Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

mojekrpice.rs /

Pomoć na stranici /

Treba mi pomoć

Zdravo devojke, trebala bi mi pomoć da me neko uputi kom lekaru da se obratim Vec duze vreme imam problem sa bolom u prednjem delu stopala, ali u poslednje vreme je bol postala nepodnošljiva, ne mogu nikako da procenim odakle tačno dolazi i da se fokusiram na to E sad, mene zanima, kom lekaru treba da se obratim, tj da li treba prvo da zakazem pregled , ili mogu samo rendgen da uradim? Nemam knjizicu u Bg, tako da cu morati privatno, ako moze i za to neka preporuka Hvala unapred, bas mi je hitno 😐
2022 10 29
Znate kako, stopalo je vrlo slozeno anatomski, uzrok bola moze biti ostecenje razlicitih struktura, kostiju, ligamenata, zglobova, perifernih nerava... Stopalo je prvenstveno problem ortopeda, na Banjici postoje ortopedi koji se dominatno samo stopalom bave. Vi mozete platiti pregled i u drzavnoj ustanovi. Ukoliko ortoped utvrdi da se radi o zapaljenskom procesu na zglobu uputice vas dalje reumatologu jer zapaljenski procesi na zglobovima mogu biti u sklopu razlicitih sistemskih oboljenja, ili ukoliko je problem sa petifernim nervima, neurologu. Mada bol u sklopu neke polineuropatije je vise tipa zarenja, paljenja, ne toliko intenzivan... Postoji i tzv. Mortonov neurom koji daje bol u korenu prstiju. Znaci, prvo treba da odete kod ortopeda koji ce uraditi ne samo snimak, vec i klinicki pregled i utvrditi od kojih struktura potice bol. Ako je neka fraktura sitnih kostiju,, sto je moguce zbog intenziteta bola, onda je lecenje ortopedsko.
2022 10 29