Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Granule, ljubimci :)

Caos, pitanje jedno koje granule uzimate vasim kucama? Da li ima neke sa kojima ste narocito zadovoljni? Vreme je da promenimo granule sa puppy na adult, pa me zanima sta Vi uzimate i sa kojima ste zadovoljni a koje nikako da se uzimaju :) Ja sam onaj ludak sto cita sastav , jer svakako vec jedu bolje nego mi 🙈 i redovnije 🙈🤣 🌸🌹🌷
2022 08 01
Zdravo :) Ja imam jednog probirljivca razmazenog i isprobali smo sve - od najjeftinijih, preko prosecnih, do najskupljih, i evo vec vise od godinu ipo dana smo se zadrzali na N&D granulama. Prvo sam mu uzimala samo klasican ukus piletina/nar, a sada mu te kombinujem sa divljom svinjom/jabukom i malo ribom/pomorandzom. Tako da, sto se mene tice, preporuke za njihove granule.
2022 08 01
Ja najjeftinije😂 ali moj pas jede i meso i sargarepu i supu i sve sto i mi jedemo
2022 08 01
Rustican granule i konzerve. Takodje voli proizvodjace: Alleva i Brit. Ne uzimam mu hranu od proizvodjaca koji su dostupni u supermarketima. Za preliv Royal Canin; nekad Pedigre kad mi pet shop nije blizu. Takodje mu kuvam. Dajem dodatke ishrani. Jede sveze voce i povrce. Moj pas je senior. Uvek sam vodila racuna šta jede. Mislim da je to dosta uticalo na njegov izgled i vitalnost, u sada već 12. godini života. 🙂🐾
2022 08 01
Moja Lora obozava Pedigre granule mada jede i kuvano belo meso, dzigericu, povrce i od voca sta sme, banane obozava npr.
2022 08 02
Vidim da i vi mesate nasu hranu sa granulama. Veterinar nam govori da je to greska da je najbolje da jede suve granule :( Ja verujem da ona ima sve u tim granulama sto je njoj potrebno ali prosto mi je zao da sebi barim i spremam povrce/meso a njoj da ne dam. Drago mi je da cujem da i vi svojim kucama spremate nasu hranu :)
2022 08 02
Uzeli smo N&D sa prepelicom da probamo i uzorke jos neke , nije ih odbila ☺️ Dok mi je na primer PLATINUM hranu odbila i nije je ni pogledala i svi se cude kako jer je samo meso 😢
2022 08 02
> carobni_ormaric: > Vidim da i vi mesate nasu hranu sa granulama. Veterinar nam govori da je to greska da je najbolje da jede suve granule :( > Ja verujem da ona ima sve u tim granulama sto je njoj potrebno ali prosto mi je zao da sebi barim i spremam povrce/meso a njoj da ne dam. > Drago mi je da cujem da i vi svojim kucama spremate nasu hranu :) Ja volim da hrana bude raznovrsna, kako mi jedemo tako smatram da i ona treba-raznovrsno a ne jednolicnu ishranu. Granule da ali ne samo one.
2022 08 02
> carobni_ormaric: > Vidim da i vi mesate nasu hranu sa granulama. Veterinar nam govori da je to greska da je najbolje da jede suve granule :( > Ja verujem da ona ima sve u tim granulama sto je njoj potrebno ali prosto mi je zao da sebi barim i spremam povrce/meso a njoj da ne dam. > Drago mi je da cujem da i vi svojim kucama spremate nasu hranu :) Hm a meni je veterinar rekao da treba da mu kuvam belo meso, sargarepicu, pirinac (koji ne voli bas) takodje brokoli i bundeva je dobra za njih zbog prevencije kancera kao poslastica malo kikiriki putera sto da ne moj nece da jede granule ako mu preko ne stavis nesto od nase hrane, ne dajem mu masnu hranu i ono sto nama ostane od jela to recimo ostavimo sve da nahranimo lutalice jer treba i oni nesto da jedu a on ima svoju hranu posto je malo razmazeno cudoviste
2022 08 02
To zavisi od budzeta,tj koliko planirate da placate hranu,posto ima i one za 1000 din kilogram a vrv i vise a i od toga sta Vas pas voli da jede.Tesko da moze savet da se da za to. Moj pas sto skuplje granule,koje svakako ne bih kupovala,te nece da jede.Ali morala sam da probam.Generalno ne voli granule,pa cak i kada prelijem sa necim.Vrlo je komplikovana.Sada uzimam neke sa lososom losijeg kvaliteta ili loseg,jedino njih jede...imaju vrlo malo hranljivih vrednosti.Ali je zato pas vegan,obozava zivo voce,povrce,cak i tikvice zive voli da jede..kreten od psa ,:) S obzirom da ne unosi hranljive vrednosti granulama,s vremena na vreme joj dam zivo meso,da nadoknadi
2022 08 05
Moj maltezer je izbirljiv kad su granule u pitanju, nema koje nismo probali. Godinama je jeo samo Royal mini adult pa smo na preporuku prijatelja presli na Superior Care i prezadovoljna sam. Inače od Platinuma je često imao proliv. Inače mu skuvam piletinu, sargarepu, tikvicu i bundevu isitnim i zamrznem pa mu dajem i to po malo svake nedelje.
2022 08 06
A kakva iskustva imate sa MONGE pasteticama? Moja ih jede ali kao da je stomacic muci posle njih:( I ako uzimate pastete i gulase, koje? Pedigree nece ni da pogleda gulas 😠 Razmazena jeste i mi smo krivi 😞 Inace od skoro je hit ona smrdljiva nogica sto ima u svakom Pet Shopu! Najgora odluka ikaddddd! Ona odusevljena a mi kucu ne mozemo da izluftiramo 🤣🤣🤣
2022 08 06
Ja mojoj uzimam one granule u Lidlu i rado ih jede, mada najvise voli da jede moje kuvane ruckove x-)
2022 08 15
Možda stara tema ali da napišem 😃 Kuvano da ,ali bez soli i začina,znači ostaci od ručka ne...u granulama im je sve izbalansirano,ja mojima uzimam brit premium ,zadovoljna,jedu šargarepu kao slatkiš,jedu svež kupus,jabuke...ponekad sveže jaje,nekad im uzmem salamu za pse,ali granule osnova.
2023 08 02
Pozdrav svima, zanima me da li je neko imao slicno iskustvo i da li imate neki savet za mene. Imam maltezerku od godinu ipo dana, jaaako jako probirljivu. Naime, nema granula koje nismo probali, hranu koju joj nismo kuvali i ona i dalje nece da jede. Jede jednom na dan, i to ne svaki dan. Kuvamo joj piletinu, i neki dan hoce da pojede, drugi dan nece, kao da svaki dan trazi drugu hranu. Sto se tice granulica, samo Royal Canin i Brit, ali to se vise igra sa njima nego sto ih jede, mozda pojede svaki dan 5-6 granula. Moram da napomenem da je jaaako mala, ima svega 1,6kg. Ovaj problem ima od kako smo je uzeli, od starta nije htela da jede, nosili smo je kod veta, radili ultrazvuke, krvne slike, rendgen, testirali prolaz hrane kroz GIT sa kontrastom, i odgovor veta je da je ona potpuno zdrav pas koji je samo jako probirljiv. Medjutim ona ponekad povrati zutu penu, i pretpostavljam zato sto joj je prazam stomak, ali dzaba kada ona prosto nece da jede. Granule su joj uvek dostupne jer se bojimo da ce drugacije da iscrpi organizam od toga koliko nista ne jede. Probali smo Anima Strath sirup za pospesivanje apetita i mogu vam reci da nista nije pomogao. Pije redovno omega MK i kompleks vit. B. Daa li neko ima neki savet sta da radimo? ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/4ce5e3360b9b6374a74ad1c7ab4bc35b.jpg)
2023 08 19