će otvoriti još neki nalog, ali će izmeniti grad i nick koji ga povezuju sa prethodnim prevarama. Ne znam da li je blokiran drugi profil zbog sumnje ili je i sa tog prevario nekog, ali je bilo u pokušaju zasigurno
2022 05 17
> carobni_ormaric: > I da prijavi nista se nece desiti , pa ljudi vece stvari su krali i eto bas svi su ‘uhvaceni’. Gospodja moze da ode u MUP da se ganja sa njima ali na kraju krajeva mislim da ce joj reci zvacemo vas ako nesto saznamo i tu se sve zavrsava. Setite se gde zivimo 😭 Ovo je skroz pogresan prilaz. Ako cemo svi kao nojevi glavu u pesak zbog toga gde zivimo, onda sta ocekujete od ovog drustva i ove drzave nego bas ovo sto nam se desava? Treba se boriti, treba istrajati i terati pravdu, treba biti glasan i upozoravati, pokrenuti pitanje i podici ga na visi nivo, da se o tome prica, da se vidi i shvati problem i da se da podrska svima koji razmisljaju kao vi i guraju glavu u pesak. Ja ne mogu umesto vas prevarenih da vodim borbu, to morate vi. Ja mogu da dam podrsku i ispratim slucaj, ako mi se desi isto svakako ne bih glavu u pesak nego bih tuzila. Jedan, drugi, treci kad zavrse tamo gde im je mesto i kad se o tome procuje ostali ce se zamisliti. Ako bismo svi tako razmisljali manje bi bilo ovakvih stvari.
2022 05 18
> Esprit21: > > carobni_ormaric: > > I da prijavi nista se nece desiti , pa ljudi vece stvari su krali i eto bas svi su ‘uhvaceni’. Gospodja moze da ode u MUP da se ganja sa njima ali na kraju krajeva mislim da ce joj reci zvacemo vas ako nesto saznamo i tu se sve zavrsava. Setite se gde zivimo 😭 > Ovo je skroz pogresan prilaz. Ako cemo svi kao nojevi glavu u pesak zbog toga gde zivimo, onda sta ocekujete od ovog drustva i ove drzave nego bas ovo sto nam se desava? Treba se boriti, treba istrajati i terati pravdu, treba biti glasan i upozoravati, pokrenuti pitanje i podici ga na visi nivo, da se o tome prica, da se vidi i shvati problem i da se da podrska svima koji razmisljaju kao vi i guraju glavu u pesak. Ja ne mogu umesto vas prevarenih da vodim borbu, to morate vi. Ja mogu da dam podrsku i ispratim slucaj, ako mi se desi isto svakako ne bih glavu u pesak nego bih tuzila. Jedan, drugi, treci kad zavrse tamo gde im je mesto i kad se o tome procuje ostali ce se zamisliti. Ako bismo svi tako razmisljali manje bi bilo ovakvih stvari. Upravo tako. Zato ih je i toliko jer znaju da niko ništa ne preduzima. Ovo nije samo prevara već i falsifikovanje. A država je ovakva baš iz razloga što svi ćutimo.
2022 05 18
Zakon i pravila sa KP: U našem slučaju, identifikacija podrazumeva prikupljanje podataka o IP adresi korisnika, što je zakonska obaveza po članu 16. Zakona o elektronskoj trgovini. U slučaju da se korišćenjem KupujemProdajem izvrši krivično delo, identifikacija korisnika štiti oštećenu stranu, pomaže izvršnim državnim organima u identifikaciji počinioca, odnosno može pomoći u rešavanju građanskih sporova.
2022 05 18